Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka morska

Akwarystyka morska

Filtruj według

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 195,00 zł

Marka

Marka

Kleje do skał i korali

Aktywne filtry

Kleje do skał i korali

Każdy akwarysta, który buduje hardscape w swoim zbiorniku zastanawia się czy konstrukcja, którą stworzył jest na tyle bezpieczna, że nie ulegnie ona uszkodzeniu i nie zniszczy nam akwarium. By mieć pewność, że aranżacja którą budujemy nie zawali się, do jej budowy należy użyć specjalnego kleju do klejenia koralowców lub kleju do skał. Do łączenia małych kawałków skał wystarczy klej cyjanoakrylowy. Jest to również rodzaj kleju, który nadaje się zarówno do akwariów słodkowodnych jak i morskich. Klej cyjanoakrylowy bardzo szybko wiąże i można nim skleić korzenie wraz ze skałą. Jednak nie wystarczy tylko sam klej, przestrzeń należy wypełnić najpierw watą lub wacikiem kosmetycznym, a później dokładnie zalać to miejsce klejem w żelu. Do sklejenia dwóch elementów ze sobą wystarczą jedynie 2-3 minuty. Po tym czasie skały są trwale połączone z korzeniami. Do klejenia dużych elementów skały żywej doskonale sprawdza się klej stonefix. Jest to produkt przeznaczony do klejenia ze sobą różnego rodzaju skał. Stonefix to klej na bazie cementu przeznaczony do szybkiego klejenia elementów. Już po kilku minutach od jego rozmieszania specjalna plastyczna masa dwuskładnikowa zasycha i nadaje stabilność naszej konstrukcji. Jest używany w akwariach słodkowodnych do klejenia aranżacji oraz w zbiornikach morskich do klejenia żywej skały. Klej ten miesza się jedynie z wodą do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Nie jest to klej do klejenia koralowców czy roślin!

Kleje do korali

Polimerowy klej do klejenia koralowców ma konsystencję żelu i bardzo przypomina popularną kropelkę. Klejenie korali do skał lub do podstawki polecamy przeprowadzać w gumowych rękawiczkach, by nie skleić sobie palców. Zawartości jedynie trzeba rozprowadzić po powierzchni skał i chwilę przytrzymać aż klej chwyci. Klej do korali nadaje się zarówno do przytwierdzania koralowców twardych jak i koralowców miękkich. Można go używać także do łączenia małych kawałków skał. Polimerowy klej nie wydziela do wody żadnych szkodliwych substancji. Jest w pełni bezpieczny dla ryb oraz korali w akwariach. Klej do korali sprawdzi się także do sklejenia roślin w akwarystyce słodkowodnej. Aquaforest poly glue to produkt dedykowany do przyklejenia korali, w pełni bezpieczny dla wszystkich zwierząt w akwarium. Jako jeden z nielicznych produktów poly glue jest w formie granulatu. Należy umieścić go w wodzie o temperaturze ok 60 stopni i po kilku minutach zacząć formować z niego dowolne kształty. Klej po przyklejeniu koralowców w ciągu 30 sekund od umieszczenia w akwarium wiąże. Jest biodegradowalny, a niewykorzystaną masę można ponownie rozpuścić w wodzie i użyć. Klej maxspect coral glue to produkt do klejenia korali pod wodą. Idealnie nada się więc jeśli chcemy przykleić niewielką ilość korali bez wyciągania ich z wody i narażania na stres. Wszystkie kleje znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w dziale akwarystyka słonowodna, w kategorii akcesoria. Każdy produkt posiada odnośnik - zdjęcie dokładnie zamawianego preparatu. Większość z nich ma więcej niż jeden odnośnik, tak by klient miał pewność czy wybiera dobry produkt.

Kleje do roślin akwariowych

Dla wielu może wydawać się to dziwne, ale niektóre rośliny przykleja się do korzeni lub skał w celu uzyskania efektownej kompozycji. Najbardziej popularnym klejem do roślin jest flourish glue firmy seachem. Coraz częściej używa się także klej firmy microbe lift. Nie ma między nimi dużej różnicy, a oba świetnie sprawdzają się także w klejeniu korzeni oraz skał. Polimerowy klej do klejenia roślin bardzo szybko wiąże. Wystarczy kilka kropel wycisnąć na korzeń czy skałę, przyłożyć roślinę i po kilku sekundach dojdzie do łączenia tych dwóch elementów ze sobą. Żel zaprojektowany jest w taki sposób, że ma bardzo dużą gęstość i nie rozlewa się na boki, czego niestety nie można powiedzieć o konkurencyjnych firmach. Nie będę używał moich wyszukiwanych słów, by opisać ten produkt. Polecam każdemu spróbować i sprawdzić alternatywę dla żyłki. Szybkowiążący żel zaprojektowany przez amerykańskie firmy ma jednak wadę. Po wyschnięciu klej zostawia biały ślad, który jest widoczny dla oka i nie wygląda on zbyt estetycznie. Należy więc używać minimalnej ilości kleju w formie żelu. Wszędzie tematy mocowania roślin podlegają dyskusji co jest tak naprawdę lepsze klejenie czy mocowanie żyłką. Rekomendowane odpowiedzi na to pytanie przez użytkowników są skrajnie różne. Polecamy jednak do roślin typu anubias, bucephalandra czy mikrozorium wybrać klej, a do mchów i wątrobowców żyłkę lub specjalną nić do ich przymocowania. Trudno jest przykleić dużą ilość mchu bez jego częściowego zniszczenia oraz w ten sposób by równomiernie pokryć całą powierzchnię. Odnośnik w jaki sposób mocować rośliny znajdą Państwo bez problemu w internecie. Fora internetowa zawierają dowolne kompozycje, które nie zawierają reklamy, jedynie rzetelne opinie użytkowników.

Kleje dostępne w internetowym sklepie akwarystycznym.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo klej na bazie cementu przeznaczony do klejenia ze sobą żywej skały. Klej ten to także doskonała alternatywa dla łączenia ze sobą skał w akwariach słodkowodnych. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że już po kilku minutach łączy ze sobą nawet największe elementy skał. Skały można kleić bezpośrednio w akwarium, już po kilkunastu minutach aranżację można zalewać wodą bez obaw, że klej puści. Sklep plantica oferuje swoim klientom lampy, pompy obiegowe, falowniki na ceramicznej osi, akcesoria do pielęgnacji zbiorników oraz produkty dla koralowców i ryb. Preparaty jakie posiadamy w swoim sklepie pochodzą tylko od sprawdzonych firm. Przy każdym produkcie jest informacja na temat jego prawidłowego stosowania w akwarium. Składając zamówienie na kleje czy też inne produkty otrzymują Państwo atrakcyjne rabaty oraz wysyłkę zamówienia gratis. Darmowa wysyłka obowiązuje przy przekroczeniu minimalnej kwoty zakupów - 99 zł. Wszystkie przesyłki wysyłamy do klientów w ciągu 24h od złożenia zamówienia. Zachęcamy do zakupów w internetowym sklepie akwarystycznym www.plantica.pl