Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 686,00 zł - 1 881,00 zł

Kształt

Kształt

Silikon

Silikon

Zakres pojemności [L]

Zakres pojemności [L]

Grubość szkła [mm]

Grubość szkła [mm]

Wzmocnienia

Wzmocnienia

Pojemność [L]

Pojemność [L]

Akwaria Optiwhite 100cm długości

Akwaria o długości 100 cm są idealne dla większych gatunków ryb, a także dla roślin, które potrzebują większej przestrzeni do wzrostu. W naszej ofercie znajdziesz akwaria o różnych pojemnościach i kształtach, dzięki czemu z łatwością znajdziesz model, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i wymaganiom. Nasze akwaria są również odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu czystości, co ułatwi Ci ich pielęgnację.

Aktywne filtry

Akwarium optiwhite 100 cm

Akwaria optiwhite - wyjaśnienie

Akwarium wykonane z szyby optiwhite różni się od tego wykonanego z szyby float przede wszystkim estetyką. Nie mówię o jakości wykonania , ponieważ to zależy od samego producenta akwarii. Szlifowane czy polerowane szyby niezależnie od rodzaju szkła zawsze będą robić wrażenie. Różnicą w szkle optiwhite jest zminimalizowana ilość żelaza przez co szyba jest jaśniejsza. Różnica między optiwhite a zwykłą szybą jest bardzo wyraźna. Zwyczajne akwaria klejone ze zwykłych szyb mają dużo bardziej zielony odcień niż szkła optiwhite. Akwarium wykonane ze szkła optiwhite jest to produkt premium. Nie koniecznie jest to pierwszy wybór początkującym akwarystom ze względu na swoją cenę. Szkło optiwhite podobnie jak inne produkty premium jest drogie, kosztuję praktycznie dwa razy tyle ile a akwarium wykonana ze zwykłego szkła.

Aranżacje dużego zbiornika Optiwhite

Jak wspominałem w powyższym akapicie , akwarium optiwhite jest dedykowane bardziej dla doświadczonych akwarystów. Odbiór aranżacji wykonanej w zbiorniku optiwhite jest zupełnie inny. Niesamowity efekt estetyczny połączony z ambitną aranżacją umożliwia stworzenie pięknego, naturalnego kawałka przyrody. Efekt estetyczny jest na tyle duży , że wpatrując się w akwarium (oczywiście zadbane , bez glonów ,oraz zawiesin) można odnieść wrażenie , że nie ma tam żadnej szyby. Moim zdaniem perfekcyjny odbiór całości jesteśmy w stanie uzyskać w momencie gdy nie zdecydujemy się zamontować pokrywy. Woda praktycznie na równi z górnym szkłem , brak pokrywy i najlepiej podwieszane lampy. Te porady w połączeniu oczywiście z włożoną pracą i zdobywaniem doświadczenia pozwoli wam na upiększenie mieszkania za pomocą pięknego akwarium. Gwarantuję , że każdy kto odwiedzi was w domu będzie pod wielkim wrażeniem.

Pomysły aranżacyjne w akwarium optiwhite 100cm oraz producent akwarium.

Wymiary 100x50x50 - dla mnie to idealny wymiar akwarium na wykonanie trudnej aranżacji zwanej Hardscapem. Oczywiście grubość szkła 10mm to absolutne minimum. Krawędzie wyszlifowane trapezowo to najlepsze rozwiązanie , jednak takie zestawy wyposażenia to standard. Producent akwarium optiwhite nie musi być konkretny. W obecnych czasach w Polsce jest co najmniej kilka miejsc godnych polecenia. Dowolny producent z którego usług zamierzamy skorzystać zwykle ma portfolio , czy profil w social mediach, tam producent jest weryfikowany i widzimy jakość jego zbiorników. Oczywiście najlepiej skontaktować się ze sklepem akwarystycznym . Topowe sklepy akwarystyczne w Polsce nawiązują współpracę z topowymi producentami. Producent ,który chce nawiązać współpracę musi gwarantować wysoką jakość produktów. Oczywiście akwaria optiwhite , które mogą Państwo nabyć w naszym sklepie internetowym są wykonane z największą starannością. Ponad to oferujemy aż pięcio letnią gwarancję na uszkodzenia akwarium. Wracając jednak do pomysłu aranżacji , projektując opti powinniśmy mieć w głowie zarys aranżacji. Jeśli chcemy stworzyć głębie , efekt perspektywy najlepszym pomysłem będzie głębokość akwarium minimum 50cm. Jeśli wiemy , że w naszym akwarium będą dominować rośliny i będziemy hodować gatunki te najbardziej wymagające , nie możemy zaprojektować zbyt wysokiego akwarium , ponieważ będziemy mieć problem z trawnikami oraz wybarwieniem czerwonych roślin środkowego planu. Wszystkie elementy aranżacji, to produkty dostępne w naszym sklepie internetowym Plantica.pl