JBL SilikatEx Rapid Wkład usuwa krzemiany 400g
62347

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    94 punkty lojalnościowe!

Cena:

94,90 zł

Compare now Compare list is full

JBL SilikatEx Rapid Wkład usuwa krzemiany 400g

JBL SilicatEx - Silikat (krzemian, SiO2) jest przyczyną nieładnych alg okrzemkowych w akwarium. Często woda wodociągowa zawiera zwiększoną zawartość silikatu, co prowadzi do problemu z okrzemkami. Ten materiał filtracyjny trwale wiąże silikat i zapobiega w ten sposób problemom z algami okrzemkowymi. 1 opakowanie (500 g) wiąże 5000 mg /l SiO2. Do wody słodkiej i morskiej.

Tak utrzymują Państwo piękne akwarium bez uciążliwych glonów 

Okrzemki tworzą brunatne naloty na roślinach, podłożu i dekoracji. Tworzą się, jeżeli Państwa woda zawiera więcej niż 0,4 mg/l kwasu krzemowego/krzemianów (SiO2). Najczęściej kwas krzemowy dostaje się do Państwa z wodą wodociągową. Kwas krzemowy służy okrzemkom do budowy szkieletu. Aby je zwalczyć należy po prostu usunąć kwas krzemowy z wody i glony zginą, ew. w ogóle nie powstaną. 


Okrzemki nie są toksyczne lub szkodliwe. Nawet w jeziorze Tanganika i Malawi w Afryce stanowią część podstawy pokarmu dla zjadających porosty pielęgnic. Ponieważ te glony tworzą brunatne naloty, które uważamy za nieładne, chcemy je usunąć z akwariów. 


Rozróżnianie okrzemków/cyjanofitów. 
Obydwie grupy glonów mogą wyglądać bardzo podobne. Jeżeli jednak weźmie się je pomiędzy palce, można wyczuć różnicę: Cyjanofity także przy dłuższym tarciu pozostają w postaci mazistej, śluzowej, podczas gdy okrzemki są szorstkie. 


Specjalne filtrowanie. 
SilikatEx Rapid usuwa krzemiany z akwariów słodkowodnych i morskich. Dzięki temu usuwa się podstawowy pokarm niepożądanym okrzemkom (brązowe naloty), które często występują po dodaniu świeżej wody. Między innymi SilikatEx Rapid usuwa także fosforany i dzięki temu kontroluje wzrost innych glonów. Materiał filtracyjny tworzy warunki życia właściwe dla danego biotopu.

 

  • Materiał filtracyjny do usuwania kwasu krzemowego (krzemianów) w wodzie słodkiej i morskiej, które są przyczyną tworzenia okrzemek
  • Przepłukać, napełnić siatkę filtracyjną (w zestawie) i umieścić w filtrze. Po jednym do dwóch tygodni przepłukać
  • Okrzemki mogą tworzyć nieładne naloty na żwirku, materiałach dekoracyjnych i roślinach
  • Zawartość krzemianów można sprawdzić za pomocą testu na krzemiany JBL. Działanie: Wartości poniżej 0,4 mg/l krzemianów uniemożliwiają tworzenie się okrzemek
  • Gwarantowana sprawność: Wiąże do 30.000 mg krzemianów (SiO2)/ kg. W zestawie siatka i klips do zamknięcia


Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL SilikatEx Rapid Wkład usuwa krzemiany 400g

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii