JBL ProScape PlantStart Aktywator podłoża do szybkiego wzrostu roślin 16g
230250

Czas wysyłki: 2-3 dni


Produkt chwilowo niedostępny

Compare now Compare list is full

JBL ProScape PlantStart Aktywator podłoża do szybkiego wzrostu roślin 16g

Rośliny akwariowe są przydatne w każdym akwarium, ponieważ pobierają substancje odżywcze z wody i dlatego są skuteczne przeciwko glonom.

Kiedy rośliny są początkowo włożone, zajmuje to sporo czasu, dopóki nie uformują korzeni wystarczająco mocnych, aby dobrze zakotwiczyć je na dnie. Dzięki JBL PlantStart redukujesz ten czas ukorzeniania, a wzrost roślin rozpoczyna się niemal natychmiast.

Specjalna mieszanka bakterii (kultura mieszana) sprawia, że ​​pobieranie składników odżywczych i mikroelementów jest łatwiejsze dla roślin. Wytrącone żelazo III przekształca się w żelazo II, które jest dostępne dla roślin.

W testach pojawiła się kolejna zaleta JBL PlantStart: bakterie tworzą początkową kolonizację na podłożu dość szybko i rozkładają materiał organiczny. W ten sposób nawet nowo dodane podłoże staje się funkcjonującym dodatkowym filtrem w bardzo krótkim czasie. Użycie utworzonego biofilmu JBL ProScape PlantStart zmniejsza kolonizację niebiesko-zielonych alg (sinic).

 

Zalety

  • Dla energicznego wzrostu roślin: żywe kultury bakterii umożliwiają dostęp do składników odżywczych roślinom i promują rozwój korzeni roślin akwariowych
  • W przypadku zakładania akwarium: rozprowadź na podłożu odżywczym lub pierwszej warstwie gleby i przykryj podłożem
  • Redukuje bakterie zewnętrzne i niebiesko-zielone algi (cyjanobakterie). Optymalizuje pobieranie składników pokarmowych przez korzenie roślin przez bakteryjny rozkład minerałów w glebie. Rośliny rosną szybciej
  • Rozkłada odpady organiczne w podłożu. Przekształca substrat w dodatkowy filtr.
  • Zawartość opakowania: 2 pojedynczo zamknięte worki metalizowane, każda z 8g granulatu mineralnego z żywymi kulturami bakterii do aktywacji gleby w akwariach od 20-100l

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL ProScape PlantStart Aktywator podłoża do szybkiego wzrostu roślin 16g

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii