JBL Ferropol Nawóz dla roślin uzupełnienie 625ml
2304500

Czas wysyłki: 2-3 dni

Otrzymasz    37 punktów lojalnościowych!

Cena:

37,00 zł

Compare now Compare list is full

JBL Ferropol Nawóz dla roślin uzupełnienie 625ml

JBL Ferropol zawiera potas, siarkę, żelazo, jak również elementy śladowe takie jak mangan, molibden, cynk, bor ,kobalt i miedź w formie przyswajalnej przez roślinność. Zapobiega rozwojowi glonów, przyczyniając się jednocześnie do optymalnego wzrostu roślin akwariowych. Nawóz zawierają wszystko co potrzeba roślinom, nie zawiera azotu i fosforu. Najlepiej dozować go codziennie małymi dawkami, aby rośliny szybko wyłapały składniki pokarmowe i nie zostawiły ich glonom. Oczywiście wtedy zalecaną dawkę tygodniową wody trzeba podzielić przez 7. Dawkę nawozu można zwiększyć w akwarium "ekstremalnie" roślinnym lub zmniejszyć w przypadku niewielkiej ilości roślin. Bardzo dobry i sprawdzony nawóz. W ustabilizowanym akwarium świetnie się sprawdza nawożenie raz w tygodniu. W połączeniu z kulkami JBL KUGELN tworzy zestaw na którym utrzymamy wszystkie wymagające rośliny.

 

Zalety:

  • Zapewnia pobieranie substancji odżywczych przez liście
  • Z żelazem(FE), potasem(K) i wszystkimi innymi niezbędnymi minerałami i pierwiastkami śladowymi.
  • Łatwo przyswajalny przez rośliny
  • Nie zawiera fosforanów i azotanów
  • Likwiduje chroniczny niedobór żelaza i potasu

 

Cotygodniowe nawożenie 10ml na 40l

  • Można podawać dziennie dawkę tygodniową podzieloną przez 7dni.
  • Można podać dodatkową porcję nawozu po przeprowadzeniu kontroli zawartości żelaza(FE) za pomocą testu (JBL Fe Test-Set).

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL Ferropol Nawóz dla roślin uzupełnienie 625ml

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii