AQUA REBELL N Nawóz azotowy NO3+K+Ca+Mg 5000ml
4250585205628

Czas wysyłki: 1-3 dni


AQUA REBELL N Nawóz azotowy NO3+K+Ca+Mg 5000ml

 

Profesjonalne nawozy Aqua Rebell dla roślin akwariowych. Jakość i spektakularne efekty w przystępnej cenie i ekonomicznych opakowaniach. Made in Germany.

Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może prowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin. Makro Spezial N to nawóz zawierający niezbędne makroelementy takie jak azot, potas, wapń i magnez. Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Jeżeli bez dozowania nawozu posiadasz w akwarium wysokie stężenia azotanów, wybierz inny nawóz makroelementowy Aqua Rebell, który będzie lepiej pasował do charakterystyki zbiornika. Makro Spezial N został stworzony aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów. W przypadku wystąpienia zbyt dużych stężeń azotanów ogranicz dawkę nawozu. Używaj ostrożnie w przypadku pH powyżej 7 (nie można całkowicie uniknąć powstawania amoniaku). 

 

1 ml na 50 l wody akwariowej preparatu Makro Spezial N podniesie stężenie:

  • NO3    1,00 mg/l
  • K    0,20 mg/l
  • Ca    0,10 mg/l
  • Mg    0,033 mg/l

Specjalna linia nawozów makroelementowych Aqua Rebell przeznaczona do zbiorników z podłożami wzbogacanymi składa się z Makro Spezial Licht (azot, fosfor, potas), Makro Spezial K (potas) oraz Special N (azot). Nawozy te zostały zaprojektowane specjalnie aby sprostać potrzebom pokarmowym szybko rosnących roślin w zbiornikach z silnym oświetleniem i CO2. Makro Spezial N doskonale uzupełnia system nawożenia podłożem wzbogacanym i zapewnia bujny rozwój roślin.

Makro Spezial N doskonale sprawdza się w przypadku uprawy Hemianthusa callitrichoides „Cuba“, który bardzo dobrze reaguje na nawożenie tym specyfikiem . Rośliny bardzo szybko nabierają barw i stają się wyraźniej zdrowsze.
Makro Spezial N zawiera również azot w postaci zmineralizowanego mocznika. Dlatego 0,2 mg/l NO3 trafia do akwarium właśnie w tej postaci, gdzie jest przekształcany w amoniak a następnie w azotany. Rośliny mogą korzystać z azotu dostarczanego zarówno w formie mocznika jak i amoniaku. Co więcej, niektóre gatunki preferują nawet te formy azotu od standardowych azotanów (NO3). W ten sposób Makro Spezial N dostarcza roślinom azotu w każdej formie a roślina wybiera dla siebie tę najbardziej optymalną.

 

Dawkowanie na 50 litrów wody akwariowej:

  • Silne oświetlenie (≥0,5 Watt na litr) + CO2    1 ml dziennie
  • Umiarkowane oświetlenie (<0,5 Watt na litr) + CO2    0,5 ml dziennie
  • Brak CO2    1–2 ml co tydzień

 

Dostępne opakowania: 500ml, 1000ml i 5 litrów.

 

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

AQUA REBELL N Nawóz azotowy NO3+K+Ca+Mg 5000ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii