Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

 • 299,00 zł - 658,00 zł

Kształt

Kształt

Silikon

Silikon

Zakres pojemności [L]

Zakres pojemności [L]

Grubość szkła [mm]

Grubość szkła [mm]

Wzmocnienia

Wzmocnienia

Pojemność [L]

Pojemność [L]

Akwarium float 80 cm

Akwaria Float o długości 80 cm to doskonały wybór dla początkujących oraz zaawansowanych miłośników akwarystyki słodkowodnej. Te akwaria zapewniają nie tylko wysoką jakość wykonania, ale także interesujący i niebanalny design. Ich unikalna konstrukcja, oparta na technologii podobnej do tej stosowanej w szklanych pomostach, sprawia, że wydają się unosić w powietrzu, a ryby i rośliny w nich zamieszkujące tworzą niepowtarzalny krajobraz.

Aktywne filtry

Szyba float - co to znaczy ?

Szyba float jest potocznie nazywana "zwykłym szkłem". Akwaria klejone z szyby float charakteryzują się zielonkawą barwą. Akwarium klejone z szyby float różni się od szyby typu Optiwhite dodatkiem żelaza. Akwarium Optiwhite , czyli szyby która jest pozbawiona żelaza nie ma charakterystycznej dla szyby float zielonkawej barwy. Akwaria ze zwykłym szkłem mają nieco gorszą transparentność , co przekłada się na niższą cen akwarium float w stosunku do wygórowanych cen za akwarium wykonanych z szyby Optiwhite.

Zastosowanie akwarium float 80cm

Wymiar akwarium o długości 80 cm jest najbardziej popularnym wymiarem wybieranym przez tych klientów, którzy mają nieco więcej miejsca. Konkretnie wymiary akwarium 80cmx35cmx40cm to wymiary najpopularniejszych gotowych zestawów akwariowych. Coraz większa świadomość klientów o tym , że paradoksalnie większe akwarium prowadzi się łatwiej niż malutkie kostki w połączeniu z dostateczną ilością miejsca w pomieszczeniu przygotowanym do funkcjonowania akwarium prowadzi do wzrostu popularności gotowych zestawów akwarystycznych ponad stu litrowych.

Można zatem z całym przekonaniem stwierdzić ,że akwarium float o długości 80cm będzie bardzo dobrym wyborem do założenia swojego pierwszego akwarium. Rozwinę nieco myśl o której wspomniałem w powyższym akapicie. Mianowicie nasze akwarium jest jedną (większą lub mniejszą w zależności od wymiarów) całością. Im większy ekosystem , (zatem im większe nasze akwarium) tym bardziej stabilne . Przenawożenie akwarium , zbyt duża podmiana , przekarmienie ryb , generalizując jakikolwiek błąd akwarysty w akwarium ,gdzie jest 500 litrów wody , ma dużo mniejszy wpływ na wewnętrznym ekosystem niż w przypadku akwaria ,które ma 25 L wody. Jak wiadomo akwarystyka jest dziedziną , pasją czy hobby (nazwę zostawiam niedopowiedzianą ) ,która jest poniekąd "grą" błędów, szczególnie na początku rozwijania w sobie tej pasji. Akwaria bardzo często są narażone na błędy akwarystów ,których niestety finalnym skutkiem mogą być problemy z glonami , jakością wody czy uprawą roślin. Kończąc tę dygresję jednym z głównych zastosowań akwaria ze zwykłego szkła z powodzeniem może być pierwszy zbiornik, który pozwala nieco bardziej poznać akwarystykę.

*Porady akwarystyczne dotyczące akwaria o długości 80cm

 • Akwarystyka posiada kilka wzorcowych wymiarów , które ułatwiają dłuższe użytkowanie zestawu. Szkło o wymiarach podstawy 40cm x 25cm , 60cm x 30cm,
  80cm x 35cm, 100cm x 40cm czy 150cm x 50cm. Wszystkie te wymienione wartości podstawy są standardowe. Bez problemu można dokupić do nich odpowiednią pokrywę , lampę Ledową , szafkę pod akwarium czy nawet taką błahą rzecz jak tło akwarystyczne.

 • Akwaria o powyższych wymiarach , standardowych wymiarach będą tańsze niż inne podobne akwaria wykonywane na zamówienie.

 • Akwarystyka profesjonalna , wszystkie zdjęcia konkursowe na różne konkursy IAPLC często mają bardzo dużą głębokość. Dzieje się tak ,ponieważ wymiar 80x45x40 pozwala uzyskać duży lepszy efekty perspektywy niż wymiar 80x30x40

 • Akwarystyka dla wielu z nas jest tak ciekawa ze względu na ryby. Akwarium o długości 80cm pozwala nam hodować praktycznie wszystkie mniejsze ryby ławicowe. Oczywiście duże ryby akwariowe wymagają ogromnych zbiorników , natomiast miedzy innymi wszystkie kąsaczowate z pewnością można trzymać w akwarium o długości 80cm

  Podsumowanie

  Akwarystyka jest to hobby dla każdego, Akwarium ze zwykłego szkła nie zamyka nam furtki na stworzenie pięknego i zdrowego podwodnego świata. Oczywiście istnieją różnice widoczne na pierwszy rzut oka między zwykłym szkłem a szybą optiwhite , chodzi przede wszystkim o transparentność. Rodzaj szkła w żadnym wypadku nie wpływa jednak na efektywność naszych akwarystycznych dokonań. Akwarystyka uczy cierpliwości a sukces zagwarantuję nam sumienna praca oraz pogłębianie wiedzy , niekoniecznie wybór droższego szkła optiwhite. ./bbbbbbbbbbb