Lista produktów marki Femanga

102 produktów

Wyświetlono 1-24 z 102 produktów

Femanga to firma produkująca najwyższej jakości preparaty do oczka do wodnego oraz akwarium. Firma zasłynęła z preparatu femanga algen stop general, który jako jeden z niewielu wyjątkowo skutecznie zwalcza glony. Nie jest to jednak jedyny produkt tej firmy, który warto zakupić. Warto zauważyć, że każdy z produktów firmy femanga jest w pełni bezpieczny dla ryb oraz krewetek znajdujących się w naszym zbiorniku. W żadnym wypadku nie należy przekraczać zalecanej przez producenta dawki. Wszystkie preparaty dostępne są w opakowaniach 250ml, 500ml oraz 1000ml. Dla przykładu algen stopp general 250ml wystarczy na 10 dawek do zbiornika 100 litrów. Zapobiegawczo podajemy połowę dawki raz na dwa tygodnie po podmianie wody. W ofercie firmy oprócz femanga algen stop znajdziemy także preparaty dla krewetek, żółwi, uzdatniacze wody, bakterie oraz preparat do zwalczania ślimaków. Obok femanga algen stopp general jest on najbardziej popularnym produktem. W trakcie kuracji preparatem wurzel active z akwarium usuwamy wszystkie dekoracyjne gatunki ślimaków. Jest to najlepszy z dostępnych produktów na ślimaki jednak zabija każdy ich gatunek. Wurzel aktiv stosujemy podobnie jak femanga algen stopp general. Podajemy 25ml produktu na każde 100l wody w zbiorniku. Przed zastosowaniem, w zbiorniku należy zrobić podmianę. Wymieniamy 1/3 wody ze zbiornika.

Femanga algen stop general.

Femanga algen stopp general, bez wątpienia najbardziej znany ale też i najbardziej skuteczny produkt do walki z wszelkiego rodzaju glonem. Preparat femanga algen stopp general działa zarówno na glony nitkowate jak i na trudne do usunięcia krasnorosty. Nie wpływa niekorzystnie na życie organizmów wodnych. Bez problemu można używać go, gdy w zbiorniku mamy krewetki. Nawet najbardziej wymagające gatunki krewetek nie ucierpią przy użyciu tego produktu. Preparat można wykorzystać do odkażenia świeżo zakupionych roślin. Femanga algen stopp general może być także wykorzystywana do zapobiegania rozwojowi glonów. Jest to skuteczny preparat antyglonowy, przy podmianie wody dodajemy do akwarium połowę dawki zalecanej przez producenta. Dzięki temu zlikwidujemy wszelkiego rodzaju zarodniki glonów. Femanga algen stopp general działa także na bardzo uciążliwe sinice. Są to bardzo niebezpieczne glony, które pobierają bardzo dużo tlenu i negatywnie wpływają na kondycję naszego zbiornika. Podczas kuracji zbiornik można zaciemnić co będzie miało pozytywny wpływ na walkę z sinicą. W trakcie kuracji tym preparatem nie należy podawać innych środków zwalczających glony w akwarium.

Sposób użycia femanga algen stop general.

Przed zastosowaniem tego produktu należy usunąć z filtra węgiel aktywny, który może wyciągnąć preparat z wody w akwarium. Oprócz tego, że należy usunąć z filtra węgiel, trzeba także wyłączyć lampę UV. Femanga algen stopp general jest preparatem, który należy podawać tygodniowo przez okres 4 tygodni. Dla lepszego efektu preparat należy podać po podmianie wody. Dawkujemy 25ml na każde 100l wody w akwarium. Glon nie zniknie po pierwszym użyciu ale zauważymy jego znaczne wycofywanie się z akwarium. Przez cały okres podawania preparatu podmiany należy wykonywać w ilości 25% wody tygodniowo przez okres trwania kuracji. W miarę możliwości przy podmianach wody glony powinniśmy usuwać mechanicznie. Jednym z najtrudniejszych do usunięcia glonów z akwarium są krasnorosty. Krasnorosty to pędzelkowate glony porastające dekoracje oraz rośliny w zbiorniku. Bardzo ciężko się usuwa mechanicznie, ponieważ mocno wrastają się w rośliny. Femanga algen stopp general jako jeden z niewielu preparatów skutecznie działa także na krasnorosty. Spełnia oczekiwania najbardziej wymagających akwarystów w walce z tym trudnym rodzajem glonów. Proponuję ten rodzaj glonów polewać preparatem femanga algen stop general przy użyciu strzykawki. Zdecydowanie skuteczniej zwalcza uciążliwe krasnorosty niż przy tradycyjnym dozowaniu. Femanga algen stop general najlepiej stosować bezpośrednio na glony przy podmianie wody. Mniejsza ilość wody w zbiorniku pozwoli dokładniej polać miejsca występowania glonu.

Produkty firmy femanga.

Oprócz produktów do walki z glonami firma femanga oferuje także szereg innych preparatów. W sklepie Plantica znajdą Państwo preparat na wzrost roślin - femanga carbo active jest to dwutlenek węgla w płynie, który jest podstawowym budulcem roślin. Zaleca się jego stosowanie zwłaszcza, gdy nie używamy systemu Co2 z butli do nawożenia roślin. Jest też produktem, który może pomóc nam w walce z glonami. Dobrze usuwa glony nitkowate. Podstawowym nawozem firmy femanga jest aqua plant volldunger. Zawiera potas oraz mikroelementy, który wspiera wzrost roślin. W ofercie znajdziemy także produkt przeznaczony dla osób hodujących krewetki. Femanga garnelen activ dostarcza wszystkich niezbędnych minerałów oraz poprawia kondycję oraz wzmacnia kolory naszych krewetek. W szerokiej ofercie produktów firmy femanga znajdziemy także preparaty do obniżenia ph wody oraz uzyskania wody tropikalnej. Jest to szczególnie ważne jeśli w zbiorniku zamierzamy mieć ryby z Ameryki Południowej, które przebywają w miękkiej i kwaśnej wodzie. Do prowadzenia zbiornika z wymagającymi rybami poleca zakup walizki z testami wody. W skład kompletu wchodzą testy na no2,no3,ph,kh,gh,po4 dzięki regularnemu sprawdzaniu tych parametrów będziemy w stanie zapewnić rybom zbliżone warunki do tych jakie mają w naturze.

Dlaczego wybrać właśnie femanga algen stopp general?

Femanga algen stopp general nie wpływa negatywnie na ryby i krewetki w naszym zbiorniku. Dodatkowo zwalcza większość gatunków glonów, wystarczy dozować go raz w tygodniu przez miesiąc. W porównaniu do innych produktów po kuracji mamy pewność, że glony znikną z naszego zbiornika. Produkt na glony femanga algen stopp jest bardzo ekonomiczny. Algen stopp general 250ml kosztuje zaledwie 32,99 zł i wystarcza aż na 1000litrów wody. Stosując go jedynie zapobiegawczo general 250ml wystarczy nam na 2000 litrów. Jest więc jednym z najbardziej wydajnych produktów do walki z glonami. Wcześniejsze rozpoczęcie podawania preparatów zakwaszających wodę należy poprzedzić testami wody. Jeśli w zbiorniku mamy już rybki, parametry wody należy obniżać stopniowo, tak zaleca producent. Pozwoli to na uniknięcie dużych skoków, które zawsze w negatywnym stopniu wpływają na ryby. Zakwaszenie wody pozwoli nam zapomnieć o produkcie femanga algen stopp, ponieważ glony w wodzie kwaśnej praktycznie się nie rozwijają. Femanga algen stopp general nie będzie więc potrzebny.

Preparaty femanga do oczka wodnego.

Firma femanga znana jest przede wszystkim z preparatów do akwarium. W swojej ofercie posiada także preparaty do oczka wodnego, które są niesamowicie skuteczne. Odpowiednikiem produktu femanga algen stopp w oczku jest femanga fadenalgen stop speed k. To rewelacyjny preparat o szerokim zastosowaniu. Zwalcza glony nitkowate, które są bardzo trudne do usunięcia w oczkach wodnych. Ma szerokie spektrum działania, zwiększa ilość tlenu w wodzie, zapobiega rozwojowi nowych glonów w zbiorniku. Najbardziej uniwersalnym preparatem zwalczającym większość gatunków glonów jest FEMANGA WASSERBLÜTEN DEAKTIV. Jest to naturalny preparat bez dodatku chemii, dlatego też można używać go nawet przy bardzo delikatnych rybach jak karpie koi czy jesiotry. Przy dodawaniu wszystkich preparatów w oczku wodnym należy na 4-5 dni wyłączyć lampę UV. Lampę należy wyłączyć także przy podawaniu leków do oczka, włączyć możemy ją dopiero po zakończeniu leczenia. Preparaty firmy femanga do oczek wodnych nie mają negatywnego wpływu na ryby.