Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 9,00 zł - 32,00 zł

Marka

Marka

Oprawki T5

4 produktów

Wyświetlono 1-4 z 4 produktów
Aktywne filtry

Oprawki bryzgoszczelne dają duże pole manewru przy montażu oświetlenia w akwarium. Dzięki tym podzespołom świetlówki (w tym wypadku T5) instaluje się w dowolnym miejscu pokrywy. Tym samym można wprowadzać własne koncepcje oświetleniowe lub podłączyć oświetlenie w możliwie najbardziej praktyczny i wygodny dla nas sposób. Poszczególne modele mogą nieco różnić się atrybutami. Które warto wybrać w konkretnym przypadku? Na co zwrócić uwagę?

Oprawka z kablem lub bez – kilka opcji wyboru

Oprawki do oświetlenia T5 zbudowane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego (i gumy). Mają średnicę 16 mm (kompatybilne z typem świetlówek). W asortymencie sklepu dostępne są zarówno modele bez kabla, jak i wyposażone w kabel. W przypadku oddalenia zbiornika od źródła prądu warto zwrócić uwagę na atrybut długości (1-1,5 m). Kabel nie może być napięty – to nie tylko kwestia wygody użytkowania, ale także bezpieczeństwa przy wykonywaniu prac pielęgnacyjnych w akwarium. Oprawki z kablem posiadają specjalnie przygotowane końcówki, dzięki czemu wpina się je bezproblemowo w mocowania statecznika. Standardowe oprawki instaluje się w pokrywie na dwa sposoby – przez wciskanie lub przykręcanie. Te ostatnie w zestawie zawierają śruby do montażu.

Oświetlenie w akwarium – T5 wciąż w cenie

Oświetlenie T5 jest szeroko wykorzystywane w zbiornikach słodkowodnych. Mają pewne przewagi nad T8. To mniejsze wymiary, większa moc przy jednocześnie mniejszej długości, dłuższy czas pracy i mniejszy pobór mocy. Oprawki bryzgoszczelne dodatkowo zwiększają funkcjonalność lamp. Chronią układ przed przypadkowym dostaniem się wody, zapewniając bezpieczeństwo użytkowania. Oprawki zaleca się wymieniać przy każdej zmianie świetlówek/świetlówki, aby zachować pełną wodoszczelność.