Lista produktów marki Naturefood

161 produktów

Wyświetlono 1-24 z 161 produktów

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Nie od dziś wiadomo, iż jakoś pokarmów, sposób ich przygotowywania, oraz sposób odżywiania mają olbrzymi wpływ na zdrowie organizmów. Możemy tego doświadczyć na samych sobie. Zmiennych, które mają niebagatelne znaczenie na jakość spożywanego pokarmu, jest naprawdę wiele. Przygotowywanie pokarmów w wysokiej temperaturze, używanie produktów niskiej jakości, smażenie, gotowanie, etc. To wszystko sprawia, iż ilość dobroczynnych składników odżywczych maleje, bądź ich jakość spada. Świeży pokarm, nie poddany obróbce, np. owoce i warzywa, lub poddany krótkiej obróbce, w niskiej temperaturze są znacznie zdrowsze, i dużo bardziej wartościowe niż ma to miejsce w zwykłych produktach, tym bardziej, tych mocno przetworzonych.

Kwestia kondycji zwierząt akwariowych wygląda identycznie jak w naszym przypadku. Jeśli odżywiamy się zdrowo, regularnie, małymi porcjami, spożywamy właściwe proporcje owoców, warzyw i mięsa, jesteśmy okazami zdrowia. Mniejsza dawka pokarmu jest również dużo zdrowsza od przesadnie obfitej. Nasze włosy i skóra pokażą nam to natychmiast. I na odwrót. Kiedy stosowana przez nas dieta jest niskiej jakości, organizm pokaże nam to w najbliższym czasie. Pamiętać należy również o tym, iż przy tanich, zwykłych produktach dodawanie witamin do nich samych jest procesem koniecznym, gdyż same w sobie nie posiadają ich niezbędnej ilości. Co więcej. Jeśli pokarm jest mniej wartościowy, potrzebujemy spożyć go więcej, aby uzyskać wymierne efekty. W przypadku pokarmów premium potrzebna jest znacznie mniejsza dawka pokarmu aby zaspokoić potrzeby żywieniowe.

Karmienie ryb, krewetek, ślimaków i małży.

Mówiąc o karmieniu zwierząt musimy zacząć od podstawowej kwestii. Rodzaju preferowanej diety. Część ryb będzie gatunkiem ryb roślinożernych. Ich metabolizm przystosowany jest do trawienia roślin. Rośliny trawi lepiej niż pokarm zwierzęcy, który może nie zostać w ogóle strawiony, gdyż organizm zwierzęcia nie jest przystosowany do pobierania pokarmu tego typu. Może to spowodować poważne problemy, a nawet padnięcie ryb.

Konkretne gatunki zwierząt wymagają często konkretnych, niezbędnych składników, jak na przykład morskie glony. W przypadku krewetek filtrujących wymagane są mikroskopijne cząsteczki, które krewetki będą mogły z łatwością wyłapywać z toni wodnej.

Tylko naturalne pokarmy stosowane regularnie gwarantują sukcesy w hodowli.

Naturefood to marka, która szczególny nacisk kładzie na naturalne surowce poddawane minimum zabiegów koniecznych do przygotowania pokarmów. Wiąże się to również z tym, iż ryba, która jest karmiona pokarmem Naturefood wydala odchody, które zawierają mniej cząsteczek azotanów. Co za tym idzie - pokarmy Naturefood = mniej azotanów = bardziej przyjazne środowisko do życia zwierząt. Dlatego, nawet przy najmniejszej podmianie wody akwarium ta pozostaje wciąż czysta i przyjazna dla środowiska. Ma to też niebagatelne znaczenie dla roślin w akwarium. Rośliny lepiej rosną, kiedy nie muszą konkurować o składniki odżywcze z glonami, które mogą pojawić się wraz z nagromadzeniem azotu w akwarium.

Dzięki nieinwazyjnej metodzie produkcji naturalne składniki zachowują swoje właściwości.

Pokarm dla ryb Naturefood powstaje w procesie ekstrudacji. Proces ten sprawia, iż dzięki wysokiemu ciśnieniu, nawet 40 bar, połączenia molekularne są skutecznie rozrywane, przez co obniża to znacznie metabolizm ryb, który działa dużo lżej, ale i efektywniej. Taki proces daje nam mocno skondensowane granulaty Naturefood, które posiadają wiele naturalnych barwników. Dodatkowo pokarmy Naturefood posiadają w składzie zielone mączki, glony Spirulina, oraz inne morskie glony, które posiadają prozdrowotny wpływ na organizmy zwierząt. W pokarmach Naturefood, w oparciu o ekstrudację, witaminy, minerały, mikroelementy pozostają praktycznie nienaruszone, w pełni dostępne dla zwierząt, co przełoży się na ich zdrowie, dobrą kondycje, wybarwienie.

Pokarmy Naturefood zdobyły uznanie akwarystów na całym świecie. Zyskują poparcie zawodowych hodowców, którzy z powodzeniem stosują dietę Naturefood w swoich akwariach, mogąc pochwalić się prawdziwymi, wymiernymi efektami.