Seachem AquaVitro Aquasolum 2kg Podłoże aktywne do akwarium
AV50

Czas wysyłki: 2-4 dni


Compare now Compare list is full

Seachem AquaVitro Aquasolum 2kg Podłoże aktywne do akwarium

AQUAVITRO AQUASOLUM:

 • pochodna humianu
 • idealne podłoże do akwarium roślinnych
 • idealne podłoże do nano-akwariów krewetkowych
 • obniża pH i zmiękcza wodę
 • linia premium produktów firmy Seachem

Aquasolum to lekkie, porowate podłoże, pochodna humianu. Humian zawiera większość znanych pierwiastków śladowych niezbędnych dla rozwoju roślin, ponieważ w swoim pierwotnym stanie był żywą rośliną.

Organiczny humian wzmacnia rozwój korzeni i wpiera chelatację, proces, w którym substancja nierozpuszczalna stopniowo staje się przyswajalna dla roślin. W rezultacie, humian zawiera substancje wartościowe dla roślin substancje odżywcze, które nie występują w nawozach sztucznych.

Dodatkowo, jego tendencja do obniżenia pH i zmiękczania wody czyni go idealnym do hodowli krewetek słodkowodnych.

Zalecenia:

 • Mimo, że aquasolum jest wstępnie przepłukane, może zostać zakurzone w transporcie dlatego wymaga delikatnego przepłukania przed użyciem, aby usunąć ewentualny kurz.
 • Aby ustalić liczbę worków potrzebnych do akwarium, należy pamiętać, że każda torba (2 kg, 4,4 lbs) zajmuje objętość około 1630 cm3 (100 cu. in.).
 • Aby określić pożądaną objętość należy pomnożyć szerokość zbiornika przez preferowaną wysokość oraz przez jego głębokość.

Wskazówka:

 • Nalewaj wody do akwarium powoli i ostrożnie aby nie rozproszyć aquasolum™. Umieścić miskę w akwarium i wlewaj wodę bezpośrednio do miski, dzięki czemu woda będzie rozlewać się równomiernie, nie rozpraszając podłoża.
 • Początkowe zmętnienie jest normalne. W celu usunięcia zmętnienia, należy użyć filtracji mechanicznej.
 • Użyj ClarityR aby przyspieszyć usunięcie zmętnienia.

W skład kompletu wchodzi:

 • Seachem AQUAVITRO AQUASOLUM 2kg
 • Oryginalne opakowanie

Specyfikacja:

 • Wielkość opakowania: 2kg
 • Do wody słodkiej: Tak
 • Do wody słonej: Nie
seachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Komentarze
Napisz swoją opinię

Seachem AquaVitro Aquasolum 2kg Podłoże aktywne do akwarium

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii