Seachem Multitest: nitrite&nitrate 75 Tests Test na azotyny NO2 i azotany NO3
SEACHEM1002
000116096003

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    106 punktów lojalnościowych!

Cena:

106,20 zł

Compare now Compare list is full

Seachem Multitest: nitrite&nitrate 75 Tests Test na azotyny NO2 i azotany NO3

W zestawie wykorzystano odczynnik mierzący pH w dość wąskim zakresie, nadający się do stosowania w akwariach morskich o pełnym i częściowym zasoleniu. Odczyn wody w zbiorniku powinien wynosić pomiędzy 8,2 – 8,4. W zbiornikach, do których dodawana jest woda wapienna, odczyn może wzrastać do 8,6.

Twardość ogólna naturalnej wody morskiej wynosi między 2, a 3 meq/l. W zbiorniku słonowodnym wartość ta powinna wahać się pomiędzy 4, a 6meq/l. Test służy do pomiaru ogólnej twardości, będącej sumą zawartych w wodzie węglanów (CO32-). Wodorowęglanów (HCO3-), boranów (B9OH)4-) i wodorotlenków (OH-), wyrażonej jako pojemność buforowa wody w stosunku do kwasów, podana w meq/l (miligramorównoważnikach na litr). Ten sposób wyrażania twardości jest prawidłowy chemicznie. Stosowanie innych jednostek, takich jak KH, dH, CaCo3/l, itp., może być mylące. 1 meq/l odpowiada 2,8KH.

Seachem Multitest: nitrite&nitrate 75 Tests
seachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

Seachem Multitest: nitrite&nitrate 75 Tests

Napisz swoją opinię