JBL TEST Ca/Mg Dokładny test na wapń i magnez
254020

Czas wysyłki: 24 godziny


Compare now Compare list is full

JBL TEST Ca/Mg Dokładny test na wapń i magnez

Produkt firmy JBL Test Mg + Ca jest łatwym w zastosowaniu testem w postaci kropel, służącym do pomiaru zawartości magnezu i wapnia w wodzie morskiej. Ponieważ zawartość magnezu można zmierzyć tylko poprzez sumę zawartości magnezu i wapnia, oczywistym było złożenie obu testów w jedno opakowanie. Zawartość magnezu otrzymuje się więc poprzez proste odjęcie zawartości wapnia od otrzymanej sumy Mg + Ca.

 

Dlaczego testować Magnez?:

Tak bardzo lubiane i podziwiane w akwariach rafowych krasnorosty wapienne oraz bezkręgowce posiadające szkielety lub skorupy wapienne, potrzebują do wytwarzania swych skorup lub szkieletów, oprócz wapnia, wystarczającej ilości magnezu. Do tych zwierząt należą oprócz korali twardych również korale miękkie, gąbki, jeżowce, raki, muszle, ślimaki i tp. Zawartość magnezu w akwarium o wodzie morskiej powinna wynosić ok. 1200 mg/l, jak wykazały pomiary przeprowadzone przez biologów firmy JBL w basenie ciepłych mórz między Pacyfikiem a oceanem indyjskim.

 

Dlaczego należy badać zawartość wapnia?

Zwierzęta niższego rzędu (korale, muszle i tp.) oraz algi wapienne potrzebują w wodzie morskiej wystarczającej ilości wapnia do bezproblemowego wzrostu i rozwoju. Naturalna zawartość wapnia w morzu wynosi ok. 400-420 mg/l. Aby wapno mogło być optymalnie wykorzystane przez organizmy wodne musi występować w wodzie również anion węglowodorowy (HCO3-), w odpowiedniej ilości. Z tego też względu bezwartościowe jest dodawanie związków wapnia bez HCO3-, jak np. chlorku wapnia (CaCl2).Za optymalną zawartość wapnia w wodzie morskiej uważana jest wartość 420-440 mg/l.

 

Zastosowanie: (w skrócie)

  • Do specjalnego indykatora dodajemy kilka kropli odczynnika, odczynnik umieszczamy wewnątrz akwarium (w wodzie) a następnie odczytujemy wartości opierając się na skali kolorów przyklejonej na indykator lub na szybę akwarium.

 

W zestawie

  • szczegółowa instrukcja w języku Polskim
  • zestaw naklejek ze skalą kolorów
  • dwie buteleczki z odczynnikiem

Komentarze

Napisz swoją opinię

JBL TEST Ca/Mg Dokładny test na wapń i magnez

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii