Lista produktów marki Ferka

19 produktów

Wyświetlono 1-19 z 19 produktów

Fenomen roślin akwariowych w akwarystyce.

Pewnie rzeczy na świecie jest nam trudno wytłumaczyć. Nie znamy odpowiedzi na każde postawione pytanie dotyczące ludzi, Ziemi, kosmosu, itd., itd. Ale znamy odpowiedz na pytanie: dlaczego akwarystyka roślinna stała się tak bardzo popularna na całym globie? Wystarczy spojrzeć na akwaria prezentowane na wszelkiej maści konkursach akwarystycznych dla miłośników akwarystyki holenderskiej, roślinnej w ogóle, czy japońskiej/naturalnej. Te zbiorniki to małe dzieła sztuki. Akwarium soczyste od zieleni roślin. Pieczołowicie wybrane skały, korzenie, przemyślanie skomponowane kompozycje roślin akwariowych. Misterne konstrukcje niczym wyrwane z natury, pomniejszone i wsadzone między pięć szyb tworzących akwarium. Kto raz spojrzy, już jest zainfekowany. Zainfekowany chęcią posiadania takiego akwarium w swoim własnym domu.

Akwarium roślinne w domowym zaciszu.

Posiadanie akwarium w domu to wspaniały pomysł. Mało rzeczy jest w stanie tak ożywić przestrzeń jak zbiornik pełen roślin, prezentujących żywe kolory i różnorakie formy. Takie akwarium wprowadza do naszego mieszkania naturę, spokój, uczy obcowania z naturą, szacunku dla niej. Dbałości o nią. Pokazuje, jak złożony jest to ekosystem. Ile czasu potrzebuje do powstania, rozwijania się i trwania.

Pokazuje nam też, jak niewiele czasem potrzeba aby go całkowicie zniszczyć. Wtedy uczymy się ekologii. Ekologii, która jest tak dla nas ważna w obecnych czasach. Ekologii, którą należy respektować i zarażać nią innych.

Akwarium roślinne w domu to również wspaniałe uzupełnienie panującego w nim wystroju. Potrafi być doskonałym przedłużeniem wystroju, który już posiadamy. Niejako jego uzupełnieniem.

Hodowla roślin akwariowych w akwariach typu high tech i low tech.

Aby cieszyć się pięknymi i zdrowymi roślinami, obserwować bujny wzrost musimy zapewnić im kilka ważnych, elementarnych warunków. Akwaria typu high tech to akwaria mocno rozwinięte. Bogato uzupełnione o technikę, ale i o nawozy. Low tech jest niejako jego przeciwieństwem. Jednakże, w niniejszym tekście zajmiemy się przede wszystkim zagadnieniami związanymi z zasadą high tech.

Akwaria typu high tech charakteryzują się zaawansowanym systemem oświetlenia, podawania dwutlenku węgla CO2, wysoce wydajną filtracją, niezwykle żyznym podłożem, bogatym nawożeniem systemów korzeniowych i kolumny wody. Nawóz odgrywa tu tę samą rolę co pokarm dla ryb. Kiedy podajmy dobrej jakości nawóz, możemy spodziewać się wymiernych efektów.

Jeśli nawóz, który wybraliśmy jest niskiej jakości, jego opis i skład są szczątkowe, niejasne, nie możemy zakładać, iż taki nawóz spełni wszystkie wymagania posiadanych przez nas roślin.

Hodowla roślin łodygowych, rozetowych z wykorzystaniem produktów marki Ferka.

Rośliny wodne, tak samo jak te nadwodne, wymagają tego aby podłoże było żyzne. Podłoże powinno być bogate w mikroelementy niezbędne do wspierania rozwoju systemu korzeniowego.

Firma Ferka posiada w swojej ofercie Nawóz w postaci kapsułki, a właściwie wielu kapsułek. Kapsułki wkłada się w podłoże, w okolicy korzeni roślin. Przykładem może być Ferka Stemma, która zagwarantuje bujny wzrost oraz zdrowy system korzeniowy roślin łodygowych w akwarium. Taki nawóz można stosować zarówno w zwykłym żwirze akwariowym, jak i wspomagać nim aktywny substrat dla roślin, kiedy posiadamy rośliny bardzo wymagające. Kapsułki pozwolą uzupełnić ich zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Poza Ferka Stemma znajdziemy jeszcze Ferka Rosetta dla roślin rozetowych. Ferka Rosetta, podobnie jak Ferka Stemma, posiada formę kapsułek, i dedykowany jest roślinom rozetowym i trawnikowym. Nawozy te można stosować razem, stosując je punktowo, pod konkretnymi gatunkami roślin.

Warto tutaj zaznaczyć, iż jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z akwarystyką roślinną, fachowe doradztwo, czy instrukcja nawożenia poszczególnymi produktami powinny być w naszym ciągłym użyciu. Można w ten sposób uniknąć wielu komplikacji, które mogą pojawić się w trakcie używania produktów Ferka, mimo, iż produkty firmy Ferka są bardzo przyjazne użytkownikom i roślinom w akwarium. Nie zaleca się również łączenia ze sobą innych nawozów, innych producentów.

Marka Ferka tak skomponowała linię swoich produktów, aby można było swobodnie stosować razem produkty tego producenta, które razem będą się uzupełniały po podaniu do zbiorników klienta.

Każda szkoła prowadzenia akwarium roślinnego, poza kapsułkami i żyznym podłożem, dodatkowo zaleca nawóz płynny. Często nie jeden. Ferka wyodrębniła nawóz dla roślin cienia - Ferka Aquashade stworzony roślin, które mają relatywnie nieduże zapotrzebowanie na składniki odżywcze, a w swym składzie posiada między innymi magnez, azot, fosfor i potas. Lecz firma Ferka posiada również nawóz, który jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Taki nawóz dedykowany jest dla roślin, które rosną szybko, wymagają intensywnego światła i nawożenia. Ferka stara się sprostać wszystkim tym wymaganiom.