Lista produktów marki ADA

83 produktów

Wyświetlono 1-24 z 83 produktów

Produkty do akwarium ada.

Firmy ada pochodzącej z Japonii akwarystom przedstawiać nie trzeba. Jej założyciel, wielki mistrz Takashi Amano stworzył z akwarystki sztukę polegającym na odwzorowaniu naturalnego krajobrazu w zbiorniku. Choć produkty ada nie należą do najtańszych, ich użycie znacznie ułatwia prowadzenie zbiornika nawet średniozaawansowanym akwarystom. Spośród szerokiej oferty produktów należy wymienić przede wszystkim podłoże, nawozy a także lampy oraz filtry. Wyróżnia jest najwyższa jakość wykonania, a także oryginalny design. Firma ada jako pierwsza stworzyła podłoże aktywne do zbiorników roślinnych. Do dziś ada aqua amazonia uważana jest za jedno z najlepszych podłoży na świecie. Doskonale utrzymuje parametry wody oraz poprawia wzrost roślin. Dozowanie nawozów jest bardzo proste, ich stosowanie zgodne z instrukcją pozwala na bezproblemowe prowadzenie zbiornika. Ada Eca Plus to efektywny złożony kwas. Jest to produkt, o którym często zapomina się wybierając produkty ada do zbiornika z roślinami. To duży błąd, Ada Eca Plus pobudza bakterie oraz poprawia kolory roślin poprzez żelazo, które zawiera. Oprócz podłoży dostępne w ofercie firmy ada są także piaski dekoracyjne. Piasek tej renomowanej firmy różni się tym, że nie wpływa on na parametry wody. Przy odpowiednim dodatku substratu można w nim także posadzić rośliny. Nie zapominajmy także o wybraniu odpowiednich skał i korzeni do stworzenia niesamowitej aranżacji przypominającej krajobraz natury.

Podłoże firmy ada.

Zakładając od podstaw zbiornik na produktach firmy ada, możemy być pewni sukcesu w postaci zbiornika bez glonów. Zbiorniki high-tech kładą nacisk na wzrost roślin. Wysoka technologia pozwala na wybór roślin o dużych wymaganiach. Jak założyć zbiornik na podłożu ada? Przede wszystkim musimy wiedzieć o tym, że naturalne podłoże nie składa się tylko z jednej warstwy. Na samo dno sypiemy ada clear super, jest to oczyszczony proszek węgla poprawiający klarowność wody. Dzięki jego zastosowaniu do podłoża, nie ma konieczności dodawania chemii do wody czy też specjalnych wkładów krystalizujących wodę. Ada clear super wspomaga także rozwój bakterii nitryfikacyjnych w podłożu. Następnie sypiemy ada tourmaline bc. Jest to węgiel drzewny pochodzący z bambusa. Stopniowo uwalnia do wody nawóz żelazowy oraz pierwiastki śladowe zwiększając wzrost roślin nawet o 50%. Następnie na dno sypiemy bakterie ada bacter 100. Jest to środek aktywujący rozwój mikrobakterii. Przyśpieszają one biologiczny start zbiornika. Dzięki temu nasze akwarium szybciej się ustabilizuje. Kolejnym krokiem jest użycie podsypki pod podłoże. Do wyboru mamy power sand basic, który wymaga wcześniejszego uzupełnienia go tourmaline oraz clear super lub użycie power sand advance. Ten drugi produkt zawiera już wszystkie niezbędne dodatki wspierające rozwój mikrobakterii. Substrat pod podłoże powinien objętościowo stanowić 1/3 całego podłoża. Ostatnią warstwą podłoża jest substat aktywny. Ada aqua soil amazonia jest także nawozem dla naszych roślin akwariowych. Rośliny wodne dzięki rozłożonemu systemu korzeniowemu pobierają z podłoża wszystkie niezbędne pierwiastki do prawidłowego wzrostu. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy dodatkowo nawozić naszego akwarium do słupa wody.

Akwarium roślinne. O czym należy pamiętać?

Oprócz wspomnianego wcześniej podłoża do uzyskania bujnej roślinności w akwarium należy także pamiętać o innych, istotnych elementach. Zacznijmy od początku. Szafka, na której znajduje się akwarium powinna mieć wysokość między 70 a 80 cm. Taka wysokość pozwala na najlepszy odbiór zbiornika. Szafki na zamówienie dostępne są w naszym sklepie internetowym. Mogą Państwo dopasować szafkę pod kolor mebli, a także dobrać odpowiednią wysokość. Kolejny etap to wybór akwarium. Zdecydowanie polecamy wybrać zbiornik z szyby Opti. Jest bardziej transparentna, zwiększa tym samym estetykę zbiornika. Następnie powinniśmy skupić się na oświetleniu. Zdecydowanie lepszy wyborem od klasycznych pokryw są belki oświetleniowe. Mają większą moc, co korzystnie wpływa na rośliny, a także pozwalają wyjść aranżacji akwarium poza zbiornik. Należy uważać z doborem ryb do akwarium otwartego, ponieważ nie wszystkie się do tego nadają. Po wyborze oświetlenia czas na filtrację. Polecam wybrać dwukrotnie mocniejszy filtr niż zaleca producent. Jeśli mamy jeden filtr będzie on mieszanką filtra biologicznego oraz mechanicznego. Do filtracji mechanicznej wybieramy produkty takie jak gąbka oraz wata. Do filtracji biologicznej używamy takich produktów jak matrix firmy seachem czy sera siporax. Są to wkłady umożliwiające rozwój mikrobakterii. Oprócz filtracji bardzo ważną rolę w akwariach roślinnych pełni system Co2. Zestawy Co2 dostępne są w sklepie Plantica. Wyposażone są we wszystkie niezbędne akcesoria do podłączenia dwutlenku węgla w akwarium. Ostatnim z niezbędnych produktów jest grzałka akwariowa.

Produkty firmy ada dostępne w sklepie plantica.

Produkty renomowanej firmy ada mogą Państwo zakupić w naszym sklepie stacjonarnym we Wrocławiu. Jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty. Na miejscu można wybrać odpowiednie do swoich akwariów elementy aranżacji takie jak skały i korzenie. Posiadamy duży wybór roślin akwariowych w formie invitro, a także tych w koszyku. Na półkach znajduje się cała gama produktów do nawożenia akwarium roślinnego, znajdują się także pokarmy dla ryb czy krewetek. Istnieje także możliwość zamówienia akwarium na dowolny wymiar. Jeśli mają Państwo pytania zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej. Każde zamówienie jest przez nas solidnie zapakowane i wysłane w ciągu 24h od jego złożenia.