• -5%
 • Obniżka
Tetra Test 6w1, 10szt Na GH KH PH NO2 NO3 Cl2
T283725
4004218283725

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    21 punktów lojalnościowych!

Cena:

23,00 zł
21,85 zł Oszczędzasz: 1,15 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 21,85 zł

Compare now Compare list is full

Tetra Test 6w1, 10szt Na GH KH PH NO2 NO3 Cl2

Przedmiotem aukcji jest test, który w szybki i łatwy sposób sprawdza jakość wody w ciągu 60 sekund: mierzy pH, twardość węglanową (KH), twardość ogólną (GH), poziom azotynów (NO2-), azotanów (NO3-) i chloru (Cl2).

Detale

 • Test sprawdzający sześć najważniejszych parametrów wody naraz.
 • Mierzy poziom pH, twardość ogólną i węglanową (GH + KH) oraz zawartość azotynów (NO2-), azotanów (NO3-) i chloru (Cl2).
 • Pełne informacje i porady dotyczące ewentualnych działań zaradczych można znaleźć na ulotce.
 • Wskazówka: Za pomocą aplikacji Tetra Aquatics szybko, łatwo i niezawodnie wyznaczysz parametry wody, korzystając ze smartfona.
 • W opakowaniu znajduje się 10 pasków testowych.
Tetra Test 6w1, 10szt - Na GH KH PH NO2 NO3 Cl2

Dodatkowe informacje

Paski testowe Tetra pozwalają szybko i łatwo zbadać sześć najważniejszych parametrów wody w oczku w jednym prostym kroku: wystarczy zamoczyć pasek w wodzie i poruszać nim przez jedną do dwóch sekund, a następnie strząsnąć z niego wodę i po 60 sekundach odczytać najważniejsze informacje na temat jej parametrów. Wynik można porównać z wzornikiem kolorów, aby ustalić, które wartości znajdują się w bezpiecznym zakresie.

Mierzy poziom pH, twardość ogólną i węglanową (GH + KH), zawartość azotynów (NO2-), azotanów (NO3-) i chloru (Cl2) w wodzie akwarium. Organizmy żyjące w akwarium, takie jak ryby, silnie reagują na nadmierne zmiany poziomu pH, co wpływa na ich samopoczucie. Twardość ogólna ma wpływ na funkcje życiowe ryb, podczas gdy twardość węglanowa bezpośrednio kształtuje stabilność wartości pH (bufor pH). Paski testowe mierzą również poziom azotynów i azotanów w wodzie akwarium. Azotyny są bardzo szkodliwe, nawet w małych stężeniach, i nie powinny znajdować się w wodzie w wykrywalnych ilościach. Azotany to substancje biogenne, które sprzyjają wzrastaniu roślin. Jednak nadmierna zawartość NO3- może działać szkodliwie na ryby i sprzyjać nadmiernemu porostowi glonów. W wodzie może być obecny także chlor, który jest niebezpieczny dla ryb i roślin. Podobnie jak w przypadku azotynów, w wodzie nie powinno być też chloru w wykrywalnych ilościach.

Aplikacja Tetra Aquatics 

może służyć do szybkiego i niezawodnego odczytywania parametrów wody z paska za pomocą smartfona.

Cały wodny świat w jednej aplikacji!

Tetra Aquatics to uniwersalne narzędzie do profesjonalnej pielęgnacji akwarium i oczka ogrodowego! Odkrywaj pomocne funkcje oraz informacje, dzięki którym akwarystyka stanie się jeszcze bardziej ekscytująca! 

Zapisuj wyniki pomiarów

 • Analiza najważniejszych parametrów wody
 • Zapisuj wyniki pomiarów w osobistej historii testów
 • Nie potrzeba dodatkowej skali kolorów
 • Zgodna ze wszystkimi paskami i testami w płynie Tetra
 • Szczegółowa diagnostyka i zalecane działania
Tetra Test 6w1, 10szt - Na GH KH PH NO2 NO3 Cl2
Tetra Test 6w1, 10szt - Na GH KH PH NO2 NO3 Cl2

Wirtualne akwaria w domu

 • Projektuje wirtualne akwaria bezpośrednio w Twoim mieszkaniu
 • Zestawia różne rodzaje akwariów z szafkami pod akwarium
 • Przedstawia szczegółowe informacje na temat wszystkich akwariów

Nigdy już nie zapomnij o kolejnej wymianie wkładu do filtra

Aktywuj dotykowo licznik i zezwól na przypomnienia e-mailowe o wymianie wkładu.

Tetra Test 6w1, 10szt - Na GH KH PH NO2 NO3 Cl2
Tetra Test 6w1, 10szt - Na GH KH PH NO2 NO3 Cl2

Znajdź akwarium dla siebie

Odpowiedz na kilka pytań, wybierając obrazy, a polecimy Ci akwarium najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb

Znajdź najlepsze produkty do pielęgnacji akwarium

Zakładasz nowe akwarium, pielęgnujesz swoje stare akwarium czy zmieniasz parametry wody – dzięki systemowi pielęgnacji z łatwością znajdziesz najlepsze produkty do swojego projektu

Tetra Test 6w1, 10szt - Na GH KH PH NO2 NO3 Cl2

Historia marki Tetra:

W połowie XX w  dr nauk przyrodniczych Ulrich Baensch zdecydował się założyć firmę "tropenhaus" (późniejszą "tetrę") w Hannoverze . Niedługo później rozpoczął badania w swoim laboratorium BioMin ,gdzie miał możliwości testowania oraz ulepszania swoich produktów. Zgłosił na rynek wiele swoich produktów, innowacyjnych rozwiązań czy patentów. Na początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku przeniesiono siedzibę laboratorium do Melle oraz zmieniono nazwę Tetra Kraft Werke. W tamtym momencie, Dr Baensch zarejestrował już 15 patentów dla procesów produkcyjnych i 20 znaków towarowych. W latach siedemdziesiątych firma liczyła już ponad 400 pracowników. W tym okresie miała miejsce pierwsza ekspedycja marki w kierunku Amazonki. W 1974r firma została sprzedana amerykańskiej grupie Warner-Lambert , rozpoczynając globalizację marki. Na początku lat osiemdziesiątych firma podążając za ówczesnym trendem wydała całą linię produktów do oczka wodnego w skład ,której wchodziły min. preparaty , środki czy zupełna nowość jak na tamte czasy pokarm tetra Sticks , który unosił się na powierzchni wody i umożliwiał obserwację żerowania ryb. W 2005 roku amerykańska grupa kapitałowa Spectrum Brands przejęła firmę. Fabryka w Melle została powiększona by obsłużyć linię produkcyjną, która miała zostać przeniesiona z Offelten do Melle. Marka 8in1 została również przeniesiona do fabryki w Melle.

Tetra - produkty do akwarium

Marka tetra jest to jedna z tych firm akwarystycznych której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jakość produktów oraz ich tradycja są bliskoznacznymi określeniami firmy. Największym komplementem dla firmy ,dla jej rozpoznawalności jest wiedza klientów niekoniecznie znających się na akwarystyce , bądź zgłębiających tematy akwarystyczne o istnieniu marki. Często możemy zauważyć , że marka tetra kojarzona jest nawet przez osoby pierwszy raz kompletujące zestaw i nie mające wcześniej styczności z akwarystyką. Produkty marki tetra są ,więc bardzo cenione. Na naszej stronie internetowej , w ofercie naszego sklepu jest wiele produktów tetry. Filtry , grzałki , cała linia preparatów , pokarmy , podłoże , akwaria(gotowe zestawy). Praktycznie korzystając wyłącznie z marki tetra rozpoczęcie hobby akwarystycznego jest jak najbardziej możliwe. Wykorzystywanie doświadczenia laboratoriów, tego że przez lata zgłębiali akwarystykę , pozwala uwierzyć w skuteczność wszystkich ich produktów. Marka tetra cały czas prężnie się rozwija, stale poprawiając swoją ofertę. Jestem pewny ,że w komputerowych plikach mają przygotowane kolejne nowe przemyślane rozwiązania dla naszych ryb, ryb oczkowych czy roślin. Producent tetra jak już wspominałem w ofercie akwarystycznej posiada całą linię z produktami dla domu naszych wodnych zwierząt.

Tetra - produkty do akwarium najciekawsze pozycje z naszej strony

Poniżej przedstawimy Państwu kilka produktów do akwarium z oferty producenta Tetra.

1) - Filtry do akwarium modele zewnętrzne EX. Tetra i jej filtry zewnętrzne to jedne z najlepszych pozycji filtrów zewnętrznych jakie można zakupić do akwarium. Modele odpowiednio EX-400 , EX 600, EX 800 ,EX 1200 są dedykowane do akwarium o zróżnicowanych litrażach. Zatem EX-400 przystosowane jest do niewielkich zbiorników , z powodzeniem można go zastosować nawet do 30L kostek. Idąc logicznym tokiem myślenia , EX-600 , EX-800 , EX-1200 mogą być stosowane w coraz to większych zbiornikach. Filtry są bardzo ciche , niezawodne i odpowiednio mocne. Pojemności filtrów są duże , przez co powierzchnia filtracyjna jest odpowiednia do namnażania się bakterii nitryfikacyjnych. Pamiętajmy ,że odpowiednia filtracja to najważniejsza rzecz w naszym akwarium. Akwaria00 bez odpowiedniej filtracji już na starcie skazane jest na niepowodzenie.

2) Kolejnym bardzo dobrym produktem marki tetra jest karmnik. Jest to istotna rzecz podczas sezonu urlopowego. Ryby do 3-5 dni spokojnie wytrzymają bez jedzenie , natomiast podczas dłuższych wakacji karmnik jest niezbędny. Spośród dziesiątek modeli karmników dostępnych na rynku akwarystycznym , karmnik marki tetra jest jednym z lepszych.

3) Zestawy preparatów wszelkiego rodzaju marki tetra. Pisząc wszelkiego rodzaju mam na myśli preparaty , nawozy czy witaminy.

Zestaw witamin marki Tetra ,więc Easy balance to na pewno bardzo ciekawa pozycja w ich ofercie. Preparat dostępny jest w pojemność - 100ml oraz pojemność 250ml i 500ml butelkach. Zawiera niezbędne pierwiastki śladowe , które w dużym stopniu mogą przyczynić się do lepszej kondycji wody w akwarium oraz samych jego mieszkańców.

Plantamin to kolejny preparat tetry. Jest to podstawowy nawóz nadający się do korzystania w każdym rodzaju zbiorników. Nawóz jest pozbawiony azotu , w każdej postaci. W skład nawozu w głównej mierze wchodzą mikroelementy takie jak mangan. Pamiętaj aby zaczynać nawożenie od połowy dawki , jeśli wcześniej akwarium nie było w ogóle nawożone. Rośliny akwariowe , zza szkła akwarystycznego na pewno będę wyglądały dużo bardziej zdrowo. Ponad to w skład nawozu plantamin wchodzi duża dawka żelaza , która wpływa na piękny kolor rośliny.

Podsumowanie :

Marka tetra obecna przez wiele lat na rynku akwarystycznym charakteryzuję się ciągłym rozwojem. Firma nie zatrzymuje się i ciągle inwestuję w coraz to nowsze patenty akwarystyczne. Produkty ,które podbiły serca akwarystów są skrupulatnie polepszane. Jako przykład możemy wziąć serię filtrów EX. Na początku był model np ex-700 , który zmienił się w ex-800. Kubełki są ciche oraz niezawodne co jest najlepszą rekomendacją dla tej firmy. Na koniec aby uwypuklić jakość firmy , zostawię Państwa z pytaniem ,czy jeśli firma byłaby kiepska utrzymałaby swoją pozycję na mocnym rynku ? Moim zdaniem nie. Akwaria dzięki marce tetra na pewno są pięknym upiększeniem nie jednego salonu.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Oceń 
Michał Ś
2022-05-30
Tetra Test 6w1, 10szt - Na GH KH PH NO2 NO3 Cl2

Sprawdza się polecam

Oceń 
Tymoteusz G
2022-04-15
Tetra Test 6w1, 10szt - Na GH KH PH NO2 NO3 Cl2

Warte zakupu.

Napisz swoją opinię

Tetra Test 6w1, 10szt - Na GH KH PH NO2 NO3 Cl2

Napisz swoją opinię