Oase AquaActiv AlGo Direct Skuteczna likwidacja glonów nitkowatych 500ml
51467

Czas wysyłki: 24 godziny


Oase AquaActiv AlGo Direct Skuteczna likwidacja glonów nitkowatych 500ml

Algo Direct szybko i skutecznie likwiduje glony nitkowate poprzez uwalnianie aktywnego tlenu bezpośrednio na glonach. Glony zostają zniszczone w krótkim czasie i mogą zostać usunięte za pomocą podbieraka. Resztki glonów w wodzie zostają rozłożone dzięki zawartym mikroorganizmom. Należy upewnić się, czy staw jest odpowiednio zaopatrywany w tlen po aplikacji środka.

Glony nitkowate powstają zazwyczaj w czystych oczkach wodnych, z czystą i wysokiej jakości wodą. Glony nitkowate nie są szkodliwe dla ryb i są naturalnym środowiskiem rozwoju mikroorganizmów. Jednakże w twardej wodzie zawierającej fosforany wzrost glonów może być dominujący i może zakłócać ogólny wygląd stawu.

Ponieważ glony nitkowate występują zazwyczaj w strumieniach i przy brzegach stawów, AquaActiv Algo Direct został specjalnie opracowany dla miejscowej i szybkiej eliminacji glonów, działając kontaktowo. Ten gatunek glonów może być wyeliminowany bez znaczącego wpływu na równowagę biologiczną w oczku i w filtrze i bez biocydów organicznych lub szkodliwych metali ciężkich takich jak miedź czy siarczan miedzi. Produkt działa tylko przez bezpośredni kontakt z glonami a aktywny składnik rozbija się w wodę i w tlen w krótkim czasie, dlatego też może być bezpiecznie używany w stawach kąpielowych.

Dozowanie: 100ml granulatu na 1000 litrów wody

Aplikacja: Zastosować AquaActiv AlGo Direct bezpośrednio na skupiska glonów, rozsypując równomiernie, najlepiej w porannych godzinach. Przy stosowaniu na strumieniach wyłączyć wcześniej pompę, aby zapewnić odpowiedni czas działania środka (1-2 godziny). W zależności od ilości glonów nitkowatych użyć odpowiednio 50-100 ml na m2 powierzchni zainfekowanej glonami. Przed aplikacją usunąć ręcznie możliwie jak najwięcej glonów, następnie zlikwidować pozostałości glonów przy pomocy AquaActiv AlGo Direct. Taka procedura zapewnia skuteczność.

UWAGA BHP: Przy aplikacji powinno się stosować ochronę rąk w postaci rękawiczek oraz maseczki przeciwpyłowej ponieważ preparat sypki posiada rożnej wielkości frakcje które podmuch wiatru w momencie rozsypywania wzbija w powerze dodatkowo należy zastosować okulary ochronne. Producent deklaruje ze preparat jest nieszkodliwy ale dzięki tym dodatkowym zabezpieczeniom możemy ewentualnych podrażnień skóry i dyskomfortu podczas pracy.

 

Charakterystyka produktu

  • Specjalny środek do miejscowego i szybkiego zastosowania przeciw glonom nitkowatym, np. w strumieniach
  • Działa na zasadzie bezpośredniego kontaktu
  • Zawiera test do szybkiego pomiaru twardości węglanowej
  • Substancja aktywna ulega rozkładowi w bardzo krótkim czasie na tlen i wodę, w związku z czym możliwe jest zastosowanie środka w stawach kąpielowych
  • Wielkość pojemnika: 500ml / 10m3

Komentarze

Napisz swoją opinię

Oase AquaActiv AlGo Direct Skuteczna likwidacja glonów nitkowatych 500ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii