Hygger AQ-010-300 Fluidyzacyjny biofiltr z ruchomym złożem
QUALD-9116
5904538079109

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    67 punktów lojalnościowych!

Cena:

67,99 zł

Compare now Compare list is full

Hygger AQ-010-300 Fluidyzacyjny biofiltr z ruchomym złożem

Biofiltr Hygger z ruchomym złożem działa na zasadzie zjawiska fluidyzacji. Fluidyzacja jest procesem  powstawania dynamicznej zawiesiny tzw. złoża fluidalnego. Złoże fluidalne składa się z cząstek ciała stałego, w tym przypadku złoża filtracyjnego, poruszającego się w strumieniu powietrza i wody z dołu do góry. Fluidyzacja intensyfikuje procesy fizyczne i chemiczne. Zjawisko fluidyzacji jest wykorzystane w biofiltrze Hygger.

Biofiltr Hygger zawiera złoże filtracyjne o dużej powierzchni właściwej, na której rozwijają się bakterie nitryfikacyjne. Złoże zapewnia maksymalną powierzchnię do wzrostu tych pożytecznych bakterii, wspierając cykl nitryfikacji. Nitryfikacja jest procesem tlenowym i do swojego przebiegu wymaga obecności tlenu. Bardzo intensywne napowietrzanie znacząco zwiększa wysycenie tlenem w wewnątrz filtra i tym samym intensyfikuje proces nitryfikacji.

Jak prawidłowo uruchomić filtr

Biofiltr jest przeznaczony do zbiorników o pojemności od 30 l do 150 l. Biofiltr należy taktować jako uzupełnienie filtracji w zbiorniku opartej na przykład na biochemicznym filtrze gąbkowo-ceramicznym marki Hygger.

  • 1. Przed pierwszym użyciem filtr wypłucz najlepiej w wodzie RO lub
  • w wodzie ze zbiornika.
  • 2. Przymocować cztery przyssawki, wciśnij je.
  • 3. Podłącz rurkę do filtra z zasilaniem powietrza. Filtr jest gotowy do użycia.
  • 4. Umieść filtr w zbiorniku. Uwaga! Podczas pierwszego uruchomienia filtra, równomierny ruch złoża zaczyna się po paru godzinach lub kilku godzinach. Cierpliwości… 

Instrukcja znajduje się w wewnątrz opakowania. Instrukcję można też pobrać w formacie pdf pod tym linkiem

UWAGA!

Filtr musi być podłączony do odpowiedniej wielkości pompy powietrza. Rekomendowana moc pompy to 5W.
Należy koniecznie zastosować zawór zwrotny na rurce zasilającej powietrze, aby zapobiec cofaniu się wody podczas braku zasilania.
Gąbka filtracyjna  w dolnej pokrywie filtra ma gęstość około 40-45 ppi. Jest bezpieczna dla małych i nowonarodzonych krewetek. Wymaga regularnego czyszczenia co 1-2 tygodni.

Hygger AQ-010-300 Fluidyzacyjny biofiltr z ruchomym złożem
Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

Hygger AQ-010-300 Fluidyzacyjny biofiltr z ruchomym złożem

Napisz swoją opinię