Tetra pH Test do pomiaru pH
T745827

Czas wysyłki: 24 godziny


Compare now Compare list is full

Tetra pH Test do pomiaru pH

Odczyn pH to miara ilości wszystkich rozpuszczonych w wodzie substancji kwaśnych i alkalicznych, wodę zakwaszających lub alkalizujących. Kontrola odczynu pH jest bardzo ważna ponieważ wszystkie organizmy w akwarium, jak ryby, rośliny względnie glony i mikroorganizmy, na zmiany wartości odczyny pH natychmiast mocna regulują Odczyn pH w akwarium słodko wodnym Dla wszystkich ryb w akwariach słodkowodnych korzystny odczyn pH waha się pomiędzy 6,5 – 8,5. Dla ryb pochodzących z czarnych rzek korzystniejszy jest odczyn w granicach 6,0 – 7,5.Pielęgnice ze wschodnich jezior afrykańskich czują się lepiej w wodzie o odczynie pH w granicach 7,5 – 8,5 i wysokiej twardości węglanowej.Odchylenia odczynu pH w akwarium słodkowodnym mogą wystąpić w przypadkach bardzo rzadziej lub całkowitej wymiany wody. W wodzie miękkiej, pozbawionej właściwości buforujących, ci ma miejsce gdy trwałość węglowa nie przekracza 2°n, istnieje niebezpieczeństwo gwałtownego spadku – obniżenia się pH poniżej 4,0.Należy więc zadbać o to by twardość węglanowa nie spadła poniżej 2-4°n.

 

W zestawie:

  • jeden odczynnik
  • jedna próbówka
  • instrukcja w języku polski

 

Zakres pomiaru

  • 5.0-10.0

 

Zastosowanie:

  • Wodę z akwarium odlewamy do specjalnej probówki, następnie dodajemy odczynniki które wybarwiają wodę na określony kolor.
  • Na skali kolorów odczytujemy zawartość PH w naszym akwarium

 

Zastosowanie tego testu w praktyce sprawi, że poziom PH już nie będzie dla Ciebie tajemnicą. Systematycznie badając poziom PH możesz uratować swoje ryby przed zatruciem a także powstrzymać w porę inwazję glonów.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Tetra pH Test do pomiaru pH

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii