QualDrop Test Solution 90ml Roztwór do sprawdzania wskazań mierników
QUALD-7535
5903240127535

Czas wysyłki: 3-5 dni

Otrzymasz    22 punkty lojalnościowe!

Cena:

22,99 zł
Produkt chwilowo niedostępny


Compare now Compare list is full

QualDrop Test Solution 90ml Roztwór do sprawdzania wskazań mierników

Test Solution jest roztworem o określonej przewodności właściwej ok. 250 uS w temperaturze 25 O C i służy do sprawdzania poprawności wskazań popularnych mierników konduktometrycznych w wykorzystywanych w akwarystyce.

Instrukcja wykonania

Przede wszystkim przed przystąpieniem do sprawdzenia/kalibracji miernika należy wymienić baterią na nową.
Część pomiarowa miernika (elektrody, czujnik temperatury) przed przystąpieniem do pomiaru musi być zupełnie czysta i sucha. Elektrody miernika nie mogą posiadać osadów ani innych zabrudzeń.
Doprowadzić roztwór sprawdzający Test Solution do temperatury 25 O C ± 0,2 O Korzystnie jest sprawdzić temperaturę dowolnym dokładnym termometrem.

Zanurzyć część pomiarową miernika w roztworze. Poruszyć kilka razy miernikiem zwracając uwagę aby w części pomiarowej nie było pęcherzyków powietrza. Odczekać kilka minut na ustalenie się temperatury na wyświetlaczu miernika
Dokonać sprawdzenia wskazań miernika. Jeśli wskazanie miernika w temperaturze 25 O C ± 0,2 OC mieści się w zakresie 240-260 uS wartość można uznać za prawidłową. W przeciwnym przypadku dokonać kalibracji zgodnie z instrukcją miernika.
Po ukończeniu sprawdzenia/ kalibracji część pomiarową miernika dokładnie opłukać pod bieżącą wodą a następnie w wodą RO.
 
UWAGA! Należy bezwzględnie zwrócić uwagę aby sprawdzany/kalibrowany miernik był suchy i nie zawierał śladów wody. W przeciwnym wypadku można zanieczyścić roztwór Test Solution co będzie skutkowało błędną kalibracją i błędnymi wskazaniami miernika. Dokładność Test Solution wynosi ok. 4%. Podczas sprawdzania/kalibracji roztwór Test Solution musi mieć możliwie dokładnie temperaturę 25 O C ± 0,2 OC .
 

UWAGA! Chronić przed dziećmi.  W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę. Nie stosować do hodowli roślin i zwierząt przeznaczonych do konsumpcji i przetwórstwa spożywczego. Preparat przeznaczony do akwariów z krewetkami, rybami i roślinami ozdobnymi.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

QualDrop Test Solution 90ml

Napisz swoją opinię