ADA BIO RIO Wkład do filtra 1l
ADA029
4537934050017

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    85 punktów lojalnościowych!

Cena:

85,00 zł

Compare now Compare list is full

ADA BIO RIO Wkład do filtra 1l

Biologiczny System Filtracyjny firmy AQUA DESIGN AMANO składa się z wysokiej, jakości materiałów filtrujących, które stwarzają w akwarium stabilny i zdrowy system ekologiczny. Połączenie naturalnych materiałów filtrujących, używanych często do oczyszczania wody pitnej z wysokiej, jakości filtrem, umożliwia stworzenie bezpiecznego i wydajnego systemu filtracyjnego

 

Filtracja w Akwarium

W cyklu obiegu azotu bakterie nitryfikacyjne biologicznie przetwarzają toksyczny amoniak, będący produktem rozkładu nieczystości pochodzących od ryb i gnijącej materii roślinnej, w praktycznie nieszkodliwy w akwarium roślinnym azotan. Wewnątrz filtra mikroorganizmy (bakterie nitryfikacyjne i pierwotniaki), zasiedlają powierzchnię materiału filtrującego tworząc powłokę lub błonę, która pochłania drobną zawiesinę i cząsteczki koloidalne stanowiące pozostałości jedzenia ryb i obumarłe części roślin, w ten sposób mikroorganizmy uwalniają akwarium ze zbędnego materiału, poprawiając klarowność wody
i neutralizując szkodliwe substancje takie jak amoniak.

BIO RIO jest mieszanką porowatych materiałów filtracyjnych. Każdy składnik spełnia swoją unikatową funkcję i ma swój wkład w filtrację jak i zasiedlenie filtra przez bakterie. Skała wulkaniczna posiada duże powierzchnie idealne do rozprzestrzeniania się bakterii tlenowych, zapewnia również cyrkulację wody i zapobiega zapychaniu się filtra. Skała Kikou zawierająca różnorodne minerały oraz pierwiastki śladowe przyczynia się do aktywacji wody. Węgiel drzewny z dębu japońskiego pochłania kwasotwórcze substancje i wspomaga kolonizację filtra przez bakterie.

 

Sposób użycia:

  • BIO RIO nie należy płukać pod bieżącą wodą, gdyż zabija to zgromadzone na nim bakterie. Po założeniu woda w akwarium może ulec zmętnieniu, lecz nie powinno nas to niepokoić, są to bakterie filtracyjne i zmętnienie zniknie w przeciągu kilku godzin.
  • Instalując materiał filtracyjny wewnątrz filtra użyj przykładu sposobu rozmieszczenia materiałów filtrujących, jako wzorca.
  • Zastosowanie BAMBOO CHARCOAL i PALM NET poprawia wydajność procesu filtracji.
  • Gdyby doszło do zapchania się filtra umieść BIO RIO oraz inne materiały filtracyjne w wiadrze z wodą pochodzącą z akwarium i oczyść je.
Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

ADA BIO RIO Wkład do filtra 1l

Napisz swoją opinię