Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 89,00 zł - 450,00 zł

Marka

Marka

Filtry kubełkowe nano do akwarium

Sprawdź naszą najnowszą kolekcję filtrów kubelkowych Nano dla akwarystyki słodkowodnej na Plantica.pl. Nasze filtry zewnętrzne są idealne do utrzymania czystej i zdrowej wody w Twoim akwarium. Oferujemy różne modele, które doskonale sprawdzają się w niewielkich zbiornikach, takich jak akwaria nano. Zapewniamy skuteczną filtrację oraz łatwą obsługę, aby zapewnić najlepsze warunki życia dla Twoich ryb i roślin. Odwiedź naszą stronę już dziś i wybierz filtr kubelkowy Nano, który spełni Twoje oczekiwania. Plantica.pl - Twoje centrum dla akwarystyki słodkowodnej.

Aktywne filtry

Filtry kubełkowe nano do akwarium

Akwarystyka jako sposób na pasję i wystrój mieszkania.

Kiedy piszemy poniższy poradnik, jesteśmy blisko 2 rok z koronawirusem. Wirus ten sprawił, że ludzie, kiedy zamknięci w mieszkaniach i domach, potrzebują zając sobie czas. Jest to zupełnie naturalne, kiedy tego czas w domu spędzamy całkiem sporo, chcemy ten czas jakoś wymiernie spożytkować. Decydujemy się wtedy na rozwijanie posiadanych już pasji, albo na pozyskanie nowych, które pozwolą nam czerpać jeszcze więcej radości z wolnego czasu.

Wiele osób w tym czasie poświęcił się także wykańczaniu mieszkania, domu, biura. Jego dekorowaniu. A co gdyby okazało się, że można te dwie kwestie połączyć w całość, i sprytnie wykorzystać wolną przestrzeń. Tym samym, zdobywając nowy element wystroju pomieszczenia, a także pozytywnie wykorzystując wolny czas. Tak właśnie jest z posiadaniem akwarium.

Jeśli wydaje Ci się, że warto się zainteresować taką formułą, przychodzimy z pomocą, aby zaznajomić Was wszystkich z tym tematem.

Nowe trendy w akwarystyce.

Akwarystyka, jak prawie wszystko co dostępne, ulega wpływom, trendom, modom, ciągłemu rozwojowi. Akwarium, które spotykamy teraz nie do końca przypomina już widok akwariów sprzed 30-40 lat, kiedy to nasz dziadek zajmował się hodowlą ryb.

Na ogólnym rynku przedmiotów możemy wyróżnić dwa główne trendy, które rządzą gospodarką. Jest to miniaturyzacja, oraz era przedmiotów smart.

Coraz więceje firm posiada w swojej ofercie produkty i rozwiązania, które posiadają funkcjonalność smart, łącząc się za pośrednictwem Wi-Fi lub Bluetooth. Oczywiście, zawsze warto posiadać takie funkcjonalności w swoim sprzęcie. Pozwala to na wykorzystanie wielu dodatkowych opcji urządzenia, które normalnie mogłyby być niedostępne do użytkownika. Wśród produktów posiadających takie właściwości znajdziemy filtry zewnętrzne, lampy LED, pompy obiegowe, pompy cyrkulacyjne, grzałki, komputery zajmujące się monitorowaniem parametrów wody w akwarium.

W tym poradniku skupimy się jednak na miniaturyzacji, która również nie ominęła akwariów, oraz produktów przeznaczonych do pielęgnowania tychże akwariów.

Nano i pico akwaria - co to jest.

Coraz więcej produktów posiada w swojej nazwie przedrostek nano- lub pico. Nano rafa, nano akwarium, nano filtr, nano technologia. Słowo nano można używać zamiennie z słowem pico. To co je różni, to fakt, że pico z założenia jest jeszcze mniejsze niż nano, które już jest małe.

Wielu akwarystów może tylko pomarzyć o dużych zbiornikach, z racji metrażu posiadanego mieszkania, lub parametrów samego budynku. W takich sytuacjach w grę wchodzi jedynie akwarium, którego pojemność nie przekracza kilkunastu lub kilkudziesięciu litrów.

Niewielkie akwarium ma po swojej stronie mnóstwo zalet, które sprawiają, że to doskonały wybór nie tylko na początek naszej przygody z akwarium, ale także do jej wieloletniej kontynuacji w takiej właśnie formie.

Akwarium o pojemności 20-30 litrów jesteśmy w stanie postawić w niemal dowolnym miejscu w naszym mieszkaniu.

Prace przy czyszczeniu takiego akwarium również należą do najprostszych, najszybszych i najmniej problematycznych. Kiedy musimy wymienić wodę przy cotygodniowej podmianie, proces ten zajmuje kilka litrów i chwil, a nie 40, 50, czy 100 litrów wody jak to bywa przy dużych zbiornikach.

Moglibyśmy mnożyć jeszcze wiele argumentów, które przekonałyby Was, iż wybór nano akwarium jest doskonałą alternatywą dla posiadania dużego akwarium w mieszkaniu, domu, czy biurze.

Filtry zewnętrzne i wkłady filtracyjne.

Filtry akwariowe to urządzenia, które są jednocześnie nerkami i płucami naszego akwarium. Projektując swoje akwarium warto zasięgnąć opinii ekspertów, którzy posiadają niezbędną wiedzę, którą wykorzystają w pomocy skomponowania optymalnego zestawu akwariowego, skrojonego do naszych potrzeb i możliwości.

Czynniki, które decydują, czy filtr to prawidłowy wybór dla nas to między innymi informacja na temat wydajności samego filtra. O tym, czy dany filtr zewnętrzny to wydajne urządzenie decyduje jego konstrukcja i użyta w nim pompa. Producent dobiera pompę do pojemności filtra tak, aby filtracja biologiczna mogła przebiegać możliwie najefektywniej.

Woda, która przepływa przez filtr zewnętrzny powinna dokładnie przepłynąć przez każdy wkład, który znajduje się w filtrze.

Na ogół stosujemy trzy rodzaje filtracji: mechaniczną, chemiczną i biologiczną, lub tylko część z tych trzech. Każdy producent filtra ma w swojej ofercie wkłady, które rekomenduje do swoich urządzeń. Będą to różnego rodzaju ceramiki do filtracji biologicznej, węgiel aktywny, który czyni nasze filtry kubełkowe filtrami chemicznymi, czy wkłady wykonane z gąbki lub włókniny, których głównym zadaniem jest zadbać o to, aby nasze filtr zewnętrzny nie zapchał się zbyt szybko, i nie stracił na wydajności.

W sprzedaży znajdziemy specjalne prefiltry, w które możemy wyposażyć nasz filtr kubełkowy. Sprawią one, iż nasz filtr kubełkowy zanieczyszcza się dużo wolniej, a tym samym konieczność jego czyszczenia i konserwacji oddala się nieco w czasie, w porównaniu do tego jak to miało miejsce do tej pory.

Filtr zewnętrzny do nano akwarium.

Wielu osobom wydaje się, że jeśli akwarium jest małe, to i filtr może być mały. Niestety, nic bardziej mylnego. Jak już wspomnieliśmy wyżej, filtr do jedno z najważniejszych urządzeń w akwarium. Zawsze, jeśli tylko klient ma taką możliwość, zachęcamy aby swoje akwarium wyposażyć w filtr zewnętrzny. Filtr zewnętrzny, inaczej tzw. filtry kubełkowe, to urządzenia, które stawiamy poza zbiornikiem. W szafce pod akwarium lub na podłodze. Jest również marka Eden, która posiada w swojej ofercie filtr zewnętrzny, który możemy zawiesić na krawędzi akwarium. Jeśli tylko masz możliwość aby filtr zewnętrzny mógł spoczywać nieopodal zbiornika, warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę.

Niemal każda marka posiada w swojej ofercie filtry kubełkowe przeznaczone do nano akwariów. Pomimo niewielkich rozmiarów, taki filtr posiada całkiem sporą powierzchnię, którą możemy wykorzystać do umieszczenia ulubionego medium filtracyjnego.

Filtry tego typu zapewnią nam zdecydowanie najefektywniejszą filtrację w naszym akwarium. Nie zabiorą dodatkowego miejsca wewnątrz zbiornika, oraz wymagają dużo rzadszej obsługi niż urządzenia montowane wewnątrz akwariów.