JBL PROFLORA U95 Butla jednorazowa CO2
6305000

Czas wysyłki: 2-3 dni


Produkt chwilowo niedostępny

Compare now Compare list is full

JBL PROFLORA U95 Butla jednorazowa CO2

Butla jednorazowa CO2

 • Optymalne zasilanie dla szybko i wolno rosnących roślin do małych akwariów
 • Prosta instalacja: Armaturę regulacji ciśnienia z odwrotnym gwintem wewnętrznym nakręcić na gwint zewnętrzny butli. Odczyt ciśnienia przez ciśnieniomierz
 • Jednorazowy wkład gotowy napełniony dwutlenkiem węgla. Nie można ponownie napełniać. Nadaje się do instalacji do nawożenia JBL ProFlora u201
 • Maksymalne bezpieczeństwo: Certyfikowane dla 275 bar
 • W zestawie: Wkład jednorazowy 95 g, ProFlora u95, wysokość: 17,5 cm, Ø 4 cm

 

Odżywianie roślin akwariowych

Zdrowe rośliny są ważne dla każdego akwarium. Rośliny zasilają akwarium w ważny dla życia tlen dla mieszkańców akwarium, zapobiegają glonom i usuwają problematyczne substancje.

 

Zdrowe rośliny = zdrowe ryby

Zdrowe rośliny zapobiegają rozrostowi glonów, dostarczają tlen, usuwają szkodliwe substancje, tworzą kryjówki i redukują zarazki chorobotwórcze.

 

Aby rośliny rozwijały się należy spełnić następujące potrzeby:

Światło jako źródło energii do fotosyntezy CO2, składniki pokarmowe i pierwiastki śladowe do pobudzania wzrostu 

Nawozy do roślin JBL zasilają rośliny przez wodę we wszystkie główne składniki odżywcze i istotne pierwiastki śladowe. W ten sposób rośliny otrzymują wszystkie niezbędne składniki pokarmowe, których potrzebują do pobierania przez liście i korzenie. 
Zasięg instalacji CO₂ zależy od różnych czynników. Decydująca jest twardość węglanowa, ilość i rodzaj roślin oraz siła cyrkulacji powierzchni wody.

 

Dane techniczne

 • Nr Art.:6305000
 • Numer EAN: 4014162630506
 • Zawartość:95 g
 • Pojemność Opakowanie:0.380 l
 • Masa brutto:320.000 g
 • Masa netto:295 g
 • Przeliczenie wagi:1000
 • Wymiary (dł/wys/sz):45/180/47 mm

 

 

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL PROFLORA U95 Butla jednorazowa CO2

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii