Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 17 238,00 zł

Dysze fontannowe w zestawie

Dysze fontannowe w zestawie

Dodatkowe wejście na skimmer

Dodatkowe wejście na skimmer

Dodatkowe wyjście na kaskadę

Dodatkowe wyjście na kaskadę

Lampa UV-C w zestawie

Lampa UV-C w zestawie

Sterowanie wydajnością pompy

Sterowanie wydajnością pompy

Maksymalna wydajność pompy [l/h]

Maksymalna wydajność pompy [l/h]

Maksymalna wysokość podnoszenia słupa wody [m]

Maksymalna wysokość podnoszenia słupa wody [m]

Pobór mocy (max) [W]

Pobór mocy (max) [W]

Pompy

164 produktów

Wyświetlono 1-24 z 164 produktów

Aktywne filtry

Pompy do oczek wodnych

Pompa do oczka wodnego jest niezwykle potrzebna, aby utrzymać zbiornik w świetnej kondycji oraz zadbać o zdrowie ryb i stworzeń wodnych. Odpowiednia filtracja zapewni, przejrzystą, wolną od glonów wodę w oczku. W połączeniu z filtrem oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych, wkład biologiczny dba o prawidłowe parametry zbiornika, dodatkowo natlenia akwen, aby flora i fauna prawidłowo funkcjonowały. Pompa w oczku wodnym może służyć jako pompa napowietrzająca, pompa zasilająca zestaw filtracyjny oraz może być podłączona pod skimmer, kaskadę bądź fontannę.

Jaką pompę wybrać do naszego oczka?

Najważniejszą cechą przy wyborze pompy jest rozmiar oczka wodnego, stosunkowo większa wydajność pompy będzie potrzebna do większego oczka. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na “wydajność” pompy do oczek, czyli ilość, którą pompa może przepompować w ciągu godziny. Jest to szczególnie ważne, jeżeli będzie pracować z filtrem, aby przepływ przez media filtracyjne był odpowiedni.

W sytuacji zastosowania pompy do fontanny bądź kaskady niezwykle ważnym parametrem jest wysokość podnoszenia wody (H max), ten parametr mówi nam na jaką maksymalną wysokość pompa do oczka wodnego może podnieść wodę.

Pompa wodna zarówno przy pracy z filtrem jak i innymi urządzeniami musi chodzić cały czas bez przerwy, aby zapewnić odpowiedni poziom natlenienia wody. Przy tym fakcie należy zwrócić uwagę na zużycie energii danej pompy. Aktualnie największą popularnością cieszą się urządzenia energooszczędne, które przy ciągłej pracy nie naruszą zbytnio naszego portfela kosztami za prąd. Dodatkowo odwdzięczą się dobrym stosunkiem wydajności do poboru prądu.

Filtracja w oczku wodnym

Filtracja wody w oczku dzieli się na 3 rodzaje:

Filtracja mechaniczna – odbywa się za pomocą gąbek, mat japońskich, włókniny, szczotek itp. Woda jest filtrowana z zanieczyszczeń mechanicznych tj. odchody zwierząt, resztki pokarmu oraz nieczystości, które wpadną do wody. Dodatkowo umieszczenie najpierw w linii mechanicznych mediów filtracyjnych pozwala na uchwycenie znacznej części zanieczyszczeń przed dotarciem do innych mediów filtracyjnych, pozwoli to uniknąć zatkanie w innych obszarach filtra. Gąbki i włóknina mogą służyć zarówno jako nośniki mechaniczne, jak i biologiczne. Najlepiej zastosować kilka warstw o różnych stopniach chropowatości. Najgrubszy materiał jest umieszczony jako pierwszy, aby blokował największe nieczystości.

Filtracja biologiczna – Media biologiczne np. Ceramika, biobale, lawa, matrix itp. Umieszcza się po mediach mechanicznych. Ważne jest, aby nie uległy zatkaniu, ponieważ służą one jako gospodarz dla korzystnych kolonii bakterii. W przypadku zatkania przepływ tlenu jest utrudniony, a pożyteczne bakterie nitryfikacyjne umierają.

Filtracja chemiczna – do chemicznych mediów filtracyjnych należą: zeolit skutecznie wiąże amoniak oraz krystalizuje wodę, węgiel aktywny usuwa metale ciężkie, chlor oraz pozostałości leków dodatkowo krystalizuje wodę, torf zawiera cenne humusy i pierwiastki śladowe. Ten rodzaj filtracji używa się do usuwania toksyn i zmieniania parametrów wody. 

Odpowiednia ilość tlenu wspiera prawidłowy rozwój zwierząt oraz roślin. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania oczka wodnego, brak tlenu może prowadzić do uduszenia ryb. Pierwszym widocznym objawem braku tlenu jest wypływanie ryb na powierzchnię wody w celu jego zaczerpnięcia. Musimy dostarczyć odpowiednią ilość tlenu do akwenu, na rynku istnieje kilka sprawdzonych rozwiązań, do jednych z nich należą filtry, które wzbudzają ruch tafli wody umożliwiające wymianę gazową dokonującą się w czasie mieszania cząsteczek wody i powietrza. W tej sytuacji sprawdzą się również specjalne napowietrzacze, są to bardzo efektowne i sprawdzone urządzenia.

Szczególnie ważną rolę w ekosystemie wodnym odgrywają bakterie np. Evolution Aqua Pure Pond, HydroIdea EcoGerm, Oase AquaActiv BioKick. Są to żywe wyselekcjonowane szczepy i kultury bakterii, które pomagają utrzymać czystą i zdrową wodę w oczku, rozkładają zgromadzone w oczku związki organiczne. Usuwają trujący dla zwierząt amon, amoniak i azotyny.

Oczko wodne, a ogród

Oczko wodne jest piękną ozdobą ogrodu, przykuwa uwagę, stanowi oryginalną dekorację, zbliża nas do natury oraz pozwala na cieszenie się hodowlą ryb pod naszym okiem. Obserwowanie ich zachowania oraz możliwość relaksu przy plusku wody. Oczko wodne uzupełnia ogród o majestatyczny kąt natury, pozwala na stworzenie niezwykłej aranżacji. Oczko wodne dla akwarysty będzie dodatkiem do tej wspaniałej pasji. Zarybiony, pełny wodnej roślinności zbiornik wodny w ogrodzie to piękna ozdoba, jednak praca przy nim jest czasochłonna, a akcesoria, preparaty bakteryjne oraz chemia przeciw glonowa wymagają znacznego wkładu finansowego. Przy zakupach, najlepiej doradzić się sprzedawcy w naszym sklepie www.plantica.pl, aby możliwie zaoszczędzić i zakupić tylko rzeczy, które potrzebujemy do zdrowego funkcjonowania naszego oczka. W razie jakichkolwiek pytań, służymy pomocą i doradzimy w zakupach. 

Budowa oczka wodnego nie musi wiązać się z czasochłonnymi pracami, w naszym sklepie dostępne są specjalne niecki (forma oczka wodnego). Gotowa do użytkowania i aranżacji w dowolnym miejscu w ogrodzie. Wykonana z polietylenu. Bardzo wytrzymała i łatwa w montażu, wystarczy usytuować nieckę w podłożu.  Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jednak litraż takiego oczka jest ograniczony.

Serwis oczka wodnego

Sezon oczka wodnego rozpoczyna się w marcu/kwietniu, gdy temperatura wody przekracza 10 °C. W tym czasie należy wyczyścić muł z dna, wyczyścić folię, uprzątnąć okolicę oczka po zimie. Zainstalować pompę, filtr oraz resztę akcesoriów, które nie były używane podczas zimy. Nie można również zapomnieć o dodaniu do wody specjalnie wyselekcjonowanych bakterii. Oczyszczą wodę, usuną szkodliwe związki azotowe oraz zadbają o odpowiednie parametry wody.

Przy serwisie niezwykle przydatny będzie odkurzacz. Dzięki niemu w bardzo łatwy sposób możemy usunąć z wody liście, muł oraz resztki pokarmu. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę na moc (min. 1600W) oraz możliwość pracy ciągłej. Skorzystają na tym również rośliny w ogrodzie, ponieważ wodę z dna można wykorzystać jako naturalny nawóz do podlania roślin. Zawiera mnóstwo pierwiastków, które znacznie poprawią wzrost roślin.

Oferty produktów w sklepie Plantica

W naszym sklepie posiadamy szeroką gamę produktów do oczek wodnych wielu producentów. Czołową sprzedaż osiągają produkty firmy Oase. W swojej ofercie mają niezawodny sprzęt do oczek wodnych. W przypadku firmy Oase płacimy za jakość, bezawaryjność oraz gwarancję czystej wody.

Następną ważną firmą oferującą produkty akwarystyczne, a także do oczka wodnego jest Aquael. Ojczysta firma wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Hydroidea jest firmą słynącą z niezwykle skutecznych i wydajnych preparatów do oczka wodnego. Są w pełni biodegradowalne i bezpieczne dla mieszkańców zbiornika. Potrafią zdziałać cuda w akwenie.

Firma Aqua Nova od wielu lat zajmuje się sprzedażą asortymentu do oczek wodnych. Markę charakteryzuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości oferowanych produktów. Dzięki licznym targom krajowym oraz międzynarodowym produkty tej firmy można znaleźć na rynkach Europejskich oraz na rynkach bardziej odległych jak Kanada czy Australia. Światowe doświadczenie przełożyło się na produkty tworząc bogatą ofertę, nowoczesne oraz ekologiczne rozwiązania.

Plantica, sklep z doświadczeniem

Bodźcem do powstania firmy PLANTICA, obecnej na rynku od ponad 10 lat, była akwarystyka, a konkretnie nasza pasja do niej. Zdobywaną przez lata wiedzą postanowiliśmy przełożyć na usługi, z których mogą Państwo skorzystać za pośrednictwem naszego sklepu – online i stacjonarnego. Korzystając z naszych usług otrzymujecie Państwo fachowe wsparcie, specjalistyczne doradztwo oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych ze skompletowaniem sprzętu i prowadzeniem akwarium oraz oczka wodnego. Prowadzenie akwarium oraz akwenu w ogrodzie nie jest łatwym hobby dla tego chętnie służymy Państwu pomocą. Plantica.pl to miejsce, w którym mogą Państwo zrobić zakupy każdego dnia, 24 godziny na dobę. Ekspresowa wysyłka, dostawa do domu i wygodny odbiór. Bogaty asortyment składający się z ponad 10000 produktów dostępny jest w jednych z najniższych cen na rynku. Dla nas najważniejszy jest Klient i to w zgodzie z Jego wymaganiami przygotowujemy ofertę, pozwalając Mu znaleźć wszystko czego potrzebuje w jednym miejscu. Doskonały kontakt mailowy i telefoniczny, możliwość monitoringu złożonego zamówienia i wysyłka w zaledwie 24 godziny to cechy, które przemawiają na naszą korzyść, wpływając pozytywnie na klientów, z którymi współpracujemy.

Przy dużych zakupach oferujemy klientom atrakcyjne rabaty oraz darmową dostawę. Jeśli preferujesz zakupy ratalne, dostępne są one w naszym sklepie internetowym.