• -5%
 • Obniżka
Seachem Head Start Pack 3x100ml Zestaw trzech preparatów do przygotowania wody morskiej i słodkiej
SEACHEM296

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    79 punktów lojalnościowych!

Cena:

83,30 zł
79,13 zł Oszczędzasz: 4,17 zł

Compare now Compare list is full

Seachem Head Start Pack 3x100ml Zestaw trzech preparatów do przygotowania wody morskiej i słodkiej

W skład zestawu wchodzą 3 preparaty pozwalające na przygotowanie i uzdatnienie wody w nowych zbiornikach. Każdy z preparatów można bezpiecznie stosować zarówno w akwariach słodkowodnych jak i morskich. Opakowanie 100 ml wystarczy do oczyszczenia prawie 4 000 L wody. Po dodaniu do wody, widać tworzące się chmurki. Jest to normalne i oznacza, że zaczyna działać. Woda jest wypełniona małymi cząstkami materii, które nie były widoczne dla nieuzbrojonego oka sprawia, że te kawałki materii zaczynają się skupiać. Gdy zlepiają się ze sobą tworzą one większe cząstki, które są teraz widoczne, stąd zmętnienie. W takim stanie pozostaje tylko odfiltrować ją mechanicznie.

Materia ta niegdyś była zbyt mała, aby została wyłapana w filtrach, a teraz jest w wystarczająco dużych skupiskach. Opakowanie 100 ml wystarczy do oczyszczenia 1600 L wody. Prace nad opracowaniem jego receptury trwały prawie 10 lat. Bakterie znajdujące się w podobnych preparatach charakteryzują się ograniczoną wytrzymałością i małą tolerancją na zmiany temperatury, odczynu, poziomu składników organicznych, itp. Jeśli którykolwiek z tych parametrów nie mieści się w odpowiednim zakresie, komórki bakterii szybko obumierają. Podczas stosowania preparatu to ryzyko nie występuje, ponieważ nie ma w nim tego rodzaju szczepów bakteryjnych. Znajdujące się tam mikroorganizmy charakteryzują się szerokim zakresem tolerancji na zmiany czynników środowiskowych. Duża ilość materii organicznej wręcz pobudza je do intensywniejszego wzrostu i namnażania się.

Seachem Prime

 • Skoncentrowany środek służący do uzdatniania wody przeznaczonej zarówno do akwariów słodkowodnych jak i morskich
 • Neutralizuje chlor, chloraminę i amoniak, zamieniając go w nietoksyczną postać, szybko usuwaną przez filtr biologiczny
 • Może być stosowany podczas procesu dojrzewania zbiornika do obniżania poziomu amoniaku i azotynów, wiążąc azotany i azotyny, ułatwia ich usuwanie filtrom biologicznym
 • Neutralizuje też metale ciężkie obecne w wodzie kranowej, przyspiesza wytwarzanie i regenerację ochronnej warstwy śluzowej na ciele ryb
 • Nie ma odczynu kwaśnego i nie wpływa na pH wody, nie obciąża nadmiernie odpieniacza
 • Zaleca się dodawanie go przy zakładaniu nowego akwarium oraz każdorazowej podmianie wody

Seachem Clarity

 • Jest ostatecznym środkiem klarującym wodę zarówno w akwariach słodkowodnych i morskich
 • Zawiera zaawansowany flokulujący polimerowy środek, który jest bezpieczny zarówno dla raf, ryb i roślin w akwariach
 • Umożliwia usunięcie wszystkich rodzajów zmętnień wody i nie ogranicza się do zmętnień chemicznych i cząstek (tj. wymieszanych z podłożem)

Seachem Stability

 • Specjalnie wyselekcjonowane szczepy bakterii, które szybko i skutecznie zaczynają prowadzić proces filtracji biologicznej, co zapobiega najczęstszej przyczynie śmierci ryb, czyli „zespołowi nowego zbiornika”
 • Preparat stworzony specjalnie dla akwariów morskich i słodkowodnych
 • Zawiera mieszaninę bakterii tlenowych, beztlenowych oraz fakultatywnych (potrafiących prowadzić procesy metaboliczne zarówno w warunkach tlenowych jak i beztlenowych), które przyspieszają rozkład materii organicznej, amoniaku, azotanów i azotynów
 • W przeciwieństwie do innych produktów tego typu, Stability nie zawiera szczepów wytwarzających siarkowodór, jest bezpieczny dla organizmów wodnych (także roślin) i nie można go przedawkować
seachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Komentarze
Napisz swoją opinię

Seachem Head Start Pack 3x100ml Zestaw trzech preparatów do przygotowania wody morskiej i słodkiej

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii