Lista produktów marki VIV

99 produktów

Wyświetlono 1-24 z 99 produktów

Produkty akwarystyczne VIV

Współczesna akwarystyka to nie tylko rybki...

Większość osób na dźwięk słów akwarium, akwarystyka, rybki, etc., sięga pamięcią do czasów dzieciństwa. To właśnie wtedy widywali akwarium u dziadka, wujka, kuzyna, albo regularnie odwiedzali lokalne sklepy zoologiczne, w których cieszyli oko pływającymi w akwarium rybkami i soczystą zielenią roślin wypełniających zbiornik.

Prawda jednak jest zgoła inna. Ich wczesne doświadczenia z akwarystyką, i wyobrażenia na jej temat są już tylko echem przeszłości, które niewiele ma wspólnego z aktualnie panującymi trendami w dziedzinie akwarium.

Akwarystyka przez ostatnie dwie dekady szalenie posunęła się do przodu, a ostatnie trzy do pięciu lat był to dosłownie "lot w kosmos". Wszechobecna cyfryzacja i samrto-wszystko sprawiły, iż niektóre urządzenia przeznaczone do akwarystyki można śmiało pomylić z zaawansowanym sprzętem RTV lub AGD. Wiele z tych urządzeń posiada własne, cyfrowe sterowniki z wbudowanymi wyświetlaczami, funkcjami sieci WI-FI, Bluetooth, oraz wiele, wiele innych. Wszystko to ma jeden cel: ułatwić nam prowadzenie akwarium, a przy tym robić to skuteczniej i efektywniej.

Akwarystyka jako sposób artystycznego wyrazu.

Kiedyś nikt by nie pomyślał, iż akwaria do trzymania rybek, krewetek i roślin mogą komukolwiek posłużyć jako źródło wyrażania siebie, swoich wizji artystycznych, czy zaprezentowania swoich umiejętności aranżacyjnych. Teraz nierzadko to jeden z głównych powodów, dla których zakłada się akwarium. Właśnie aby przy pomocy samego akwarium, wykorzystując do jego aranżacji rośliny, skały i kamienie oraz korzenie, dać wyraz swoim umiejętnościom, oraz dalej je rozwijać. Wystarczy sprawdzić w grafikach Google takie pojęcia jak: akwarium roślinne, akwarium japońskie, akwarium naturalne, akwarium holenderskie, akwarium Malawi, lub, po prostu wpisać: akwarium Takashi Amano. Jesteśmy pewni, że większość z Was nie wyjdzie ze zdumienia przez dłuższy czas.

Każdy kto zajrzał w wyżej przytoczone hasła, już teraz wie, iż akwaria bez problemu mogą stać się artystycznym środkiem wyrazu, a wykorzystanie ryb, roślin, oraz martwych elementów wystroju przedłużeniem tej koncepcji.

Akwarium jako element wystroju pomieszczeń.

Akwaria to również element wystroju pomieszczeń. Skoro ktoś uznał, że obrazy, rzeźby, etc. są wizualnie atrakcyjne, i można ich użyć jako części wystroju pomieszczenia, wtedy ta sama zasady dotyczy akwariów. Ten trend doskonale widać w broszurach reklamowych i na stronach internetowych producentów zestawów akwariowych i nie tylko. Prezentują oni linie swoich produktów w pięknych, gustownie zaaranżowanych pomieszczeniach. Od razu widać, iż szkło ich produkcji staje się niejako przedłużeniem pomysłu na wystrój pomieszczenia. Coraz więcej osób widzi akwarium jak sposób na zagospodarowanie wolnej przestrzeni w biurze, gabinecie, czy salonie. Kolejne rodzaje produktów poddawane są zabiegom powtórnego projektowania, aby lepiej pasowały do pomysłu akwarium jako elementu wystroju.

Producent akcesoriów do akwarium szuka sposobów aby jego produkt wyglądał, i tak był postrzegany, jako elegancki, szykowny i gustowny, a zarazem tak samo funkcjonalny. całe serie produktów przeznaczonych do prowadzenia akwarium w żaden sposób nie przypominają topornych produktów sprzed jednej czy dwóch dekad. Wiele z nich wykonanych jest ze stali szlachetnej lub chirurgicznej, szkła, a nierzadko szkła o podwyższonej przeźroczystości. Co więcej, niegdyś akwaryści dążyli do ukrywania elementów technicznych akwarium, dziś wiele z nich jest wręcz prezentowanych w akwarium.

Oto kilka przykładów. Kiedyś filtry do akwarium chowało się w szafce, aby nie szpecił, nie było go słychać, ale aby wykonywał nieprzerwanie swoją pracę. Dziś znajdziemy producentów, którzy mają całą linię produktów w postaci filtrów zewnętrznych wykonanych ze stali nierdzewnej. Do tego proponowane są szafki wykonane z przeźroczystego akrylu, aby można było widzieć filtry, które prezentują się dumnie i okazale. Grzałka jako jedyne urządzenie nie doczekał się metamorfozy o 180 stopni, choć i tak współczesne jej odsłony są dużo mniejszych gabarytów, w kolorach, które łatwo ukryć w akwarium, a przy tym są sterowane elektronicznie.

Większość z nas podaje pokarm dla ryb przy pomocy dłoni. VIV, producent akcesoriów do akwarystyki, proponuje nam specjalne urządzenie wykonane ze szkła o podwyższonej przeźroczystości, za pomocą którego odmierzamy pokarm dla ryb lub krewetek, który im podamy.

Również rośliny doczekały się nowoczesnego podejścia do ich pielęgnacji. Są to choćby narzędzia do ich sadzenia i przycinania. Marka VIV oferuje narzędzia ze stali wykonane z największą starannością, które posłużą na przez długie lata, nie okazując oznak zużycia.

Oferta akcesoriów dla rybek i roślin jest naprawdę okazała, i wciąż się poszerza o nowe produkty. Oczywiście, znajdziemy wśród tych produktów przedmioty, które używa się okazjonalnie, niemniej jednak, znacząca większość poprawia skuteczność i komfort pracy przy akwarium.

Akwarium, które lepiej przepuszcza światło niż domowe okno.

Innowacje nie ominęły także akwarium samego w sobie. Wydawać by się mogło, iż pięć szyb, trochę silikonu - co tu ulepszać? Otóż, jak się okazuje, całkiem sporo. Więcej niż co drugie zamówienie w naszym sklepie, to zakupy akwarium o silikonem przeźroczystym, co jeszcze 20 lat temu było czymś niecodziennym. Teraz należy zgłosić w zamówieniu jeśli oczekuje się akwarium sklejonego czarnym silikonem.

Najważniejszy postęp w budowie akwarium to rodzaj użytego szkła. Podstawowe szkło to tzw. FLOAT. Takie szkło ma lekko zielonkawe zabarwienie, które może być widoczne przy szybach większych grubości. Alternatywą są idealnie przeźroczyste szkła typu OptiWhite, UltraClear, czy Pure. Te szkła są idealnie, lub niemal idealnie przeźroczyste, nie przekłamując kolorów tego co znajduje się wewnątrz akwarium.

Ostatnim akcentem są krawędzie o szlifie trapezowym, polerowane na wysoki połysk. Tak wykonane akwarium jest idealnym zwieńczeniem udanej aranżacji, która będzie przedłużeniem wystroju pomieszczenia.