AQUAEL NANOCOOL Wentylator obniżający temperaturę
110532

Czas wysyłki: 3 dni


AQUAEL NANOCOOL Wentylator obniżający temperaturę

Miniaturowy cooler akwarystyczny NANOCOOL służy do chłodzenia wody w zestawach SHRIMPSET i NANO REEF, a także w każdym innym akwarium słodkowodnym lub morskim.

Zarówno krewetki słodkowodne jak i zwierzęta morskie bardzo źle znoszą zbyt wysoką temperaturę wody. W przypadku krewetek optimum termiczne dla wielu gatunków przypada pomiędzy 20 a 22°C, w akwariach morskich temperaturą graniczną jest 29-30°C. W upalne dni nietrudno o przekroczenie tych wartości.

W celu utrzymania odpowiednio niskiej temperatury wody w dużych akwariach stosuje się specjalne chłodziarki. Problem pojawia się w przypadku małych zbiorników, do których zakup tak kosztownego urządzenia staje się nieopłacalny. Jego rozwiązaniem jest właśnie AQUAEL NANOCOOL.

NANOCOOL ma postać modułu o wymiarach 4 cm x 4 cm x 4 cm, zasilanego kablem z zasilaczem USB. Jest montowany na krawędzi szyby akwariowej tuż nad lustrem wody. W komplecie jest specjalny wieszak do instalowania urządzenia. NANOCOOL można też umieścić w uchwycie lampek AQUAEL serii DECOLIGHT (jest dopasowane kształtem do ramienia lampki).

AQUAEL NANOCOOL wytwarza stały ruch powietrza, co powoduje ruch lustra wody. Dzięki temu zwiększa się jej powierzchnia styku z powietrzem i obniża się jej temperatura. NANOCOOL jest w stanie skutecznie zmniejszyć ciepłotę wody w małym akwarium nawet o kilka stopni Celsjusza, co wystarcza do utrzymania optymalnych warunków dla zamieszkujących go zwierząt. Pobiera przy tym zaledwie 1 W energii elektrycznej i nie wytwarza żadnego hałasu.

Dzięki wtyczce USB istnieje również możliwość podłączenia go nie tylko do sieci elektrycznej, ale np. do gniazda komputera. Świetnie sprawdza się także w terrariach, gdzie powoduje lekki ruch powietrza i jego lepszą cyrkulację.

 

NANOCOOL

  • skutecznie obniża temperaturę wody (o ~2 st. C) i pomaga utrzymać właściwe warunki termiczne,
  • doskonały do małych i średnich akwariów, zarówno słodkowodnych, jak i morskich,
  • wyjątkowo energooszczędny (1,0 W).

 

Dane techniczne:

  • moc [W] 1,
  • napięcie / częstotliwość [V/Hz] 230 / 50.

Komentarze

Napisz swoją opinię

AQUAEL NANOCOOL Wentylator obniżający temperaturę

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii