Szkło Optiwhite – czy warto?

Szkło Optiwhite – czy warto?

Autor: Admin Admin

Tworzenie od podstaw domowego akwarium związane jest z szeregiem trudnych i skomplikowanych decyzji. Uzyskanie zjawiskowego efektu determinowane jest przez wiele elementów, wśród których najczęściej wymienia się gatunek ryb, czy rodzaj roślin. Warto jednak zatrzymać się przy wyborze samego zbiornika. Do pewnego czasu najczęściej występującym surowcem wykorzystywanym do jego produkcji było szkło Float oraz Guardian. Z biegiem lat zmiany dotknęły również ten obszar akwarystyki. Szkło doznało wspaniałego przeobrażenia, a owocem tego są akwaria Optiwhite .

Tworzenie od podstaw domowego akwarium związane jest z szeregiem trudnych i skomplikowanych decyzji. Uzyskanie zjawiskowego efektu determinowane jest przez wiele elementów, wśród których najczęściej wymienia się gatunek ryb, czy rodzaj roślin. Warto jednak zatrzymać się przy wyborze samego zbiornika. Do pewnego czasu najczęściej występującym surowcem wykorzystywanym do jego produkcji było szkło Float oraz Guardian. Z biegiem lat zmiany dotknęły również ten obszar akwarystyki. Szkło doznało wspaniałego przeobrażenia, a owocem tego są akwaria Optiwhite .

Float i Guardian – niższa cena, jakość, efekt

Niegdyś większość domowych zbiorników wodnych budowana była ze szkła Float oraz Guardian, które w zestawieniu z Optiwhite, charakteryzują się niższą przejrzystością, która ma niebagatelny wpływ na rzeczywiste oddawanie kolorów ryb, roślin, jak i wystroju akwarium. Szkła typu Float i Guardian na przestrzeni lat wykorzystywane były głównie do produkcji szyb okiennych.

Szkło Float posiada specyficzną ciemnozieloną barwę, która powoduje, że wszystko, co jest za nim umieszczone, sprawia wrażenie ciemniejszego niż jest w rzeczywistości. Przez to zjawisko, wszystkie wodne organizmy nie mogą zaprezentować w pełnej okazałości swoich barw i odcieni, przez co nasze akwarium traci na efektowności.

Szkło Guardian jest nieco jaśniejsze, i lepiej radzi sobie z przepuszczalnością światła. Jego słabej strony upatruję się w lekko niebieskim, charakterystycznym ubarwieniu, aczkolwiek należy zaznaczyć, że wada ta rekompensowana jest przez wyższą odporność na zarysowania, oraz większą wytrzymałość. W tym przypadku barwy nie są tak mocno „przyciemnione” i przekłamane jak ma to miejsce przy zastosowaniu szkła Float.

Czym jest Optiwhite?

Niewidzialność - to określenie, które najlepiej opisuje właściwości szkła Optiwhite. Dzięki nieznanej dotąd przeźroczystości, w pełni zasługuje na to miano.

Optiwhite to szkła optyczne o ograniczonej ilości żelaza, dzięki czemu współczynnik przepuszczalności światła sięga aż 100%. Rezultat, który w ten sposób uzyskujemy jest piorunujący, ponieważ powoduje, że woda wraz z całą zawartością sprawia wrażenie zawieszonej w powietrzu. Skutkuje to uzyskaniem niesamowitego efektu przestrzennego. Szkło przyczynia się również do zaakcentowania naturalnej barwy wszystkich wodnych organizmów, oraz tworzy efekt krystalicznie czystej wody.

Powyższy produkt polecany jest wszystkim tym, którzy cenią niespotykane standardy estetyczne, dbałość wykonania, oraz wysoką jakość materiałów. Jeśli marzą Państwo o akwarium, które w pełni odzwierciedli całą paletę kolorów, barw i odcieni, to zakup zbiornika Optiwhite będzie idealnym wyborem.

Komentarze

Artykuł jeszcze nie ma dodanego żadnego komentarza. Bądź pierwszy!

Dodaj swój komentarz

captcha

Przeczytaj również: