AQUA REBELL NPK Azot fosfor potas makro 5000ml
4250585205086

Czas wysyłki: 2-3 dni robocze

Otrzymasz    230 punktów lojalnościowych!

Cena:

230,00 zł

Compare now Compare list is full

AQUA REBELL NPK Azot fosfor potas makro 5000ml

Jakość i spektakularne efekty w przystępnej cenie i ekonomicznych opakowaniach. Made in Germany. Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może prowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin. Makro Basic NPK to nawóz zawierający niezbędne makroelementy takie jak azot, fosfor, magnez i potas. Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Jeżeli bez dozowania nawozu posiadasz w akwarium wysokie stężenia fosforanów i/lub azotanów, wybierz inny nawóz makroelementowy Aqua Rebell, który będzie lepiej pasował do charakterystyki zbiornika. Makro Basic NPK został stworzony aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów. W przypadku wystąpienia zbyt dużych stężeń azotanów i/lub fosforanów, ogranicz dawkę nawozu.

2 ml na 50l wody akwariowej preparatu Makro Basic NPK podniesie stężenie:

 • NO3    1,00 mg/l
 • PO4    0,10 mg/l
 • K    1,30 mg/l
 • Mg    0,10 mg/l

Makroelementy są dostarczane do akwarium przy pomocy kompletnych nawozów Aqua Rebell NPK lub Aqua Rebell Estimative Index. Jeżeli preferujesz dozowanie poszczególnych makroelementów osobno wybierz nawozy Aqua Rebell Nitrat, Phosphat i Kalium. Pozwolą one na 100% kontrolę dawek poszczególnych substancji odżywczych. Aqua Rebell Makro Basic NPK to kluczowy nawóz makroelementowy zawierający azot, fosfor, magnez i potas, który może być dozowany do akwarium co tydzień przy okazji podmiany wody lub codziennie. Dobierz odpowiednie dawki nawozu dopasowane do Twojego akwarium obserwując rośliny i badając regularnie parametry wody. Ilość pochłanianych makroelementów jest różna w zależnośći od gatunków roślin, tempa wzrostu, rodzaju podłoża, oświetlenia oraz innych czynników. Dlatego dobranie dawek odpowiadających wymaganiom twoich roślin jest bardzo istotne. Aqua Rebell Makro Basic NPK to profesjonalny nawóz stworzony z myślą o akwarium roślinnym.

Dawkowanie na 50 litrów wody akwariowej:

 • Silne oświetlenie (>0,5 Watt na litr) + CO2    2 ml dziennie
 • Umiarkowane oświetlenie (<0,5 Watt na litr) + CO2    0,5 ml dziennie
 • Brak CO2    2-4 ml co tydzień

Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu.
Pamiętaj, że oprócz nawozu makroelementowego takiego jak Aqua Rebell NPK, rośliny potrzebują również kompletnego nawozu mikroelementowego z żelazem.

Dostępne opakowania: 500ml, 1000ml i 5 litrów.

Produkty akwarystyczne Aquarebell

Aqua Rebell to firma, która w 2008 roku stworzyła profesjonalną linie nawozów dla roślin akwariowych i zrewolucjonizowała myślenie o nawozach i ich stosowaniu. Zespół Aqua Rebell zaprojektował nawozy z miłości do niesamowitych roślin akwariowych i wszystkim co z nimi związane. Od tamtej pory makroelementy, a w szczególności azotany oraz fosforany przestały być utożsamiane za związki prowadzące do rozwoju glonów i zostały docenione przez akwarystów i aquascaperów na całym świecie. Nadmiar tych substancji nie jest przyczyną glonów, a ich złe proporcje. Aqua Rebell to odpowiedź na powszechnie stosowane nawozy. Firma nieustannie poprawia jakość oraz niezawodność produktów. Ponadto, nawozy poddawane są licznym badaniom laboratoryjnym, praktycznym testom i procedurom kontroli, aby klienci byli w pełni zadowoloneni z zakupu, odnosili sukcesy dzięki produktom Aqua Rebell i mogli cieszyć się swoimi niesamowitymi akwariami z roślinami wodnymi. Innowacyjne podejście zaowocowało dostępnością produktów najwyższej jakości o spektakularnych efektach w przystępnej cenie.

Produkty

Wszystkie nawozy Aqua Rebell można stosować jednocześnie i łączyć wedle potrzeb. Pozwala to na elastyczne dobieranie konkretnych produktów do indywidualnych potrzeb roślin w akwarium. Seria Makro Basic i Makro Spezial jak sama nazwa wskazuje to nawozy makroelementowe. Mikro Basic i Mikro Spezial to gama nawozów mikroelementowych. Produkty Makro Basic i Mikro Basic dostarczą wszelkie niezbędne składniki odżywcze potrzebne roślinom, natomiast seria Spezial służy jako uzupełnienie podstawowej linii nawozów.

Dostępne opakowania produktów to: 500ml, 1000ml i 5l. Zakup największych wersji nawozu oznacza jakość i spektakularne efekty w przystępnej cenie i ekonomicznych opakowaniach.

Produkty Aqua Rebell w skrócie:

 • Kalium Makro Basic - nawóz potasowy
 • Nitrat Makro Basic - nawóz azotowy NO3
 • Phosphat Makro Basic - nawóz fosforowy PO4
 • NPK Makro Basic - nawóz zawiera azot, fosfor i potas (makro)
 • Estimative Index Makro Basic - nawóz zawiera niezbędne makroelementy takie jak azot, fosfor, magnez i potas.
 • Eisen Volldunger Mikro Basic - nawóz zawiera mikroelementy
 • N Makro Spezial - nawóz azotowy, który zawiera NO3, K, Ca, Mg (azot, potas, wapń i magnez)
 • Eisen Mikro Spezial - nawóz żelazowy Fe
 • Flowgrow Mikro Spezial - nawóz zawiera mikroelementy
 • Advanced GH Boost N - nawóz azotowy bez potasu NO3, Mg, Ca

Aqua Rebell Makro Basic NPK (azot, fosfor, potas - makroelementy)

Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może prowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin. Makro Basic NPK to nawóz zawierający niezbędne makroelementy takie jak azot, fosfor, magnez i potas. Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Jeżeli bez dozowania nawozu posiadasz w akwarium wysokie stężenia fosforanów i/lub azotanów, wybierz inny nawóz makroelementowy Aqua Rebell, który będzie lepiej pasował do charakterystyki zbiornika. Makro Basic NPK został stworzony aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów. W przypadku wystąpienia zbyt dużych stężeń azotanów i/lub fosforanów, ogranicz dawkę nawozu. Dawkowanie na 50 l wody akwariowej preparatu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium.

Makroelementy są dostarczane do akwarium przy pomocy kompletnych nawozów Aqua Rebell NPK lub Estimative Index. Jeżeli preferujesz dozowanie poszczególnych makroelementów osobno wybierz nawozy Aqua Rebell Nitrat (azot), Phosphat (fosfor) i Kalium (potas). Pozwolą one na 100% kontrolę dawek poszczególnych substancji odżywczych. Aqua Rebell Makro Basic NPK to kluczowy nawóz makroelementowy zawierający azot, fosfor, magnez i potas, który może być dozowany do akwarium co tydzień przy okazji podmiany wody lub codziennie. Dobierz odpowiednie dawki nawozu dopasowane do Twojego akwarium obserwując rośliny i badając regularnie parametry wody. Ilość pochłanianych makroelementów jest różna w zależności od gatunków roślin, tempa wzrostu, rodzaju podłoża, oświetlenia oraz innych czynników. Dlatego dobranie dawek odpowiadających wymaganiom twoich roślin jest bardzo istotne. Aqua Rebell Makro Basic NPK to profesjonalny nawóz stworzony z myślą o akwarium roślinnym. Specjalna linia nawozów makroelementowych Aqua Rebell przeznaczona do zbiorników z podłożami wzbogacanymi składa się z Makro Spezial Licht (azot, fosfor, potas), Makro Spezial K (potas) oraz Special N (azot). Nawozy te zostały zaprojektowane specjalnie aby sprostać potrzebom pokarmowym szybko rosnących roślin w zbiornikach z silnym oświetleniem i CO2. Makro Spezial Licht doskonale uzupełnia system nawożenia podłożem wzbogacanym i zapewnia bujny rozwój roślin.

Dawkowanie na 50 litrów wody akwariowej:

 • Silne oświetlenie (>0,5 Watt na litr) + CO2 2 ml dziennie
 • Umiarkowane oświetlenie (<0,5 Watt na litr) + CO2 0,5 ml dziennie
 • Brak CO2 2-4 ml co tydzień

Aqua Rebell Eisen Volldunger - podstawowy nawóz zawierający mikroelementy

Eisenvolldunger to kompletny nawóz mikroelementowy zawierający żelazo, mangan, miedź, cynk, bor i molibden. Dodatkowo wzbogacany kompleksem potasu i magnezu. Nawóz jest wielokrotnie stabilizowany chemicznie, przez co wszystkie jego składniki są dostępne dla roślin przez długi czas. Mikroelementy są dostarczane do akwarium przy pomocy kompletnych nawozów Aqua Rebell Eisenvolldunger lub Aqua Rebell Flowgrow. Aqua Rebell Eisenvolldunger jest nawozem zawierającym mikroelementy wraz z potasem i magnezem przeznaczonym zarówno do akwariów ogólnych jak i roślinnych. W akwarium z dużą ilością ryb, część makroelementów takich jak azot i fosfor jest wytwarzana w naturalnych procesach. Tylko w przypadku silniej oświetlonych zbiorników z dużą ilością roślin zachodzi potrzeba ich dodatkowej suplementacji (np. przy pomocy Aqua Rebell NPK). Jednakże rolą akwarysty jest zapewnienie dostatecznej ilości mikroelementów. Aqua Rebell Eisenvolldunger to nawóz dostarczający roślinom substancji odżywczych wielokrotnie stabilizowanych chemicznie. Procesy te znacznie ułatwiają roślinom przyswajanie kluczowych dla ich rozwoju związków chemicznych, dostępnych dla roślin przez długi czas. Aqua Rebell Eisenvolldunger może być dozowany do akwarium co tydzień lub codziennie.Aqua Rebell Eisen to nawóz żelazowy dodatkowo wzbogacany manganem. Nawóz jest błyskawicznie absorbowany przez rośliny. Powinien być używany razem z podstawowym nawozem mikroelementowym. Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50% aby zapobiec kumulacji mikroelementów w akwarium.

W porównaniu do Flowgrow, nawóz Eisenvolldunger zawiera substancje stające się stopniowo i równomiernie przyswajalne dla roślin m.in. za sprawą chelatorów EDTA, DTPA i HEEDTA. Właśnie dlatego nawóz doskonale sprawdza się zarówno dozowany codziennie jak i cotygodniowo. Nawóz jest całkowicie nieszkodliwy dla ryb, krewetek oraz bezkręgowców. Zawiera śladowe ilości miedzi absolutnie nieszkodliwe dla organizmów żywych. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium i jego typu.

Dawkowanie na 100 litrów wody akwariowej:

 • Silne oświetlenie (≥0,5 Watt na litr) + CO2 2 ml dziennie
 • Umiarkowane oświetlenie (<0,5 Watt na litr) + CO2 1,5 ml dziennie
 • Brak CO2 10 ml co tydzień

Prawidłowe stosunki najważniejszych pierwiastków w akwarium

 • N : P : K – 10 : 1 : 20 – Stosunek azotu, fosforu oraz potasu. Zapewnia zdrowy wzrost roślin i minimalizuje ryzyko glonów.
 • N : P – 10 : 1 lub 8 : 1 –Azot do fosforu należy dobierać indywidualnie, ponieważ w niektórych akwariach wystarczy 10 : 1, ale czasami fosfor jest potrzebny w większych ilościach np.: 8 : 1.
 • Ca : Mg – 3 : 1 – wapń do magnezu, bardzo ważne pierwiastki, szczególnie magnez, w większości wód kranowych w Polsce jest za mało i trzeba go podawać dodatkowo. Magnez przy odpowiednim poziomie potasu wpływa również na odpowiednie przyswajanie żelaza i innych mikroelementów, co skutkuje zwiększonym popytem na azot i fosfor.
 • K : Mg – 2 : 1 – potasu powinno być mniej więcej dwa razy więcej niż magnezu. Jednak nadmiar potasu może blokować przyswajanie wapnia i magnezu, co skutkuje deformacją stożków wzrostu.
Komentarze
Napisz swoją opinię

AQUA REBELL NPK Azot fosfor potas makro 5000ml

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii