SL-aqua More Soil 3L 1,5-3,5mm Japońskie podłoże aktywne przeznaczone dla krewetkariów
QUALD-0010

Czas wysyłki: 3-5 dni

Otrzymasz    71 punktów lojalnościowych!

Cena:

71,99 zł
Produkt chwilowo niedostępny


Compare now Compare list is full

SL-aqua More Soil 3L 1,5-3,5mm Japońskie podłoże aktywne przeznaczone dla krewetkariów

Naturalne podłoże wyprodukowane w Japonii firmy  SL-Aqua , dedykowane do hodowli karłowatych krewetek akwariowych. 
Specjalnie przygotowana receptura podłoża została bardzo dobrze przyjęta przez czołowych hodowców krewetek w Tajwanie i innych krajach Azji.

Podłoże ma bardzo dobre właściwości stabilizujące parametry w akwariach. Podłoże idealne do bezproblemowej hodowli i rozmnażania nawet najbardziej wymagających  krewetek takich odmian jak: Panda, Pinto, Red Skunk, SCR, King Kong, Red Ruby i inne.

Podłoże SL-Aqua More było oficjalnym podłożem  2015 Taiwan Shrimp Competition

More Soil tworzy miękką, lekko kwaśną wodę, idealną dla krewetek, ryb słodkowodnych i roślin. Zawiera duże ilości stopniowo uwalnianych składników odżywczych dostarczających i zapewniających zrównoważony wzrost nawet dla najbardziej wymagających roślin akwariowych. Porowata struktura podłoża czyni je doskonałym siedliskiem wspierającym rozwój bakterii nitryfikacyjnych. Usuwa zabarwienie wody pochodzące od korzeni ozdobnych umieszczanych w akwarium. Dzięki doskonałym własnością absorpcyjnych pomaga w utrzymaniu stabilnej, zdrowej, czystej i krystalicznej wody w zbiorniku wodnym.

Podłoże wolno i stabilnie uwalnia do wody kwasy humusowe wpływające bardzo korzystnie na procesy rozrodcze krewetek (zachęcając do rozrodu, ułatwiają dojrzewanie jaj oraz wykluwanie si, wychów oraz bezproblemowy proces przechodzenia wylinki u młodych krewetek). 

Podłoże More Soil jest dostępne w kolorze czarnym w dwóch granulacjach:

  • L (3,0-5,0 mm)
  • M (1,5-3,5 mm)

Sposób użycia:

Nie płukać podłoża przed użyciem. Umieścić odpowiednią ilość podłoża w akwarium. Dobrze jest zwilżyć podłoże przed posadzeniem roślin i ułożeniem aranżacji. Napełnić zbiornik bardzo powoli, tak żeby uniknąć wymywania substancji odżywczych z podłoża. Po zalaniu zbiornika, woda może być mętna. Zmętnienie powinno ustąpić po paru godzinach przy sprawnie działającej filtracji. Na powierzchni tafli wody może wystąpić film. Nie ma to wpływu, na jakość wody. Może być usunięty ręcznie albo po przez cyrkulację wody.

Rekomendowane ilości podłoża:

  • Akwarium 38 litrów 6 – 8 litrów podłoża
  • Akwarium 76 litrów 8 – 11 litrów podłoża
  • Akwarium 152 litrów 24 – 32 litrów podłoża

Zalety:

  • bardzo szybko krystalizuje wodę
  • obniża i stabilizuję parametry pH, GH, KH
  • porowata struktura idealna do rozwoju bakterii nitryfikacyjnych
  • duża zawartość substancji odżywczych dla roślin akwariowych
  • długa żywotność podłoża

Uwagi!

Nie stosować produktu More Soil w połączeniu z innymi podłożami. Używać tylko do akwariów słodkowodnych do hodowli krewetek karłowatych, ryb ozdobnych i roślin nie przeznaczonych do konsumpcji. Nie stosować wkładów filtracyjnych oraz środków chemicznych obniżających pH i KH, w przeciwnym wypadku może dojść do niekontrolowanego spadku wartości pH i KH. Produkt nie jest lekiem na choroby roślin i ryb.
Opakowanie może spowodować uduszenie. Chronić przed dziećmi.

SL-aqua More Soil 3L 1,5-3,5mm
Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

SL-aqua More Soil 3L 1,5-3,5mm

Napisz swoją opinię