Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 12,00 zł - 354,00 zł

Marka

Marka

Filtry wewnętrzne do akwarystyki słodkowodnej

Witaj na stronie akwarium float 120cm na Plantica.pl, Twoim eksperckim źródle dla wszystkiego, co związane z akwarystyką słodkowodną. Nasze akwaria float 120 cm są nie tylko estetycznie atrakcyjne, ale także praktyczne, zapewniając Twoim rybom idealne warunki do życia. Dzięki ich minimalistycznemu designowi, doskonale komponują się z każdym wnętrzem. Zapewniamy najwyższą jakość i trwałość naszych produktów, dlatego są one wybierane przez najbardziej wymagających akwarystów. Sprawdź naszą ofertę akwariów float 120cm i zainwestuj w najlepsze środowisko dla Twoich ryb. Poczuj magię akwarystyki z Plantica.pl.

Aktywne filtry

Filtry odpowiadają w akwariach za oczyszczanie wody. Dodatkową ich rolą jest także jej natlenianie. Filtr wewnętrzny powinien pracować w naszym akwarium bez żadnych przerw. Do akwarium 150 litrów lepszym wyborem byłby filtr zewnętrzny. Nie każdy ma jednak możliwość zamontowania filtra kubełkowego. Filtr, który wybierzemy powinien mieć dużą wydajność. Należy przyjąć, że na 100 litrów wody w akwarium wydajność filtra powinna wynosić od 600 do 1000 litrów na godzinę. Słabsze filtry nie będą w stanie wystarczająco oczyścić wody w akwarium. Oprócz mechanicznego czyszczenia wody z odchodów ryb oraz resztek roślin filtry akwariowe pełnią też funkcję oczyszczania biologicznego. Bakterie, które namnażają się na wkładach biologicznych oraz gąbkach przekształcają szkodliwe azotyny w łatwo przyswajalne przez rośliny formy azotu. Z tego powodu po założeniu nowego akwarium oraz gdy czyścimy filtr wewnętrzny d0 wody powinniśmy dodawać bakterie.

Jaki filtr wybrać do naszego akwarium?

Do mniejszych akwariów można wybrać filtry wewnętrzne, przy większych zbiornikach, zdecydowanie lepiej swoją rolę odegrają filtry kubełkowe. Są to zewnętrzne filtry, umieszczone w szafce pod akwarium. Dużą ich zaletą jest to, że nie widać ich w środku akwarium oraz mają dużo miejsca na wkłady filtracyjne. Dzięki temu czyszczenie takiego filtra odbywa się znacznie rzadziej niż filtra wewnętrznego. Jednymi z najpopularniejszych marek filtrów są tetra oraz sera. Wybierając filtr wewnętrzny do akwarium powinniśmy zwrócić uwagę na to czy do filtra można włożyć wkłady biologiczne, które ogrywają bardzo istotną rolę w oczyszczaniu wody w akwarium.

Czy można przyspieszyć dojrzewanie akwarium?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy można szybciej wpuścić ryby do akwarium niż po zalecanych 3-4 tygodniach. Oczywiście jest kilka sposobów na to, by nasze akwarium zaczęło szybciej dojrzewać. Nie powinniśmy jednak wpuszczać ryb do zbiornika przed zrobieniem podstawowych testów wody. Dzi

Filtracja akwarium słodkowodnego

Jak wiemy podstawą filtracji każdego akwarium słodkowodnego są filtry wewnętrzne. Montowane za pomocą przyssawek przyssawek do bocznej lub tylnej szyby akwarium filtrują wodę w naszym zbiorniku. Filtr wewnętrzny to urządzenie, które zasysa wodę przez wkłady filtracyjne, a następnie wypuszcza ją przez wylot strumieniowy lub deszczownię. Dostępne są modele, które posiadają także rurkę napowietrzającą lub/oraz grzałkę. Dzięki temu jedno urządzenie montowane wewnątrz akwarium zastępuje nam kilka dodatkowych urządzeń. Filtry wewnętrzne do akwariów wbrew pozorom mają kilka zalet. Przede wszystkim są znacznie tańsze. Filtry wewnętrzne aqua nova można nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Nie ma także ryzyka, że taki filtr zaleje nam szafkę lub podłogę w mieszkaniu. Filtr wewnętrzny pobiera także znacznie mniej energii od swojego zewnętrznego odpowiednika. Jest jednak mniejszy przez co trzeba częściej go czyścić, pomieści mniej wkładów, a także jest widoczny w akwarium.

Gdzie kupować sprzęt akwarystyczny?

Sklep akwarystyczny Plantica oferuje szeroki wybór akcesoriów akwarystycznych. Znajdą Państwo u nas zarówno filtry wewnętrzne jak i filtry zewnętrzne. Na tle konkurencji wyróżnia nas bardzo duża ilość towaru. Dzięki temu każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie w naszym asortymencie coś dla siebie. Akwarystyka słodkowodna, akwarystyka morska oraz oczko wodne - w tym kategoriach mogą Państwo szukać dla siebie odpowiedniego sprzętu. Współpracujemy ze wszystkimi największymi firmami takimi jak: Oase, Aquael, Eheim, Seachem, Aqua Nova, Fluval. Składając zamówienie przez naszą stronę internetową mają Państwo do wyboru kilka form dostawy. Zamówienie, które przekraczają kwotę 99 zł wysyłane są za darmo.