Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 28,00 zł - 1 101,00 zł

Forma pokarmu

Forma pokarmu

Rodzaj opakowania

Rodzaj opakowania

Rodzaj pokarmu

Rodzaj pokarmu

Przeznaczenie

Przeznaczenie

Rozmiar

Rozmiar

Do 40 litrów

Aktywne filtry

Jaki pokarm dla ryb w oczku wodnym wybrać?

Wielu z nas zastanawia się jaki pokarm dla ryb w oczku wodnym wybrać. Czym należy się kierować przy wyborze pokarmu? Ryby w zależności od pory roku wymagają zróżnicowanej diety. Późną jesienią oraz zimą podczas letargu mają one obniżony metabolizm i nie należy ich karmić w ogóle. Wczesną wiosną oraz jesienią ryby karmimy pokarmem mniej kalorycznym. Natomiast w sezonie letnim rybom należy podawać pełnowartościowy pokarm. Polski producent pokarmów - Tropical oferuje jedzenie dla ryb w wersji premium oraz wersji podstawowej. Pokarm do oczka wodnego musi być dobrany odpowiednio do wielkości oraz gatunków posiadanych przez nas w oczku. Wyróżniamy pokarmy pływające, tonące oraz wolno opadające. Dla ryb żerujących przy dnie, takich jak jesiotry należy wybrać pokarmy opadające. Dostępne są one w trzech różnych rozmiarach : S,M,L. Młodym rybom warto podawać pokarmy z dużą ilością białka oraz witamin. Dzięki tym substancjom urosną znacznie szybciej oraz będą cieszyły się dobrą kondycją. Producent pokarmów oferuje także specjalną linie dla karpi Koi. Znajdziemy w niej pokarmy z podwyższoną zawartością spiruliny, poprawiające odporność ryb z czosnkiem, a także pokarmy wybarwiające. Wszystkie z nich dostępne są w formie granulatu. Najbardziej popularnym pokarmem dla ryb jest pond sticks mixed lub pond pellet mix. Polski producent oferuje uniwersalny pokarm dla wszystkich ryb w oczku. Dostępne są w opakowaniach 1l,10l,20l oraz workach po 50l. W sklepie Plantica wysyłka pokarmu już od 8,99 zł. Jeśli zależy nam na dobrej kondycji naszych ryb nie powinniśmy ograniczać się jedynie do dobrej jakości pokarmów. Bardzo ważne jest także zadbanie o odpowiednie parametry wody dla naszych ryb. Do tego celu warto zaopatrzyć się walizkę z testami. Dzięki niej w prosty sposób sprawdzimy czy mamy odpowiednie warunki do hodowli ryb. Nie każdy pokarm dla ryb posiada odpowiednią ilość niezbędnych witamin. W trosce o nasze ryby witaminy możemy podawać bezpośrednio do wody. Nie zapominajmy także o solidnym napowietrzaniu naszego zbiornika wodnego. Tlen jak wiemy jest niezbędnym pierwiastkiem dla wszystkich organizmów żywych. Ryby sztucznego napowietrzania potrzebują zwłaszcza latem, gdy temperatura wody rośnie. Wystarczy niewielka pompka tłocząca tlen do wody, by zapewnić rybom jego odpowiedni poziom. Niemiecki producent - Oase, posiada w swojej ofercie zestawy do napowietrzania. Warto zapoznać się z ofertą tej firmy. Posiada sprzęt przeznaczony do małych sadzawek oraz dużych stawów hodowlanych. Wszystkie wymieniony produkty dostępne są w naszym sklepie internetowym. Zamówienia wysyłamy na adres domowy lub do paczkomatu, by każdy mógł odebrać paczkę w dogodnym dla siebie terminie. Składając zamówienie na kwotę wyższą niż 500 zł otrzymujesz od nas 3% rabatu oraz przesyłkę gratis!

Jak zadbać o oczko wodne? Czy należy przekarmiać ryby?

Oczywiście ryb w oczku wodnym nie należy przekarmiać. Najważniejszą zasadą, której należy przestrzegać podczas karmienia ryb jest fakt, że podany przez nas pokarm musi zostać zjedzony przez ryby w ciągu 2-3 minut. W przeciwnym razie niezjedzony pokarm zacznie rozkładać się na dnie, powodując znacznie pogorszenie się parametrów wody. Przyjmijmy do wiadomości, że zbyt duża ilość karmy w wodzie zapycha także filtry. Ryby najlepiej karmić 2-3 razy dziennie niewielkimi porcjami. Do karmienia ryb można wykorzystać karmnik automatyczny. Jest to urządzenie, które będzie podawało rybom pokarm 1-3 razy dziennie w zależności od tego jak zostanie przez nas zaprogramowane. Korzystny wpływ na kondycję naszych podopiecznych ma także jedno dniowa głodówka. Warto robić ją rybom raz w tygodniu, na pewno pozytywnie odbije się to na ich zdrowiu. Nie zapominajmy, że ryby w oczku wodnym jedzą nie tylko przygotowywaną przez nas karmę. Mają duży dostęp do larw, owadów, robaków czy też niektórych chętnie zjadanych przez nie roślin. Bez obaw możemy więc zostawić je bez pożywienia na kilka dni. By ryby w naszym oczku wodnym cieszyły się dobrą kondycją oprócz pożywienia należy zapewnić im odpowiednią filtrację. Filtry mechaniczne usuwają z wody odchody ryb, resztki pokarmu, rozkładające się liście. Filtry biologiczne pełnią duża istotniejszą rolę. Na nich osiedlają się bakterie nitryfikacyjne, które zamieniają szkodliwy dla ryb amoniak w azot. Azot jest wchłaniany przez rośliny dzięki czemu zostaje usunięty z wody. Bardzo ważnym jest więc, by w oczku wodnym nasadzić odpowiednią ilość roślin. Doskonale oczyszczają wodę ze szkodliwych dla ryb substancji, są idealnym miejscem dla narybku do chowania się przed dużymi rybami. Dają cień w upalne dni oraz są konkurencją dla glonów.

Pokarm do oczka wodnego

Do serwisu oczka wodnego z dużą ilością ryb konieczne może okazać się posiadanie odkurzacza. Jest to urządzenie, które pozwala na usunięcie z dna oczka mułu oraz innych zanieczyszczeń. Regularne czyszczenie dna zbiornika przy jego pomocy wspomaga proces filtracyjny. Muł nie zapycha nam tak szybko filtrów, dzięki temu serwisu nie musimy dokonywać zbyt często. Jeśli nie posiadają Państwo odkurzacza, oczko można oczyścić za pomocą specjalnych preparatów bakteryjnych. Polski producent - hydroidea posiada preparaty do usuwania nadmiernego zamulenia z dna oraz likwidacji nieprzyjemnych zapachów. W ofercie tej firmy znajdą Państwo także produkty do uzdatnienia wody deszczowej, by nadawała się do naszej sadzawki. Hydroidea posiada także szeroką gamę produktów do walki z glonami. Jeśli nie jesteś pewien jakiego produktu użyć, skontaktuj się z obsługą sklepu www.plantica.pl