GROWISE Makroelementy 500ml azot, fosfor i potas
TRENDGM500
5901138969014

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    45 punktów lojalnościowych!

Cena:

45,00 zł

Compare now Compare list is full

GROWISE Makroelementy 500ml azot, fosfor i potas

Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może prowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin. Growise Makroelementy to nawóz zawierający niezbędne makroelementy takie jak azot, fosfor, i magnez w niewielkiej ilości . Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Makroelementy zostały stworzone tak aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów oraz wspomóc rozwój roślin. W przypadku wystąpienia zbyt dużych stężeń azotanów i/lub fosforanów, ogranicz dawkę nawozu.

Każda roślina czy to wodna czy lądowa potrzebuje podstawowych budulców takich jak Azot, Fosfor i Potas.  Aby sprostać wymaganiom roślin wodnych i bagiennych stworzyliśmy specjalną mieszankę 5 form azotu połączoną w odpowiedniej proporcji z fosforem i potasem, by rośliny przez Państwa hodowane cieszyły się dobrymi przyrostami i nienagannym wyglądem. Nasza wiedza i doświadczenie pozwoliła stworzyć odpowiedni  kompleks podstawowych pierwiastków by sprostać wymaganiom roślin wodnych i bagiennych z zakątków całego świata.

 

Azot N jest jednym z najważniejszych pierwiastków w każdej roślinie dlatego też nasze odżywki są dobrane by zaspokoić niedobory w sposób szybki oraz skuteczny a jednocześnie nie powodować niepożądanych glonów. Potas K w naszym nawozie został zminimalizowany by ułatwić jego utrzymywanie i nie kumulowanie się go w zbiorniku, co mogło by powodować problemy w późniejszym etapie życia naszego ekosystemu. Fosfor P jest w idealnym stosunku do całościowego azotu N by nadmiernie nie obciążać gospodarki wewnątrz roślinnej i nie powodować niekorzystnych  efektów ubocznych występujących przy nadmiernym występowaniu któregokolwiek pierwiastka względem drugiego.

 

Jedno naciśnięcie pompki dozującej = 1,2ml
Przyjęcie, że 1 kliknięcie = 1ml nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych.


Nawozy z linii Growise są tak skomponowane, by nawożenie było proste i łatwe do zapamiętania. Standardowe dozowanie 1ml na 30L dziennie. Growise Macro to kompleks makroelementów N, P, K w proporcjach 10:1:1.

 

Nie podnosi twardości w zauważalny sposób. Growise Macro zawiera pięć różnych form azotu w postaci związków łatwo przyswajanych przez rośliny akwariowe. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu akwariów roślinnych zaowocowało opracowaniem idealnej kombinacji szybko dostępnych pierwiastków, które są podstawowym budulcem roślin wodnych. W Growise Macro wyeliminowaliśmy całkowicie siarczany, których dodawanie może powodować odkładanie się siarki w podłożu, co nie jest pożądanym zjawiskiem. Właściwy stosunek azotu i fosforu stwarza doskonałe warunki do prawidłowego rozwoju i wybarwienia roślin nie powodując przy tym problemów z glonami.

 

Zalecane dawki idealnego startu zbiornika:

(mogą nieznacznie różnić się od dawek minimalnych z etykiet)

 

start - 1 tydzień

  • zbiornik bez CO2 w formie gazowej - tylko podmiany wody + Growise Potas 
  • zbiornik CO2 w formie gazowej - tylko podmiany wody + Growise Potas

 

2 tydzień

  • zbiornik bez CO2 w formie gazowej - po podmianie 1ml/100l wody w zbiorniku
  • zbiornik CO2 w formie gazowej - dziennie 1ml/100l wody w zbiorniku

 

3-5 tydzień

  • zbiornik bez CO2 w formie gazowej - po podmianie 1ml/100l wody w zbiorniku
  • zbiornik CO2 w formie gazowej - dziennie 1ml/100l wody w zbiorniku

 

6-8 tydzień

  • zbiornik bez CO2 w formie gazowej - po podmianie 1ml/30l wody w zbiorniku
  • zbiornik CO2 w formie gazowej - dziennie 1ml/30l wody w zbiorniku

 

Poniżej aranżacje nawożone tylko nawozami Growise

GROWISE Makroelementy 500ml azot, fosfor i potas
GROWISE Makroelementy 500ml azot, fosfor i potas
Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Oceń 
Rafał W
2022-10-22
GROWISE Makroelementy 500ml azot, fosfor i potas

super

Napisz swoją opinię

GROWISE Makroelementy 500ml azot, fosfor i potas

Napisz swoją opinię