Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 261,00 zł - 7 087,00 zł

Dysze fontannowe w zestawie

Dysze fontannowe w zestawie

Dodatkowe wejście na skimmer

Dodatkowe wejście na skimmer

Dodatkowe wyjście na kaskadę

Dodatkowe wyjście na kaskadę

Lampa UV-C w zestawie

Lampa UV-C w zestawie

Sterowanie wydajnością pompy

Sterowanie wydajnością pompy

Maksymalna wydajność pompy [l/h]

Maksymalna wydajność pompy [l/h]

Maksymalna wysokość podnoszenia słupa wody [m]

Maksymalna wysokość podnoszenia słupa wody [m]

Pobór mocy (max) [W]

Pobór mocy (max) [W]

Pompy z filtrem

Aktywne filtry

Pompa do oczka wodnego to bezsprzecznie najważniejszy element filtracji do oczek. Jeśli właściciel oczka wodnego marzy o posiadaniu pięknego małego akwenu wodnego w swoim ogrodzie , jest na pompy do oczka wodnego skazany. Obecnie producenci pomp do oczka wodnego zdecydowanie rozszerzyli swoją ofertę. Coraz więcej osób jest zainteresowana kupnem pomp solarnych lub pomp, które posiadają filtry lub nawet wbudowane lampy UV-C.

Pompy z filtrem najczęściej stosowane są w bardzo małych oczkach wodnych do 2-3tys litrów. Filtrowanie tak niewielkiego oczka poprzez filtr , jest bardzo ciężkie , ponieważ pompa do oczka wodnego podająca wodę na filtr byłaby za mocna , a ilość wody zwyczajnie niewystarczająca. Firma Oase posiada w swojej ofercie pompę z filtrem oraz wbudowaną lampą UV-C. Seria Filtral sprzedawana jest w różnych wielkościach i naszym zdaniem jest to najlepsza metoda filtracji w małych oczkach wodnych , które mogą być umieszczone w pobliżu domu , lub nawet w małym ogródku znacznie go upiększając.

Najmniejszy model Filtral z firmy Oase (Filtral 1500 ) ma wbudowaną lampę UV o mocy 3W. Ponadto w filtrze znajduję się porowate siedlisko bakterii , które w znacznym stopniu ułatwia ich namnażanie oraz gąbka. Oczyszczanie pompy jest bardzo proste. Wystarczy otworzyć wnętrze pompy wypłukać całość , wszystkie znajdujące się tam elementy. Po każdej konserwacji pompy polecamy aby posypać środek bakteriami. Istotnym dodatkiem modelu filtral jest wysokiej jakości dysza fontannowa , która tworzy z pompy fontannę. Zatem w jednym urządzeniu znajdą Państwo , filtr lampę UV oraz fontannę.

Pompy solarne - jest to kolejna innowacyjna grupa pompy do oczek wodnych coraz częściej używana przez właścicieli oczek wodnych. Pompa posiada panel solarny przez co jest w stu procentach ekologiczna. Dedykowana szczególnie w ogrodzie w którym nie ma podłączenia elektrycznego. Prawdę powiedziawszy jest to jedyne rozwiązanie bagatelizujące ten dyskomfort.

Pompa do oczka wodnego ma wiele zadań przyczyniających się do upiększenia oczka wodnego oraz jego zdrowego prowadzenia. Oprócz wyżej wymienionych nowych rodzajów pomp do oczka wodnego poniżej omówimy bardziej standardowe modele. Poruszymy również tematy związane z tym jak dom oraz ogród zyskują na porządnych pompach. Przede wszystkim zyskują jednak zwierzęta oraz rośliny w oczku wodnym. Zyskują Państwo dużo większą szansę na czystą wodę oraz bujną zieleń. Zapraszamy do poniższej lektury.

Wymarzony ogród dla wielu z nas kojarzy się z piękną zielenią. Z roku na rok ogród staję się również idealnym miejscem na stworzenie swojego prywatnego spowalniacza czasu. Ogród z wieloma zwierzętami , ogród z ładem i porządkiem ,w dwóch słowach ogród - idealne miejsce odpoczynku. Nawet najmniejsze oczko wodne , misa z wodą czy strumyk z fontanną pozwala znaleźć spokój i jakże potrzebne wyciszenie. Niestety z pozoru uzyskanie pięknej oraz naturalnej przyrody nieopodal domu nie jest wcale proste. Owszem wykopanie oczka wodnego , obłożenie go folią oraz zalanie go wodą nie stanowi problemu. Jednak woda w zbiorniku pozostawiona sama sobie , bez żadnego ruchu zaczyna zielenieć. Zazwyczaj głębokość zbiornika nieopodal domu nie przekracza metra , co tylko ułatwia zazielenieniu się wody oraz ogólnym pogorszeniu warunków. Oczko wodne to nie tylko piękny ogród , ale również potencjalny dom dla wielu organizmów , dlatego powinniśmy zapewnić im jak najlepsze warunki do życia.

Pompy do oczek wodnych pozwolą zapewnić dobre warunki do życia dla ryb oraz roślin , upiększą ogród wbudowaną fontanną (jeśli zdecydujemy się na taką pompę ) oraz zminimalizują ryzyko walki z glonami.

Pompa do oczka wodnego najczęściej ma za zadanie wpompowanie wody do filtra ciśnieniowego lub filtra przelewowego. Filtr ciśnieniowy pozwala również przy odpowiednio mocnej pompie na wpompowanie wody w górę do kaskady , która z pewnością jeszcze bardziej podkreśli ogród.

Skupmy się na pompach do filtra ciśnieniowego. Przy zakupie takiego zestawu filtracyjnego składającego się z pompy ,zbiornika filtrującego oraz najczęściej węża karbowanego powinniśmy zwrócić uwagę na dobranie odpowiednich parametrów zakupionych elementów zestawu. Jeśli ogród posiada skalną kaskadę ,której szczyt znajduje się na wysokości 4metrów , pompa powinna mieć wysokość podnoszenia wody h max 6-7m. Pamiętajmy , że pompa nie poda wody bezpośrednio na kaskadę , tylko na początku pompy wpompowują wodę do zbiornika ciśnieniowego , po czym woda z kubełka trafia na najwyższy docelowy punkt kaskady. Filtry ciśnieniowe również mają podany zalecany przepływ wody. Jest to istotne z dwóch powodów. Filtry ciśnieniowe (praktycznie każdy model ) posiadają wbudowaną lampę UV-C. Każda lampa aby odpowiednio spełnić swoje zadanie musi nadążyć naświetlić wodę. Jeśli pompa będzie za mocna , woda przepłynie przez filtry oraz wbudowane w niej lampy UV-C zbyt szybko co spowoduje zbyt krótki czas naświetlania wody , oraz ewentualny przeciek filtra. W konsekwencji lampa nie zabije wszystkich zarodników glonów a woda w oczku wodnym pozostanie zielona. Z pewnością nasz ogród ucierpi na tym wizualnie. W takich przypadkach, jeśli jesteśmy niedoświadczeni w temacie oczek wodnych warto przemyśleć zakup pompy z regulowaną mocą przepływu. Pomoc takiej pompy jest nieoceniona , ponieważ możemy ją zazwyczaj stłumić do 30% mocy , zatem odpowiednio wyregulować prędkość wody spadającej z kaskady prosto do oczka , która tworzy tzw. obieg zamknięty wody.

Pompy w zbiornikach mogą mieć również podwójne zadanie. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szereg rodzajów pomp w tym także pompy fontannowe. Takie urządzenie posiada wmontowaną dyszę fontannową ,która upiększy ogród oraz spowoduje większy ruch tafli wody , jednocześnie znacznie ją napowietrzając. Do króćca natomiast montujemy wąż karbowany i 1/2 wody z urządzenia trafia prosto do kubełka filtrującego. W takich przypadkach należy wybrać urządzenie o znacznie większej mocy , ponieważ jak wspomniałem wcześniej moc pompy jest dzielona na pół.

Pompa fontannowa może służyć jedynie jako fontanna. Wtedy możemy spodziewać się mocnego wystrzału wody w górę bezpośrednio z dysz fontannowych , które ów urządzenia posiadają. Do urządzeń firmy Aquael z serii PFN mogą dokupić Państwo różne końcówki fontannowe. Woda wypływająca z dysz fontannowych może przybierać wtedy różne kształty upiększając ogród oraz napowietrzając akwen lub nawet małą nieckę. Wszystkie końcówki , oraz wyżej wymienione pompy znajdują się oczywiście w ofercie naszego sklepu Plantica.pl

Pomoc w wyborze takich urządzeń daje nam również firma Oase , która jak wspominaliśmy już w innych tekstach na naszej stronie specjalizuje się w produktach najwyższej klasy. Fontanna AirFlo pozwala podświetlić strumień wodny , tworząc swoisty pokaz na wodzie. Ogród wyposażony w takie urządzenia zapiera dech w piersiach i stanowi dumę ogrodu. Rodzaj fontann dostępnych w naszej ofercie jest bardzo bogaty. Polecam przejrzeć wszystkie pozycje firmy Oase dostępne w naszej ofercie , z pewnością znajdą Państwo coś dla siebie , naprawdę warto!

Wracając jednak do głównego tematu naszego tekstu , inny rodzaj pompy do akwenów wodnych to te napowietrzające. Są one stosowane najczęściej zimą lub w przypadku potężnych stawów. Inaczej zwane napowietrzacze również posiadają różną moc. W zależności od ilości wody w stawie lub niecce jej jedynym zadaniem jest dostarczenie tlenu . Jeśli posiadamy dużą liczbę ryb , chcemy aby pływały w dobrych warunkach a swoim wybarwionym ciałem zachwycały odwiedzających nasz ogród , powinniśmy przemyśleć ten rodzaj pompy. Dom dla naszych ryb powinien być bogaty w dużą liczbę tlenu. Bardzo pomocne w produkcji tlenu są również rośliny wodne , które pobierając dwutlenek węgla dostarczają do wody tlen w czystej postaci. Z pewnością Karpie koi , czy liny lub karasie ozdobne będą cieszyły dobrą kondycją w zbiorniku o odpowiedniej ilości tlenu. W takich warunkach minimalizujemy również ryzyko występowania różnego rodzaju glonów , przez glony pływające , nitkowate lub brązowe kończąc na cyajanobakteriach , które popularne nazywamy sinicami.

Podsumowując nasz tekst przeanalizujcie Państwo jak szerokie zastosowanie w życiu naszego ogrodu , stawu mają pompy. Ten tekst miał uświadomić jak ważne dla istot, dla których akwen wodny to dom jest to urządzenie. Pompa przyczynia się do tego , że ten "dom" jest piękny , zdrowy i czysty. Jednocześnie rzutuje to na ogród. Odbiór całego przydomowego ogródka jest bardzo przyjemny. Z pewnością wszyscy będą zazdrościć nam takiego miejsca do odpoczynku.

W naszym sklepie internetowym staramy się proponować Państwu wszystkie potrzebne narzędzia do uzyskania tak pięknego kawałka natury. Od podstawowych urządzeń , poprzez liczne szczegółowe akcesoria do upiększenia swojego ogrodu. Jak mówi przysłowie "diabeł tkwi w szczegółach " , dlatego w ofercie naszego sklepu znajdą Państwo różnego rodzaju oświetlenie ogrodowe , siatki przykrywające zbiorniki wodne czy nawet sztucznie wykonane lilie czy kaczki.

Jeśli są Państwo mieszkańcami bloku i w swoim ogrodzie nie mają miejsca na wkomponowanie większego stawiku nie jest to żaden problem . Zadbaliśmy również o tę część odbiorców , w ofercie sklepu internetowego Plantica.pl posiadamy malutkie niecki (najmniejsze mają 150L ) , które wydobędą piękno nawet z małego kawałka ziemi. Duże porcelanowe figurki w różnych kształtach również nie są dla nas problemem. Malutki obieg wody w malowniczym przydomowym ogrodzie , czy to nie brzmi wspaniale ?

Nie ma co się zastanawiać , nie koniecznie za duże pieniądze z naszą pomocą są Państwo w stanie zmienić charakter swojego ogrodu , zagospodarować niewielki kawałek miejsca , który do tej pory odstraszał przechodniów. Ogród jest niejako naszą wizytówką , więc dlaczego nie spróbować. Ostatecznie jeśli pomysł z malutką niecką w ogrodzie nie przyjmie się najlepiej i nie będą Państwo zadowoleni z efektu końcowego w łatwy sposób można przeobrazić nieckę w wielką doniczkę , lub inny pomysł , natomiast proszę mi wierzyć ,że takie rozwiązanie na pewno nie wpadnie Państwu do głowy.