Seachem Flourish Excel Węgiel organiczny 2l
SEACHEM047

Czas wysyłki: 2-4 dni


Seachem Flourish Excel Węgiel organiczny 2l

Fluorish Excel stanowi źródło bio dostępnego węgla organicznego, niezbędnego wszystkim roślinom do prawidłowego wzrostu. Zwykle uzyskiwany z dwutlenku węgla, może być jednak także przyswajany z prostych związków organicznych (np. produktów pośrednich fotosyntezy). Podawanie CO2 w formie gazowej nie wyklucza stosowania Fluorish Excel i odwrotnie. Ponieważ proces powstawania produktów pośrednich fotosyntezy i ich wykorzystywanie zachodzi jednocześnie, podawanie Fluorish Excel jest korzystne, bez względu na to, czy nasyca się wodę gazowym dwutlenkiem węgla, czy nie. Naprzemienne stosowanie obydwu metod sprawdza się szczególnie w sytuacji gdy dodawanie CO2 może spowodować gwałtowne obniżenie odczynu wody.


Preparat ma także silne właściwości redukujące w stosunku do żelaza, zwiększając ilość jonów Fe2+, które są łatwiej przyswajalne przez rośliny niż jony Fe3+. Ostatecznym produktem procesu fotosyntezy jest glukoza. W kolejnych etapach jej syntezy z dwutlenku węgla przy udziale światła wytwarzane są produkty pośrednie, takie jak rybulozo 1,5 – bisfosforan i 2-karboksy-3-keto-D-arabinitolo-1,5-bisfosforan. Pod tymi skomplikowanymi nazwami kryją się proste, pięciowęglowe łańcuchy. Fluorish Excel nie zawiera tych związków, ale inne, zbliżone do nich budową, dzięki czemu rośliny otrzymują niezbędne im składniki w niejako „gotowej formie”, bez konieczności wytwarzania ich z dwutlenku węgla i dzięki kolejnym reakcjom enzymatycznym mogą przetwarzać je w potrzebne im związki.

 

Sposób użycia:

  • podczas pierwszego zastosowania lub po dużej wymianie wody (> 40% objętości) podać jedną nakrętkę (5 ml) na każde 40 l wody,
  • później używać 1 nakrętkę na każde 200 l, codziennie lub co drugi dzień,
  • w zbiornikach z dużą ilością roślin dawkę można stopniowo podwyższać.,
  • odmierzanie mniejszej ilości preparatu ułatwiają nacięcia gwintu na nakrętce, każde odpowiada objętości 1 ml.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Seachem Flourish Excel Węgiel organiczny 2l

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii