JBL Protemp Grzałka z termostatem 150W
604240

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

JBL Protemp Grzałka z termostatem 150W

Grzałka z termostatem 150W dedykowana do zbiorników 75-200l. JBL ProTemp grzałka akwariowa z z termoregulatorem skonstruowana została według najnowszej technologii i nadaje się do akwariów zarówno słodkowodnych, jak i słonowodnych.

Osłona z tworzywa sztucznego, otaczająca szkło kwarcowe , zabezpiecza ryby przed przypadkowym kontaktem z gorącą powierzchnią grzałki , grożącym oparzeniem.

Grzałka zbudowana jest z bardzo wytrzymałego szkła kwarcowego, osłoniętego koszyczkiem z tworzywa sztucznego. Oba elementy stanowią niezawodną ochronę przed stłuczeniem, przy nieostrożnym obchodzeniu się z grzałką.

Wyłącznik bezpieczeństwa, zamontowany w grzałce, przerywa dopływ prądu , w przypadku przegrzania , lub w przypadku pozostawienia włączonej grzałki w suchym akwarium, podczas podmiany wody. Korzystny kształt grzałki umożliwia umieszczenie jej w pozycji pionowej, w niemal wszystkich, dostępnych w sprzedaży typach akwariów .

Ponieważ grzałki JBL są absolutnie hermetyczne , można używać je całkowicie zanurzone pod powierzchnią wody. Duże pokrętło nastawcze, z łatwymi do odczytania oznaczeniami umożliwia wygodne programowanie temperatury, w zakresie 20-34oC. Osłonę można zdjąć w razie potrzeby.

Najważniejsze cechy:

 • termostat o tolerancji 0,5oC
 • wyłącznik bezpieczeństwa
 • osłona bezpieczeństwa
 • bardzo dokładnie wyskalowana
 • wygodne i dokładne pokrętło
 • zakres temperatury 20-34oC
 • całkowicie zanurzalna, wodoodporna
 • wysokiej jakości trzpień i obudowa odporne na uszkodzenia
 • w zestawie 2 mocne przyssawki montażowe
 • estetycznie i nowocześnie wykonana
 • 48-miesięczna gwarancja
 • długość 27cm

 

Dobrej jakości grzałka to jedna z integralnych części akwarium. Zapewnia bezawaryjną pracę oraz bezpieczeństwo na lata. Źle wykonana grzałka może uśmiercić obsadę akwarium poprzez niekontrolowany spadek lub wzrost temperatury.

Wymiary [wysokość, cm]27
Gwarancja4 lata
Zakres pojemności [L]80-200
Moc [W]150

  

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL Protemp Grzałka z termostatem 150W

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii