Seachem Reef Carbonate 500ml Mieszanina soli wodorowęglanowych i węglanowych
SEACHEM224
000116066303

Czas wysyłki: 2-4 dni robocze

Otrzymasz    50 punktów lojalnościowych!

Cena:

50,50 zł

Compare now Compare list is full

Seachem Reef Carbonate 500ml Mieszanina soli wodorowęglanowych i węglanowych

Reef Carbonate to skoncentrowana (4 000meq/l) mieszanina soli wodorowęglanowych i węglanowych, przeznaczona do akwariów morskich przywracająca optymalną zasadowość (twardość węglanową) i utrzymująca ją na właściwym poziomie.

Wapń i węglany są niezbędne dla prawidłowego rozwoju koralowców. Niedobór któregoś z tych składników powoduje zahamowanie ich wzrostu i pogorszenie kondycji. Aby temu zapobiec, należy dostarczać zarówno węglanów (preparat Reef Carbonate), jak i wapnia (preparaty Reef Advantage Calcium oraz Reef Complete).

Używany zgodnie z zaleceniami, Reef Carbonate nie powoduje spadku poziomu wapnia, magnezu i strontu, które to pierwiastki zwykle ulegają wytrąceniu, gdy wzrasta zasadowość (twardość węglanowa) wody. Należy ją utrzymywać między 3 – 5 meq/l (8 – 14dKH), nie powinna być niższa niż 2meq/l.

Produkty konkurencyjne zawierają zwykle wodorowęglan sodu. Reef Carbonate to mieszanina soli wodorowęglanowych i węglanowych. Dzięki swojemu składowi jest w stanie utrzymać w słonej wodzie współczynnik pK na poziomie około 9,0 (wyższym, niż w przypadku innych produktów). Liczne organizmy żyjące w zbiorniku wytwarzają substancje organiczne, obniżające odczyn wody. Podwyższona stała pK pozwala na utrzymanie wartości pH na poziomie 8,3 – 8,4, czego nie zapewnią inne produkty, dostępne na rynku.

Sposób użycia:

  • Początkujący: jedna nakrętka (5ml) na 80 litrów wody, 2 razy w tygodniu. Przed wlaniem do akwarium zaleca się rozcieńczyć preparat w szklance słodkiej wody. Co 2 tygodnie kontrolować twardość węglanową i w zależności od wyniku modyfikować dawkowanie
  • Zaawansowani: Przeprowadzić kontrolę twardości węglanowej. Stosować Reef Carbonate zgodnie z podanymi wyżej zaleceniami do osiągnięcia zasadowości na poziomie 4 – 5meq/l. Pojedyncza porcja preparatu (5ml) podwyższa twardość węglanową o około 0,25meq/l. Objętość dodawanego preparatu i częstość stosowania mogą być modyfikowane w zależności od potrzeb, nie należy jednak przekraczać 1meq/l. Później, używać zależnie od potrzeb, by utrzymać twardość węglanową na zalecanym poziomie
  • Ekspert: po ustaleniu tempa spadku zasadowości (alkalinity consumption rate), przygotować stały system kropelkowego dozowania preparatu. Preparat najlepiej podawać w miejscu, gdzie jest silny prąd wody. Nie wlewać do sumpa ani systemów filtrujących. W celu zmierzenia twardości ogólnej stosować test Marine pH & Alkalinity. Do wyznaczenia twardości węglanowej, używać testu Reef Status: Magnesium, Carbonate & Borate
seachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

Seachem Reef Carbonate 500ml Mieszanina soli wodorowęglanowych i węglanowych

Napisz swoją opinię