AQUA REBELL EISEN VOLLDUNGER Podstawowy nawóz mikroelementy 500ml
NAT-01498
4250585205000

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    52 punkty lojalnościowe!

Cena:

52,00 zł

Compare now Compare list is full

AQUA REBELL EISEN VOLLDUNGER Podstawowy nawóz mikroelementy 500ml

Profesjonalne nawozy Aqua Rebell dla roślin akwariowych.

Jakość i spektakularne efekty w przystępnej cenie i ekonomicznych opakowaniach. Made in Germany.

W akwarium z roślinami ilość składników pokarmowych zawartych w wodzie kranowej może okazać się niewystarczająca a wzrost roślin może zostać zahamowany. Aqua Rebell Eisenvolldunger to kompletny nawóz mikroelementowy zawierający żelazo, mangan, miedź, cynk, bor i molibden. Dodatkowo wzbogacany kompleksem potasu i magnezu. Nawóz jest wielokrotnie stabilizowany chemicznie, przez co wszystkie jego składniki są dostępne dla roślin przez długi czas.

10 ml na 100 l wody akwariowej preparatu Mikro Basic Eisenvolldunger podniesie stężenie:

 • K 1,00 mg/l
 • Mg 0,40 mg/l
 • Fe 0,10 mg/l
 • Mn 0,0475 mg/l
 • Cu 0,006 mg/l
 • B 0,004 mg/l
 • Zn 0,002 mg/l
 • Mo 0,004 mg/l

Mikroelementy są dostarczane do akwarium przy pomocy kompletnych nawozów Aqua Rebell Eisenvolldunger lub Aqua Rebell Flowgrow.

Aqua Rebell Eisenvolldunger jest nawozem zawierającym mikroelementy wraz z potasem i magnezem przeznaczonym zarówno do akwariów ogólnych jak i roślinnych. W akwarium z dużą ilością ryb, część makroelementów takich jak azot i fosfor jest wytwarzana w naturalnych procesach. Tylko w przypadku silniej oświetlonych zbiorników z dużą ilością roślin zachodzi potrzeba ich dodatkowej suplementacji (np. przy pomocy Aqua Rebell NPK). Jednakże rolą akwarysty jest zapewnienie dostatecznej ilości mikroelementów.

Aqua Rebell Eisenvolldunger to nawóz dostarczający roślinom substancji odżywczych wielokrotnie stabilizowanych chemicznie. Procesy te znacznie ułatwiają roślinom przyswajanie kluczowych dla ich rozwoju związków chemicznych, dostępnych dla roślin przez długi czas. Aqua Rebell Eisenvolldunger może być dozowany do akwarium co tydzień lub codziennie.

W porównaniu do Aqua Rebell Flowgrow, nawóz Eisenvolldunger zawiera substancje stające się stopniowo i równomiernie przyswajalne dla roślin m.in. za sprawą chelatorów EDTA, DTPA i HEEDTA. Właśnie dlatego nawóz doskonale sprawdza się zarówno dozowany codziennie jak i cotygodniowo. Nawóz jest całkowicie nieszkodliwy dla ryb, krewetek oraz bezkręgowców. Zawiera śladowe ilości miedzi absolutnie nieszkodliwe dla organizmów żywych.

Dawkowanie na 100 litrów wody akwariowej:

 • Silne oświetlenie (≥0,5 Watt na litr) + CO2    2 ml dziennie
 • Umiarkowane oświetlenie (<0,5 Watt na litr) + CO2    1,5 ml dziennie
 • Brak CO2    10 ml co tydzień

Dostępne opakowania: 500ml, 1000ml i 5 litrów.Produkty akwarystyczne Aquarebell

Aqua Rebell to firma, która w 2008 roku stworzyła profesjonalną linie nawozów dla roślin akwariowych i zrewolucjonizowała myślenie o nawozach i ich stosowaniu. Zespół Aqua Rebell zaprojektował nawozy z miłości do niesamowitych roślin akwariowych i wszystkim co z nimi związane. Od tamtej pory makroelementy, a w szczególności azotany oraz fosforany przestały być utożsamiane za związki prowadzące do rozwoju glonów i zostały docenione przez akwarystów i aquascaperów na całym świecie. Nadmiar tych substancji nie jest przyczyną glonów, a ich złe proporcje. Aqua Rebell to odpowiedź na powszechnie stosowane nawozy. Firma nieustannie poprawia jakość oraz niezawodność produktów. Ponadto, nawozy poddawane są licznym badaniom laboratoryjnym, praktycznym testom i procedurom kontroli, aby klienci byli w pełni zadowoloneni z zakupu, odnosili sukcesy dzięki produktom Aqua Rebell i mogli cieszyć się swoimi niesamowitymi akwariami z roślinami wodnymi. Innowacyjne podejście zaowocowało dostępnością produktów najwyższej jakości o spektakularnych efektach w przystępnej cenie.

Produkty

Wszystkie nawozy Aqua Rebell można stosować jednocześnie i łączyć wedle potrzeb. Pozwala to na elastyczne dobieranie konkretnych produktów do indywidualnych potrzeb roślin w akwarium. Seria Makro Basic i Makro Spezial jak sama nazwa wskazuje to nawozy makroelementowe. Mikro Basic i Mikro Spezial to gama nawozów mikroelementowych. Produkty Makro Basic i Mikro Basic dostarczą wszelkie niezbędne składniki odżywcze potrzebne roślinom, natomiast seria Spezial służy jako uzupełnienie podstawowej linii nawozów.

Dostępne opakowania produktów to: 500ml, 1000ml i 5l. Zakup największych wersji nawozu oznacza jakość i spektakularne efekty w przystępnej cenie i ekonomicznych opakowaniach.

Produkty Aqua Rebell w skrócie:

 • Kalium Makro Basic - nawóz potasowy

 • Nitrat Makro Basic - nawóz azotowy NO3

 • Phosphat Makro Basic - nawóz fosforowy PO4

 • NPK Makro Basic - nawóz zawiera azot, fosfor i potas (makro)

 • Estimative Index Makro Basic - nawóz zawiera niezbędne makroelementy takie jak azot, fosfor, magnez i potas.

 • Eisen Volldunger Mikro Basic - nawóz zawiera mikroelementy

 • N Makro Spezial - nawóz azotowy, który zawiera NO3, K, Ca, Mg (azot, potas, wapń i magnez)

 • Eisen Mikro Spezial - nawóz żelazowy Fe

 • Flowgrow Mikro Spezial - nawóz zawiera mikroelementy

 • Advanced GH Boost N - nawóz azotowy bez potasu NO3, Mg, Ca

Aqua Rebell Makro Basic NPK (azot, fosfor, potas - makroelementy)

Nawożenie każdego akwarium jest kwestią indywidualną. Jest to zależne od bardzo wielu czynników m.in. oświetlenia, podłoża, typu roślin, a także tego czy w zbiorniku dozowane jest CO2. Dla przykładu silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może doprowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin, ponieważ przy intensywnym oświetleniu rośliny będą szybciej przeprowadzać proces fotosyntezy, natomiast mała liczba ryb nie wytworzy wystarczającej ilości nawozów pochodzących z metabolitów stworzeń wodnych. W takim momencie z pomocą przychodzi Makro Basic NPK, nawóz zawierający niezbędne makroelementy do dozowania w akwarium

Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50% zależności od typu akwarium oraz zwierzęcej obsady. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. W momencie, gdy bez dozowania nawozu posiadasz wysokie stężenia azotanów i fosforanów to wybierz inny nawóz makroelementowy aqua rebell, który dopasuje się do charakterystyki zbiornika. Makro Basic NPK to specjalnie opracowany nawóz, aby udaremnić kumulację w zbiorniku nadmiarów makroelementów. Jeżeli w akwarium dojdzie do wystąpienia zbyt dużej ilości azotanów i fosforanów ogranicz dawkę nawozu. Producent podaję informację dotyczącą stosowania na 50 l wody akwariowej preparatu, zależnie od rodzaju akwarium. Jednak najlepiej indywidualnie dostosować dawkę pod swój zbiornik oraz roślin.

Aqua Rebell Makro Basic NPK to profesjonalny nawóz stworzony do stosowania w akwarium roślinnym. Zapewnia bujny rozwój roślin i wyśmienite tempa wzrostu. Dozowanie preparatu może następować co tydzień przy okazji podmiany wody lub codziennie. Specjalna linia nawozów makroelementowych Aqua Rebell świetnie wspiera system nawożenia podłożem wzbogacanym (podłoże zawierające nawozy). Kluczowy nawóz makroelementowy zawierający azot, fosfor i potas to gwarancja do prawidłowego rozwoju roślin w akwarium.

Dawkowanie na 50 litrów wody akwariowej:

 • Silne oświetlenie (>0,5 Watt na litr) + CO2 2 ml dziennie

 • Umiarkowane oświetlenie (<0,5 Watt na litr) + CO2 0,5 ml dziennie

 • Brak CO2 2-4 ml co tydzień

Aqua Rebell Eisen Volldunger - podstawowy nawóz zawierający mikroelementy

Aqua Rebell Eisenvolldunger to kompletny nawóz mikroelementowy posiadający żelazo, mangan, miedź, cynk, bor i molibden. W każdym akwarium zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%, aby zapobiec kumulacji mikroelementów oraz makroelementów. Ponadto, za pomocą podmian wody usuwana jest materia organiczna, która może doprowadzić do powstawania glonów. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium. Dodatkowo na stosowaną dawkę nawozów Aqua Rebell przekłada się również oświetlenie, podłoże oraz czy w zbiorniku podawany jest dwutlenek węgla (CO2).

Dawkowanie na 100 litrów wody akwariowej:

 • Silne oświetlenie (≥0,5 Watt na litr) + CO2 2 ml dziennie

 • Umiarkowane oświetlenie (<0,5 Watt na litr) + CO2 1,5 ml dziennie

 • Brak CO2 10 ml co tydzień

Prawidłowe stosunki najważniejszych pierwiastków w akwarium

 • N : P : K – 10 : 1 : 20 – Stosunek azotu, fosforu oraz potasu. Zapewnia zdrowy wzrost roślin i minimalizuje ryzyko glonów.

 • N : P – 10 : 1 lub 8 : 1 –Azot do fosforu należy dobierać indywidualnie, ponieważ w niektórych akwariach wystarczy 10 : 1, ale czasami fosfor jest potrzebny w większych ilościach np.: 8 : 1.

 • Ca : Mg – 3 : 1 – wapń do magnezu, bardzo ważne pierwiastki, szczególnie magnez, w większości wód kranowych w Polsce jest za mało i trzeba go podawać dodatkowo. Magnez przy odpowiednim poziomie potasu wpływa również na odpowiednie przyswajanie żelaza i innych mikroelementów, co skutkuje zwiększonym popytem na azot i fosfor.

 • K : Mg – 2 : 1 – potasu powinno być mniej więcej dwa razy więcej niż magnezu. Jednak nadmiar potasu może blokować przyswajanie wapnia i magnezu, co skutkuje deformacją stożków wzrostu.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

AQUA REBELL EISEN VOLLDUNGER Podstawowy nawóz mikroelementy 500ml

Napisz swoją opinię