Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 302,00 zł

Marka

Marka

Wloty i wyloty do akwarium z tworzywa i metalu

Szukasz doskonałych wlotów i wylotów do filtracji dla Twojego akwarium słodkowodnego? W Plantica.pl mamy to, czego potrzebujesz. Oferujemy wybór produktów wykonanych z tworzywa sztucznego oraz metalu, idealnych dla każdego akwarium. Nasza oferta łączy jakość, trwałość oraz estetykę, dzięki czemu Twoje akwarium będzie nie tylko funkcjonalne, ale też piękne. Sprawdź naszą ofertę na Plantica.pl i zapewnij swoim rybkom najlepsze warunki!

Aktywne filtry

Akwarystyka XXI wieku. Pasja do zwierząt, czy forma sztuki?

Akwarystyka znacząco się zmieniła na przestrzeni ostatnich 20-30 lat. Zupełnie jak cały świat. Owszem. Jednak akwarystyka, poniekąd uważana za hobby nieco konserwatywne, przeżyła w ciągu tych wszystkich lat ogromne przemiany, które niejedną osobę mogą mocno zaskoczyć.

Przede wszystkim zmieniło się samo podejście. To już nie tyko hodowanie rybek i roślinek. Akwarium to możliwość dania upustu swojej artystycznej stronie podczas tworzenia aranżacji. Przedłużeniem tejże aranżacji jest sposób wykończenia całego zestawu akwarium. Mamy tu na myśli rodzaj użytych akcesoriów, urządzeń technicznych, etc.

Do produkcji wielu urządzeń nie używa się już jedynie plastiku. Producent wykonuje je również w wysokiej jakości stali nierdzewnej, kolor stali dodaje niewątpliwie oryginalnego sznytu całej prezentacji zbiornika.

Akwarium to nie tylko zbiornik dla zwierząt. Teraz jego funkcja wykracza dużo dalej.

Estetyka w domowym akwarium.

Akwarium stało się elementem dekorującym pomieszczenia. Biura, domy, mieszkania, sklepy. Jest o niejako element instalacji danego pomieszczenia.

Akwarium nadaje niepowtarzalnego charakteru przestrzeni, w której się znajduje. Wiele osób myśli o akwarium już na etapie projektowania pomieszczenia. W takiej sytuacji mamy pewność, iż akwarium idealnie komponuje się z zamysłem całego budynku.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, sami producenci zaczęli przykładać wielką wagę do wyglądu i wykończenia ich produktów. Zaczęli używać wysokogatunkowej stali nierdzewnej, szkła najwyższej przejrzystości, najlepszej jakości tworzywa sztucznego. Wszystko to razem nadaje niepowtarzalny, elegancki wygląd, o niema luksusowym charakterze.

Takie podejście do akwarium i akwarystyki w ogóle jest także doskonałym uzupełnieniem naszych starań i poczynań wewnątrz zbiornika. Nie wyobrażamy sobie, iż piękne wnętrze akwarium miałoby znajdować się w uszczerbionym zbiorniku, pokrytym warstwą kamienia, na szafce z spuchniętej płyty.

Komplet wlotu i wylotu wody przeznaczony do akwarium.

Jednym z takich elementów, który jest dopełnieniem pięknej aranżacji akwarium są wloty i wyloty z filtra do akwarium. Tak zwana rurka ssąca i rurka wylotowa do akwarium.

Wlot i wylot wody z filtra do akwarium mogą być pokaźnych rozmiarów. Wielu producentów nie przywiązuje zbytniej wagi do tego jak ich wlot, wylot, deszczownica będą się prezentowały w akwarium dekoracyjnym, ani do tego z czego wykonany jest ten element filtra. Czy to czarne, zielone, czy przeźroczyste tworzywo. Na szczęście, takie podejście zaczyna ewoluować, i powoli zanika. Klienci od początku zaczynają szukać rozwiązań, które jeszcze bardziej wyeksponują ich piękny zbiornik.

Wlot i wylot filtra mają prostą funkcję. Wlot ma zadanie doprowadzić wodę z akwarium do filtra. Wylot wyprowadzić oczyszczoną wodę z filtra do zbiornika, a przy tym ją natlenić.

Można by powiedzieć, że funkcja jest niezmienna, ale jest jeden wyjątek. Jest to wlot z wbudowanym skimmerem. Przedmiot tego typu służy już nie tylko jako wlot wody z akwariów do filtra, ale także do czyszczenia powierzchni wody w zbiornika. Poza tym, urządzenie jest proste, i ma tylko te 4 funkcje.

Wyloty filtra - biżuteria akwarium.

Od teraz sprawa się komplikuje. Wielu sobie zada pytanie; ale co można zrobić aby udoskonalić tak proste urządzenia jak wlot i wylot filtra? Otóż - wiele!

Przede wszystkim materiał, z którego są wykonane. Producenci bardzo starannie dobierają materiał z jakiego wykonany jest ich wlot o raz wylot.

Taki komplet wytwarza się z wysokiej jakości szkła, wlot i wylot zrobiony z tego materiału w zbiorniku staje się praktycznie niewidoczny, wlot i wylot nie zakłócają nam harmonii całej aranżacji. Niestety, komplet wlotu tego typu jest łatwy do uszkodzenia. Mimo, iż jest wykonany z wysokiej jakości szkła laboratoryjnego, i stanowią prawdziwą ozdobę akwarium, to nie jest od odporny na pęknięcia, uderzenia, i tym podobne. Może się zdarzyć, iż podczas mysia rurek z glonów, lub zakładania węży na nie, jedna końcówka pęknie nam w dłoniach.

Alternatywą jest komplet wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Przeważnie jest to akryl, czyli tak zwane szkło akrylowe. Akcesoria tego typu produkuje się z zachowaniem wysokiej estetyki wykonania, przez co do złudzenia przypominają akcesoria wykonane ze szkła. Względem pierwszego rodzaju, akcesoria wykonane z tworzywa charakteryzuje duża wytrzymałość na uszkodzenia i pęknięcia. Zakładanie węży, podpinanie pod filtr już nie będzie wzbudzało w nas strachu przed połamaniem końcówek.

Trzecią, ostatnią grupę wlotów tworzą produkty wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Są to przedmioty odporne na szkodliwy wpływ wody. Akcesoria wykonane ze stali oferują nam długi czas użytkowania, oraz cechy niedostępne u poprzedników. Nie musimy się obawiać o ich pęknięcie, kiedy nakładamy elastyczny wąż, lub kiedy przypadkowo jeden element upadnie nam na podłogę.

Do wyboru mamy trzy podstawowe modele wylotów. Pierwszy o klasycznym kształcie, okrągły, niegdyś stosowany powszechnie, obecnie wybierany zdecydowanie najrzadziej. Kolejny rodzaj wylotu filtra - lilly. Charakteryzuje się szerokim kielichem, który skutecznie rozprasza wodę po całym zbiorniku. Trzeci typ, o nazwie poppy ma kształt kulisty. Ten rodzaj zdecydowanie najmocniej miesza i napowietrza wodę wylatującą z filtra.

Wśród produktów tego typu oferowanych przez nasz sklep znajdziemy modele budżetowe, ale także i te z górnej półki. Niestety, akcesoria wykonane ręcznie, z najwyższej jakości surowców to nie są tanie rzeczy, a uwzględniając fakt ich delikatności, warto zastanowić się kilka razy przed zakupem, które cechy produktu interesują nas najbardziej, i pozwolą nam cieszyć się jego posiadaniem i użytkowaniem w dobrym stanie.

Niewątpliwie, jeśli udało nam się uzyskać oszałamiający efekt w postaci pięknego zbiornika, z pewnością warto to piękno podkreślić stosując elementy wyposażenia akwarium, które nie rzucają się tak bardzo w oczy.