QualDrop TUBEPORE 500ML Ceramiczny materiał filtracyjny
QUALD-9277
5904538079277

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    32 punkty lojalnościowe!

Cena:

32,99 zł

Compare now Compare list is full

QualDrop TUBEPORE 500ML Ceramiczny materiał filtracyjny

TubePore to nowoczesny obojętny dla wody ceramiczny materiał filtracyjny. TubePore ma kształt rurki o długości około 14-15 mm i grubości ścianki około 2-3 mm i średnicy 14-15 mm. Taka budowa TubePore zmniejsza znacząco opory hydrauliczne podczas przepływu wody przez złoże. Budowa i porowata struktura TubePore tworzy idealne warunki do rozwoju pożytecznych bakterii. Dzięki niezliczonej ilości tzw. otwartych porów o różnej wielkości powstają strefy tlenowe i beztlenowe. Umożliwia to m.in. zachodzenie procesów nitryfikacji jak i denitryfikacji. Rozwijające się bakterie na powierzchni i wewnątrz TubePore rozkładają niepożądane substancje i oczyszczają wodę m.in. z amoniaku (NH4), azotynów (NO2) i azotanów (NO3).

Zalety TubePore

  • 1. Zapewnia idealne warunki do rozwoju pożytecznej flory bakteryjnej.
  • 2. W znaczący sposób poprawia właściwości wody.
  • 3. Przyczynia się do lepszego wzrostu roślin i rozwoju organizmów żywych.
  • 4. Obojętny dla parametrów wody.
  • 5. Usuwa zmętnienia.
  • 6. Ogromna powierzchnia filtracyjna ok. 520 m2/ litr.
  • 7. Polecany do małych i dużych filtrów.

Sposób użycia

TubePore należy przepłukać przed zastosowaniem. Wkład ceramiczny musi być umieszczony w koszach filtracyjnych za wkładami do czyszczenia mechanicznego. Na każde 100 l wody korzystnie jest użyć ok. 1 l złoża. Wkład ceramiczny nadaje się do płukania i wielokrotnego użytku.

UWAGA! Nigdy nie należy czyścić ani wymieniać całej ilości złoża TubePore w jednej operacji. W razie konieczności wymienić jednorazowo 30-50%. Nigdy nie czyścić zbyt rygorystycznie (kultury pożytecznych bakterii nie mogą zostać całkowicie zniszczone), w większości przypadków wystarczy zwykłe przepłukanie w wodzie spuszczonej ze zbiornika co kilka tygodni. Nie stosować do hodowli roślin i zwierząt przeznaczonych do konsumpcji i przetwórstwa spożywczego. Preparat przeznaczony do akwariów z rybami i roślinami ozdobnymi. Chronić przed dziećmi. Partie produkty mogą się różnić kolorem i jego odcieniem. Termin ważności: nieograniczony. Data produkcji jest jednocześnie numerem partii produkcyjnej.

QualDrop TUBEPORE  500ML
Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

QualDrop TUBEPORE 500ML

Napisz swoją opinię