QualDrop PHOS EATER PO4 560G Wkład filtracyjny absorbujący fosforany
QUALD-9352
5904538079352

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    79 punktów lojalnościowych!

Cena:

79,99 zł

Compare now Compare list is full

QualDrop PHOS EATER PO4 560G Wkład filtracyjny absorbujący fosforany

PhosEater to syntetyczny absorber fosforanów przeznaczony do użycia w akwarystyce. Usuwa również krzemiany PhosEater. PhosEater można stosować w wodzie słodkiej jaki i morskiej. Ma postać drobnych kuleczek (ok. 2-3 mm), które zapewniają bardzo dużą powierzchnię kontaktową oraz swobodny przepływ.

Jak stosować

Odmierzoną ilość PhosEater najlepiej jest umieścić w specjalnym woreczku DuralBag. Następnie wypełniony DuralBag umieścić w miejscu dobrego przepływu w zbiorniku lub w filtrze albo w sampie.

Wstępnie zastosować od 40-150 g (ok.35-167) na 100 litrów. Po 2-3 dniach zmierzyć poziom fosforanów i ocenić czy spadek stężenia jest zadowalający. Jeśli spadek stężenia PO4 w wodzie jest zadowalający to można usunąć PhosEater. W przeciwnym przypadku absorber należy zostawić jeszcze na kolejne dni do osiągnięcia pożądanego stężenia PO4. Jeśli ta czynność nie spowoduje obniżenia PO4 do spodziewanego poziomu to należy zwiększyć ilość absorbera PhosEater. Niewykorzystany do końca PhosEater można wysuszyć i użyć ponownie.

Orientacyjna zdolność absorpcyjna PO4 PhosEater to 1,5-1,8 mg PO4/g. Są to wielkości orientacyjne pozwalające określić wstępnie potrzebną ilość PhosEater. Ilość wiązania fosforanów może być w rzeczywistości różna i zależeć będzie od wielu czynników takich jak parametry wody tzn. GH, KH, prędkość przepływu, zasolenie, przewodność, zawartość SiO2, temperatury itp. i mogą się różnić w rzeczywistości. Na naszej stronie znajduje się kalkulator, który ułatwia obliczenie ilości PhosEater.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

QualDrop PHOS EATER PO4 560G

Napisz swoją opinię