JBL SilikatEx Rapid Wkład usuwa krzemiany 400g
62347

Czas wysyłki: 24 godziny


Compare now Compare list is full

JBL SilikatEx Rapid Wkład usuwa krzemiany 400g

JBL SilicatEx - Silikat (krzemian, SiO2) jest przyczyną nieładnych alg okrzemkowych w akwarium. Często woda wodociągowa zawiera zwiększoną zawartość silikatu, co prowadzi do problemu z okrzemkami. Ten materiał filtracyjny trwale wiąże silikat i zapobiega w ten sposób problemom z algami okrzemkowymi. 1 opakowanie (500 g) wiąże 5000 mg /l SiO2. Do wody słodkiej i morskiej.

Tak utrzymują Państwo piękne akwarium bez uciążliwych glonów 

Okrzemki tworzą brunatne naloty na roślinach, podłożu i dekoracji. Tworzą się, jeżeli Państwa woda zawiera więcej niż 0,4 mg/l kwasu krzemowego/krzemianów (SiO2). Najczęściej kwas krzemowy dostaje się do Państwa z wodą wodociągową. Kwas krzemowy służy okrzemkom do budowy szkieletu. Aby je zwalczyć należy po prostu usunąć kwas krzemowy z wody i glony zginą, ew. w ogóle nie powstaną. 


Okrzemki nie są toksyczne lub szkodliwe. Nawet w jeziorze Tanganika i Malawi w Afryce stanowią część podstawy pokarmu dla zjadających porosty pielęgnic. Ponieważ te glony tworzą brunatne naloty, które uważamy za nieładne, chcemy je usunąć z akwariów. 


Rozróżnianie okrzemków/cyjanofitów. 
Obydwie grupy glonów mogą wyglądać bardzo podobne. Jeżeli jednak weźmie się je pomiędzy palce, można wyczuć różnicę: Cyjanofity także przy dłuższym tarciu pozostają w postaci mazistej, śluzowej, podczas gdy okrzemki są szorstkie. 


Specjalne filtrowanie. 
SilikatEx Rapid usuwa krzemiany z akwariów słodkowodnych i morskich. Dzięki temu usuwa się podstawowy pokarm niepożądanym okrzemkom (brązowe naloty), które często występują po dodaniu świeżej wody. Między innymi SilikatEx Rapid usuwa także fosforany i dzięki temu kontroluje wzrost innych glonów. Materiał filtracyjny tworzy warunki życia właściwe dla danego biotopu.

 

  • Materiał filtracyjny do usuwania kwasu krzemowego (krzemianów) w wodzie słodkiej i morskiej, które są przyczyną tworzenia okrzemek
  • Przepłukać, napełnić siatkę filtracyjną (w zestawie) i umieścić w filtrze. Po jednym do dwóch tygodni przepłukać
  • Okrzemki mogą tworzyć nieładne naloty na żwirku, materiałach dekoracyjnych i roślinach
  • Zawartość krzemianów można sprawdzić za pomocą testu na krzemiany JBL. Działanie: Wartości poniżej 0,4 mg/l krzemianów uniemożliwiają tworzenie się okrzemek
  • Gwarantowana sprawność: Wiąże do 30.000 mg krzemianów (SiO2)/ kg. W zestawie siatka i klips do zamknięcia


Komentarze

Napisz swoją opinię

JBL SilikatEx Rapid Wkład usuwa krzemiany 400g

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii