JBL Tropol Przekształca w wodę z tropikalnych rzek i jezior 250ml
230670

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

JBL Tropol Przekształca w wodę z tropikalnych rzek i jezior 250ml

JBL Tropol przekształca wodę kranową w wodę niemal taką samą jaka płynie w tropikalnych rzekach i jeziorach. Dzięki zawartości koncentratu torfu wysokiego tak zwaną "czarną, kwaśną, wodę". Nazwa pochodzi od ciemniejszego odcienia. Woda taka ma delikatny odcień brązu, poprzez zawarte w niej związki humusowe z korzeni mangrowców, kory drzew, liści itp. Taka woda bogata w enzymy, humusy łagodzi stres, wpływa pozytywnie na ryby, chelatuje pierwiastki, tym samym pomaga we wzroście roślin. Tropikalne ryby czują się w takich warunkach doskonale, mają o wiele lepsze samopoczucie, nabierają barw, wypływają na otwartą przestrzeń, są "bardziej" gotowe do tarła. Wspomnę jeszcze, że woda w której żyją nasze ryby nie zawsze jest czysta, wręcz odwrotnie zdarza się to rzadko. Zazwyczaj wody te są wypełnione szczątkami roślin, korzeni, liści i takie własnie warunki bardzo dobrze wpływają na nasze ryby. Oczywiście preparat przeznaczony dla ryb z czarnych wód i ryb tropikalnych, nie należy go stosować w biotopach wód tzw.twardych t.j Malawi - Tanganika - Sulawesi.

 

Dawkowanie:

  • 10 ml na 40 litrów tygodniowo.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy

Komentarze

Napisz swoją opinię

JBL Tropol Przekształca w wodę z tropikalnych rzek i jezior 250ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii