JBL CO2/PH Test stały do pomiaru zawartości CO2 i pH w wodzie
253927

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    44 punkty lojalnościowe!

Cena:

44,60 zł

Compare now Compare list is full

JBL CO2/PH Test stały do pomiaru zawartości CO2 i pH w wodzie

JBL TEST STAŁY CO2/PH 

Test stały do pomiaru zawartości CO2 i pH w wodzie
 
Tylko teraz w zestawie promocyjnym znajdują się aż dwie buteleczki z odczynnikiem 2 x 10 ml

 
Test JBL CO2/pH pozwala nam na dokładne odczytywanie obecnego poziomu CO2  i pH w akwarium. W urządzeniu odczytującym wartości znajduje się indykator w płynie, oddzielony od otaczającej wody poprzez resor powietrza. Indykator wskazuje wartość pH w otaczającej wodzie, wartość ta jest uzależniona od poziomu CO2 w wodzie. Pomiar jest możliwy dzięki pewnej niezwykle wyrafinowanej metodzie fizycznej, dzięki której uzyskuje się informację na sakli kolorów dotyczącą prawidłowej zawartości CO2

 

Zastosowanie (w skrócie): 

  • Do specjalnego indykatora dodajemy kilka kropli odczynnika,
  • odczynnik umieszczamy wewnątrz akwarium (w wodzie),
  • następnie odczytujemy wartości opierając się na skali kolorów przyklejonej na indykator lub na szybę akwarium.


W zestawie zestaw naklejek ze skalą kolorów

Kupując ten test nie potrzebujesz już testów które mierzą same pH. Test ten zastępuje również w pewnym stopniu drogie komputery pH

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Ocena:  
Adam K
2021-08-30
JBL CO2/PH Test stały do pomiaru zawartości CO2 i pH w wodzie

Super produkt jak wszystkie kropelkowe JBL bardzo wysoko oceniam

Napisz swoją opinię

JBL CO2/PH Test stały do pomiaru zawartości CO2 i pH w wodzie

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii