• -7%
 • Obniżka
JUWEL PRIMO 110 Zestaw akwarium czarne wyposażenie
25380

Czas wysyłki: 4-10 dni robocze

Otrzymasz    977 punktów lojalnościowych!

Cena:

1 050,60 zł
977,06 zł Oszczędzasz: 73,54 zł Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 1030,00 zł

Compare now Compare list is full

JUWEL PRIMO 110 Zestaw akwarium czarne wyposażenie

Marka Juwel:

Firma Juwel jest producentem sprzętu akwarystycznego z wieloletnim doświadczeniem. Przez te wszystkie lata budowała swoją pozycję, oraz reputację na rynku akwarystycznym. W  dzisiejszych czasach marka Juwel najbardziej znana jest ze swoich zestawów akwariowych, które wyróżniają się nie tylko oryginalną stylistyką, ale i rozwiązaniami technicznym. To właśnie m.in. dzięki tym dwóm kwestiom produkty Juwela stawiane są wyżej niż produkty konkurencji.  


Oczywiście, nie można w tym przypadku pominąć również wykonania, które stoi na bardzo wysokim - niemieckim poziomie. Materiały użyte do produkcji zestawów akwariowych firmy Juwel dają wrażenie solidnych, gwarantujących długie i bezpieczne użytkowanie ich produktów. 


Dodatkowo, firma Juwel posiada dużą ilość urządzeń peryferyjnych, które są w 100% kompatybilne z ich zestawami akwariowymi. Są to karmniki automatyczne, wymienne oświetlenie, tła strukturalne, czy dekoracje  do wnętrza akwarium.

Akwarium:

Seria zestawów akwariowych Juwel Primo to idealny sposób na wejście w niezwykły, podwodny świat akwarystyki. Kiedy pojawia się w nas myśl, iż chcielibyśmy uzupełnić swoje pomieszczenie o wycinek natury zamknięty w szklanym zbiorniku, zaczynamy planowanie. Nie zawsze chcemy wejść w coś zupełnie dla nas nowego z pełnym impetem. Czasem warto zacząć na mniejszą skalę, aby przekonać się, czy nowe hobby aby na pewno jest dla nas. 


Niemniej jednak, jeśli decydujemy się na zakup naszego pierwszego akwarium, warto poświęcić chwilę na właściwe zaplanowanie tego kroku. Branża oferuje naprawdę wiele rozwiązań, które nadadzą się jako nasze pierwsze akwarium, jednak rozpiętość cen i jakości nasuwa na myśl wiele pytań, wątpliwości – co wybrać. 


Jakość powinna być dla nas jednym z głównych czynników decydujących o wyborze zestawu odpowiedniego dla nas. Marka Juwel i ich zestaw Juwel Primo znajdują się w ścisłej czołówce zestawów idealnych na początek. Zestawy akwarium Juwel Primo posiadają uniwersalne, bardzo praktyczne wymiary, które pozwolą na posianie większości spośród gatunków ryb polecanych początkującym akwarystom. Same zbiorniki wykonane są bardzo starannie, ze szkła wysokiej jakości, nie pozostawiając miejsca na niedociągnięcia.

Oświetlenie:

Zestaw Juwel Primo został wyposażony w pokrywę oświetleniową Primo wyposażoną w oświetlenie  Juwel NovoLux LED 80. Jest to wyjątkowo wydajne oświetlenie wykonane w technologii LED, o mocy 10,5 wat. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom/wymaganiom naszych klientów, stworzyliśmy możliwość instalacji nawet trzech Juwel NovoLux LED jednocześnie. Takie rozwiązanie pozwala na hodowlę bardziej wymagających roślin, bez konieczności zmiany akwarium, czy pokrywy. Wystarczy jedynie dołożyć dodatkowe świetlówki NovoLux LED. To proste!


Pokrywa oświetleniowa zestawu Juwel Primo posiada specjalną klapkę, która pozwala na swobodne karmienie ryb w akwarium bez konieczności ściągania całej pokrywy. Co więcej, w tym samym otworze możemy zainstalować karmnik automatyczny Juwel, który pasuje idealnie do tego rozwiązania. 


Dla Państwa bezpieczeństwa, pokrywa została specjalnie  przetestowana przez TÜV GS. Cała parująca woda, skraplająca się na pokrywie, wraca w powrotem do akwarium (kiedy ta jest zamknięta), zatem nie ma ryzyka, iż zacznie ona wyciekać poza akwarium.

Filtracja:

Wydajna filtracja jest jedną z solidnych podstaw dobrze funkcjonującego, zdrowego  akwarium. Bez tego, nasze akwarium nie jest w stanie osiągnąć docelowej równowagi biologicznej. Zbytnie nagromadzenie się  związków azotu i fosforu prowadzi do wielu konsekwencji przykrych w skutkach. Śnięcie ryb, zdziesiątkowanie ich populacji, słaba kondycja roślin, szalejące glony, zanieczyszczone szyby i dekoracje w akwarium, zapychający się filtr. To tylko część listy rzeczy, które mogą nam się przytrafić w przypadku niewystarczająco wydajnej filtracji i napowietrzania. Wysoka wydajność mechaniczna oraz duża powierzchnia filtracyjna – to połączenie gwarantuje nam stabilną filtrację naszego zbiornika. Duże, złożone medium filtracyjne to idealne siedlisko dla specjalnych bakterii filtracyjnych, których zadaniem będzie utrzymać nasz zbiornik w czystości. 


Juwel Primo 110 LED został wyposażony w niezwykle skuteczny system filtracyjny Bioflow Super. Marka  Juwel wyznaje zasadę, iż „Woda powinna zostać w akwarium!”. Dlatego ich rozwiązania opierają się o narożne kolumny filtracyjne. Bioflow Super to najwydajniejsze, i najbezpieczniejsze rozwiązanie filtracji jakie zestaw akwariowy tego typu mogło otrzymać. Bioflow Super został wyposażony w pompę Eccoflow 500 o mocy 5,5W, co czyni go również jednostką energooszczędną.

Ogrzewanie:

Znacząca większość gatunków ryb akwariowych trzymanych w domowych zbiornikach to gatunki pochodzące z rejonów tropikalnych. Co za tym idzie, tzw. temperatura pokojowa, która panuje w naszym kraju jest dla  nich za niskie, i wymaga pewnej korekcji poprzez jej podniesienie. 


Grzałka Juwel Aquaheat 100W to kolejny, mocny segment zestawu Juwel Primo LED. Grzałka posiada wbudowany termostat, co pozwala nam na swobodne ustawienie  żądanej temperatury, którą urządzenie będzie dla nas utrzymywało, poprzez podgrzewanie wody, lub wyłączanie się, kiedy temperatura będzie za wysoka w okresie letnim. Posrebrzane styki gwarantują nam wysoką skuteczność oraz długi okres bezawaryjnego działania. 


To co wyróżnia grzałkę Juwel Aquaheat 100W w zestawie Juwel Primo LED to jej srebrne styki oraz wstrząsoodporne szkło boro-krzemowe. Połączenie  tych dwóch cech w jednej grzałce daje nam precyzyjny i bezpieczny produkt, który zadba o stabilną temperaturę w naszym zbiorniku. Potwierdza to certyfikat TÜV GS.


Uwzględniając wszystkie wymienione aspekty okazuje się, że Juwel Primo 110 LED jest naprawdę dobrze skomponowanym, estetycznym zestawem, który doda świeżości każdemu pomieszczeniu, w którym stanie. Dodatkowo, nie musimy sami zajmować się komponowaniem całego zestawu. Firma Juwel zrobiła to za nas, co oszczędzi nam sporo czasu, który będziemy mogli poświęcić na aranżowanie naszego nowego Juwel Primo 110 LED.

Dane techniczne:

 • Wymiary zestawu: 81x36x45 cm
 • Pojemność: ok. 110 l
 • Wymiary podstawy: 81x36x73 cm
 • Dostępne kolory: czarny
 • Grzałka: 100 W
 • System filtracyjny: Bioflow Super z pompą Eccoflow 500 o wydajności 500 l/h
 • Oświetlenie: pokrywa PrimoLux® z modułem NovoLux LED 80 - 10,5W
 • Waga zestawu (bez szafki): 20,5 kg
 • Moc pompy: 5,5 W
 • Waga szafki: 18,6 kg
 • Waga podstawy: 13,6 kg
 • Kupujesz zestaw akwariowy bez szafki
Produkty z tej samej kategorii
Komentarze

Napisz swoją opinię

JUWEL PRIMO 110 Zestaw akwarium czarne wyposażenie

Napisz swoją opinię