Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka morska

Akwarystyka morska

Preparaty do akwarium morskiego

489 produktów

Wyświetlono 1-24 z 489 produktów

Aktywne filtry

Preparaty do akwarium morskiego

Preparaty do akwarium - ogólne znaczenie

Preparaty do akwarium są to jedne z najważniejszych elementów zarówno akwarium słodkowodnego jak i akwarium morskiego. Preparaty w akwarystyce są bardzo dużą oraz rozległą dziedziną. Stabilne biologicznie środowisko naszego akwarium wymaga czasu. Bakterie są jednym z najważniejszych preparatów zarówno w akwarystyce morskiej jak i słodkowodnej. Kolonię bakterii , które dodajemy do wody neutralizują amoniak w azotyny, a następnie przekształcają związki azotowe w nieszkodliwe dla organizmów żywych (w odpowiednim stężeniu )azotany. Zatem bakterie odgrywają kluczową rolę w prowadzeniu zbiornika , szczególnie w jego dojrzewaniu. Akwarystyka morska jest zdecydowanie bardziej złożona od akwarystyki słodkowodnej. Dojrzewanie zbiornika trwa o wiele dłużej ,ponieważ kolonie koralowców czy inne organizmy występujące w reef zbiorniku są delikatniejsze niż organizmy czy ryby występujące w wodach słodkich. Stężenia azotanów (No3) również muszą być w normie. Nawet ta najmniej szkodliwa forma azotu w zbyt dużym stężeniu potrafi być bardzo niebezpieczna. Aby stale kontrolować azot , oprócz bakterii z pomocą przychodzi nam preparat w postaci wkładu do filtra jakim jest purigen. Więcej o nim w dalszej części tekstu. Przechodząc typowo do wody morskiej ważnymi preparatami do morskiego akwarium jest sól morska. W zależności od posiadanych organizmów może zakupić kilka jej odmian.

Preparaty do akwarium słonowodnego - podział

Preparaty do wody morskiej to bardzo szeroka dziedzina akwarystyki. Preparatami będą zarówno leki dla organizmów zamieszkujących nasze zbiorniki jak i również pochłaniacze fosforanów czy azotanów. W ten dział akwarystyki wchodzą również preparat do podnoszenia twardości ogólnej , czy preparat do dezynfekcji sprzętu z którego korzystamy. Różne uzupełnienia pierwiastków śladowych dla koralowców czy innych organizmów żywych to również preparat. Dla Państwa ułatwienia na stronie naszego sklepu postanowiliśmy posegregować preparaty na mniejsze grupy , aby każdy z was w prosty sposób mógł odnaleźć produkt interesujący go w danym momencie. Producent X czy Y , preparat w płynie czy proszku , zakres cenowy od do to tylko kilka z możliwości sortowania produktów dla organizmów wodnych w celu sprawniejszego ich odnalezienia. Poniżej przedstawię podgrupy preparatów do akwarium morskiego , które znajdą Państwo w naszym sklepie , oraz w kilku zdaniach opiszę naszym zdaniem najpopularniejsze oraz najpotrzebniejsze z nich.

Mikroelementy , pierwiastki śladowe , metale ciężkie

Producent Microbe - lift Trace elements

ten środek od firmy microbe-lift posiada zastrzeżoną formułę , która wzbogaca nasza zbiornik w minerały oraz pierwiastki śladowe ,które są zużywane/utylizowane z naszego akwarium z różnych względów. Jednym z powodów niedoboru pierwiastków jest system filtracji min. Odpieniacz , innym zaś spożywanie ich przez organizmy żywe. Warte podkreślenia jest to ,że producent Microbe-lift wypuszczając do obiegu sklepowego produkt trace elements pomyślał również o łatwej przyswajalności preparatu .

Producent Seachem Reef trace

na początku mała dygresja eksperci od akwarystyki ogólno pojętej czy to morskiej czy słodkowodnej spierają się jaka firma akwarystyczna jest najlepsza. Na rynku istnieje wiele bardzo dobrych i sprawdzonych marek akwarystycznych. Moim subiektywnym zdaniem producent Seachem znajduję się potocznie mówiąc w samym czubie tego jakże wyrównanego jakościowego wyścigu o miano najbardziej kompletnej marki akwarystycznej. Przechodząc jednak do opisu tego produktu jest on sprzedawany w płynie i jak to producent Seachem ma w zwyczaju Seachem reef trace jest bardzo wydajny. To jednak tylko jedna z wielu jego zalet. Oczywiście jego działanie oraz konieczność jego stosowania jest identyczna jak w przypadku powyższego preparatu. Nie chcąc się powtarzać dopowiem jedynie , że pierwiastki śladowe biorą również czynny udział min. w wytwarzaniu barwników (jako przykład możemy podać chociażby żelazo ). To co można uznać za pewnik w przypadku opisywanego preparatu to to , że jest wolny od azotanów oraz fosforanów , co zapewne jest cenną informacją dla akwarystów.

Bakterie i pożywki dla bakterii

Producent Aquforest Pro Bio S

Preparaty takie jak pro bio S są to bakterie ,które poprawiają środowisko a co za tym idzie kondycję oraz samopoczucie organizmów żywych. Głównym zadaniem każdego preparatu bakteryjnego jest zasadniczo zawsze to samo zatem rozkład substancji toksycznych. Jednocześnie produkt rozkłada toksyczne substancje a uwalniając mikro i makro elementy zwiększa ich stężenie oraz dostępność. Rozkładając toksyczne substancje mam na myśli rozkład fosforanów oraz azotanów.

Zmiana parametrów wody

Producent Seachem AmGuard

preparaty takie jak Amguard można nazwać jako szybkie , doraźne pogotowie ratunkowe dla naszych zbiorników. Woda w zbiorniku , która w swoim stężeniu ma za dużo amoniaków bardzo szybko może okazać się śmiertelnym środowiskiem dla organizmów wodnych ów wodę zamieszkujących. Producent seachem zadbał tym preparatem aby każy akwarysta mógł skorzystać z natychmiastowej pomocy w poprawie parametrów wody. W bardzo szybkiem czasie, środek AmGuard reaguje ze szkodliwym amoniakiem , co ważne nie wpływając jednak na odczyn wody. Jako ciekawostkę dopowiem , że amoniak może występować w naszej wodzie w dwóch postaciach , mianowicie wolnej i jonowej. Reasumując AmGuard to najmocniejszy środek dostępny na rynku akwarystycznym skupiający się na natychmiastowej pomocy zbiornikom , w których stężenia amoniaku są o wiele za duże.

Leki

Producent Microbe- lift Artemiss , oraz Herbtana

ryby oraz inne organizmy są narażone na różne czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne. Często podczas transportu do naszego zbiornika organizmy żywe są zestresowane a przez to bardziej podatne na różne choroby. Producent Microbe-lift wyszedł na przeciw tych problemów oferując w swojej ofercie preparaty Artemiss oraz Herbtanę. Oba preparaty są wyprodukowane tylko i wyłącznie z naturalnych komponentów , z tego powodu są w stu procentach bezpieczne. Artemiss jest skuteczny na choroby bakteryjne natomiast herbtana to lek przeciwko pasożytom. Co warte podkreślenia dzięki temu , że preparaty są wyprodukowane z naturalnych komponentów nie nieszczą środowisko wodnego w tym bakterii. Po kuracji woda w zbiorniku nie wymaga podmiany.

Inne podgrupy

Innymi podgrupami ,które znajdą Państwo na naszej stronie internetowej są

Algi wapienne , witaminy , poszczególne pierwiastki śladowe , kompletne zestawy all in one , aminokwasy , uzdatniaze oraz pozostałe preparaty , są to małe grupy , dlatego nie będę ich wymeniać.

Podsumowanie

Po przeczytaniu powyższego tekstu na pierwszy rzut oka widać , że pojęcie preparatów do zbiornika morskiego jest bardzo obszerne a dostępne na rynku preparaty pozwalają kontrolować prawidłowe funkcjonowanie naszych zbiorników . Począwszy od uzupełnień pierwiastków śladowych kończąc na środkach do dezynfekcji. Preparatami można nazwać wszystkie produkty , które dozujemy do naszych zbiorników w celu poprawy jego kondycji , leczenia ryb czy dezynfekcji sprzętu. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu , gdzie wszystkie najpotrzebniejsze produkty znajdą Państwo w jednym miejscu.