AQUA REBELL EISEN VOLLDUNGER Podstawowy nawóz mikroelementy 500ml
4250585205000

Czas wysyłki: 24 godziny


AQUA REBELL EISEN VOLLDUNGER Podstawowy nawóz mikroelementy 500ml

Profesjonalne nawozy Aqua Rebell dla roślin akwariowych. Jakość i spektakularne efekty w przystępnej cenie i ekonomicznych opakowaniach. Made in Germany.

W akwarium z roślinami ilość składników pokarmowych zawartych w wodzie kranowej może okazać się niewystarczająca a wzrost roślin może zostać zahamowany. Aqua Rebell Eisenvolldunger to kompletny nawóz mikroelementowy zawierający żelazo, mangan, miedź, cynk, bor i molibden. Dodatkowo wzbogacany kompleksem potasu i magnezu. Nawóz jest wielokrotnie stabilizowany chemicznie, przez co wszystkie jego składniki są dostępne dla roślin przez długi czas.

 

10 ml na 100 l wody akwariowej preparatu Mikro Basic Eisenvolldunger podniesie stężenie:

 • K    1,00 mg/l
 • Mg    0,40 mg/l
 • Fe    0,10 mg/l
 • Mn    0,0475 mg/l
 • Cu    0,006 mg/l
 • B    0,004 mg/l
 • Zn    0,002 mg/l
 • Mo    0,004 mg/l

 

Mikroelementy są dostarczane do akwarium przy pomocy kompletnych nawozów Aqua Rebell Eisenvolldunger lub Aqua Rebell Flowgrow.

Aqua Rebell Eisenvolldunger jest nawozem zawierającym mikroelementy wraz z potasem i magnezem przeznaczonym zarówno do akwariów ogólnych jak i roślinnych. W akwarium z dużą ilością ryb, część makroelementów takich jak azot i fosfor jest wytwarzana w naturalnych procesach. Tylko w przypadku silniej oświetlonych zbiorników z dużą ilością roślin zachodzi potrzeba ich dodatkowej suplementacji (np. przy pomocy Aqua Rebell NPK). Jednakże rolą akwarysty jest zapewnienie dostatecznej ilości mikroelementów.
Aqua Rebell Eisenvolldunger to nawóz dostarczający roślinom substancji odżywczych wielokrotnie stabilizowanych chemicznie. Procesy te znacznie ułatwiają roślinom przyswajanie kluczowych dla ich rozwoju związków chemicznych, dostępnych dla roślin przez długi czas. Aqua Rebell Eisenvolldunger może być dozowany do akwarium co tydzień lub codziennie.
W porównaniu do Aqua Rebell Flowgrow, nawóz Eisenvolldunger zawiera substancje stające się stopniowo i równomiernie przyswajalne dla roślin m.in. za sprawą chelatorów EDTA, DTPA i HEEDTA. Właśnie dlatego nawóz doskonale sprawdza się zarówno dozowany codziennie jak i cotygodniowo. Nawóz jest całkowicie nieszkodliwy dla ryb, krewetek oraz bezkręgowców. Zawiera śladowe ilości miedzi absolutnie nieszkodliwe dla organizmów żywych.


Dawkowanie na 100 litrów wody akwariowej:

 • Silne oświetlenie (≥0,5 Watt na litr) + CO2    2 ml dziennie
 • Umiarkowane oświetlenie (<0,5 Watt na litr) + CO2    1,5 ml dziennie
 • Brak CO2    10 ml co tydzień

 

Dostępne opakowania: 500ml, 1000ml i 5 litrów.

 

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

AQUA REBELL EISEN VOLLDUNGER Podstawowy nawóz mikroelementy 500ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii