Seachem Discus Buffer 500g Preparat obniża pH i utrzymuje je na stałym poziomie
SEACHEM035

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

Seachem Discus Buffer 500g Preparat obniża pH i utrzymuje je na stałym poziomie

Discus Buffer pomaga w stworzeniu optymalnych warunków środowiska dla dyskowców (niski odczyn i twardość ogólna (GH) wody). Preparat obniża pH i utrzymuje je na stałym poziomie. Zmiękcza też wodę, powodując wytrącanie jonów wapnia i magnezu.

Do utrzymania prawidłowego poziomu pierwiastków śladowych zaleca się używanie Discus Trace. Neutral Regulator oraz Discus Buffer mogą być stosowane razem. Pomagają utrzymać właściwy odczyn po podmianach i uzupełnianiu odparowanej wody.

W tabeli zamieszczonej poniżej podano wartości dla wody R/O, która jest pozbawiona właściwości buforujących.

Sposób użycia:

 • codziennie dodawać płaską łyżeczkę od herbaty (7 g) na każde 40 – 80 litrów wody, do uzyskania pożądanego odczynu
 • później stosować raz w miesiącu lub po każdej podmianie wody
 • do podniesienia odczynu używać Neutral Regulator, który można mieszać z Discus Buffer, by osiągnąć docelowe pH
 • w tabeli poniżej przedstawiono proporcje obydwu preparatów, wartości opracowano dla wody z filtra R/O lub dejonizowanej
 • jeśli do wody dodano już środka buforującego, wartości w tabeli należy potraktować jako wyjściową wskazówkę
 • używając do podmian wody z kranu należy z niej wcześniej usunąć chlor za pomocą preparatu Prime

Proporcje preparatów przy ustalaniu odczynu:

 • Neutral Regulator Discus Buffer Odczyn 1:1 6,8
 • Neutral Regulator Discus Buffer Odczyn 1:2 6,4
 • Neutral Regulator Discus Buffer Odczyn 1:3 6,2
 • Neutral Regulator Discus Buffer Odczyn 1:4 5,1
 • Neutral Regulator Discus Buffer Odczyn 1:6 6,0
 • Neutral Regulator Discus Buffer Odczyn 1:9 5,8
seachem - nagłówek
Seachem istnieje na rynku od 35 lat i znajduje się w ponad 60 krajach na całym świecie. Filozofia Seachem polega na tym, że doświadczony hobbysta jest najlepszym klientem. Znajduje to odzwierciedlenie w solidnej i niezawodnej edukacji i wsparciu dla klientów, a także w produktach sprawdzonych pod względem naukowym i wydajności. Podczas gdy Seachem szybko przekształcił się w krajową i międzynarodową firmę, zachowuje kulturę małej firmy i jest łatwo dostępny dla swoich klientów. Od ponad trzydziestu lat Seachem jest firmą zakorzenioną w naukach o akwarystyce. Doświadczenie w hobby oraz wykształcona kadra chemików i biologów stanowią część pakietu przy zakupie produktów Seachem. Seachem pozostaje jedną z nielicznych, które przetrwały niezależne i prywatne firmy zajmujące się opieką zwierząt domowych. Seachem jest zarządzany przez hobbystów. Wszyscy pracownicy są hobbystami, którzy utrzymują akwaria w domu i biurze. Sam Seachem powstał, ponieważ jeden z takich pasjonujących się hobbystów - dr Leo G. Morin (założyciel) - uznał, że potrzebne są dostępne rozwiązania problemów akwarystów. Zaowocowało to pierwszym produktem Seachem: Cupraplex  (dziś znany jako Cupramine ). Ponad trzydzieści lat później Seachem wciąż podchodzi do starych problemów w nowy sposób.

Innowacja oznacza nowe podejście do starych problemów. Oferowane są naprawdę innowacyjne rozwiązania, które działają lepiej niż konkurencyjne produkty i pozwalają zaoszczędzić pieniądze dzięki zwiększonej wydajności i koncentracji. Produkty Seachem były i nadal są oparte na solidnej wiedzy naukowej. Obejmują teraz pełne spektrum wymagań akwariowych w wodzie słodkiej, morskiej, rafach i stawach, a także w hodowli herpetologicznej i ptasiej. Obejmują one bufory, odżywki, media filtracyjne, leki i zestawy testowe. Linia JurassiPet obejmuje żywność, suplementy diety oraz produkty do konserwacji pomieszczeń i kontroli pasożytów. Większość produktów Seachem jest całkowicie wyjątkowa i specyficzna. Linią premium, aquavitro, jest stworzenie linii, która będzie rynkiem umożliwiającym szybkie reagowanie na pojawienie się nowych technologii i informacji w miarę ich powstawania. Dokonana została destylacja niezbędnych składników ochrony raf i roślin bez żadnych kompromisów, rygorystycznie zoptymalizowanej linii produktów oraz dodanie kondycjonerów i filtracji, które przewyższają i tak już wysokie standardy, które firma wyznaczyła dla linii Seachem.

seachem - stopka

Jednym z najbardziej niepokojących trendów w wielu branżach wydaje się być dążenie do o wiele mniej osobistego i bardziej sterylnego stylu biznesu. Trend ten jest sprzeczny z podstawową filozofią Seachem, ponieważ ostatecznie pozbawia hobbystów i sklepy zoologiczne usług i wiedzy tak istotnej dla hobby. Firma wierzy, że właśnie w tym miejscu niezależni właściciele i operatorzy sklepów będą mogli odnieść sukces w nadchodzących latach. W związku z tym chcą wspierać rozwój niezależnych sprzedawców zwierząt domowych i hobbystów wodnych. Dlatego jako marka premium aquavitro jest sprzedawany wyłącznie u niezależnych dealerów. Zaangażowanie w utrzymywanie aquavitro poza dużymi sklepami sieciowymi i poza Internetem oznacza, że niezależny dealer ma pierwszą i najlepszą okazję do obsługi klientów, którzy szukają najlepszych produktów do swoich akwariów.
Komentarze
Napisz swoją opinię

Seachem Discus Buffer 500g Preparat obniża pH i utrzymuje je na stałym poziomie

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii