Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 769,00 zł - 5 389,00 zł

Kessil

9 produktów

Wyświetlono 1-9 z 9 produktów
Aktywne filtry

Lampy LED to jedno z najnowocześniejszych oświetleń w akwarium służące do efektywnej uprawy roślin (słodkowodne), koralowców (morskie), a także podkreślania walorów dekoracyjnych (w obu przypadkach). Poza niewątpliwymi atutami, jakimi jest energooszczędność i długotrwałość, cechuje je elastyczna możliwość kontroli światła i tworzenia specjalnych efektów.

Światło jest kluczowym elementem w uprawie roślin, ważniejszym nawet od regularnego dokarmiania. Przy odpowiednio dobranym oświetleniu nawożenie to tylko dodatek, który pomaga zachować odpowiednią kondycję zieleni. Przy słabym świetle lub braku oświetlenia sztucznego często nie pomogą nawet najlepsze nawozy. Dlatego zakładając akwarium, w którym już z założenia rośliny będą pełniły ważną funkcję praktyczną i aranżacyjną, trzeba postarać się o optymalizację fali świetlnych. Lampa LED do uprawy roślin to jedna z najefektywniejszych technologii. Podobnie wygląda sprawa w przypadku zakładania akwarium morskiego, tutaj ma to znaczenie dla wzrostu koralowców.

Żarówka LED do roślin – jakie ma zalety?

Oświetlenie LED pozwala na dowolne mieszanie kolorów. W ten sposób uzyska się możliwie najlepszy wzrost uprawianych roślin, a także podkreśli akwarium (dotyczy to zarówno akwariów słodkowodnych, jak i morskich). Najnowocześniejsze systemy pozwalają nawet na przełączanie barw w pełnym spektrum kolorystycznym. Można uruchomić efekt „migotania” światła. W akwariach morskich przemyślany dobór oświetlenia nie tylko nadaje naturalny wygląd, ale zwiększa wzrost i uwydatnia walory koralowców. Pasjonatów akwarystyki cieszy także niewątpliwy atut, jakim jest cyfrowa sterowalność oświetleniem.

Czym kierować się przy wyborze oświetlenia?

Przy wyborze (poza gamą kolorystyczną) zwraca się uwagę również na parametry techniczne: wymiary, zasilanie i energooszczędność. LED ma jednak zasadniczą zaletę – niski pobór mocy, co przy codziennym stosowaniu (i wykorzystaniu wielu innych urządzeń) pozwala na pewne oszczędności, tzn. tańsze użytkowanie.