KORDON FISH PROTECTOR Preparat ochronny 473ml
31456
048054314568

Czas wysyłki: 3-5 dni robocze

Otrzymasz    36 punktów lojalnościowych!

Cena:

36,50 zł
Produkt chwilowo niedostępny


Compare now Compare list is full

KORDON FISH PROTECTOR Preparat ochronny 473ml

Preparat ochronny, chroni ryby przed szkodliwymi czynnikami, wspomaga i przyspiesza leczenie za pomocą środków leczniczych, tworzy dodatkową, wielopowłokową warstwę ochronną śluzu, uspokaja ryby i łagodzi stres.

 

Uzdatniacz wody

  • leczy ubytki w płetwach i stłuczenia
  • tworzy dodatkową, wielopowłokową warstwę ochronną śluzu
  • pomaga zminimalizować infekcje
  • uspokaja ryby i łagodzi stres
  • usuwa z wody toksyczne metale ciężkie
  • doskonale pomaga chronić zdrowie ryb w trakcie transportu
  • wyprodukowany w U.S.A.

 

Fish Protector to wysokiej jakości, profesjonalny uzdatniacz wody, który działa uspokajająco, antystresowo i kojąco na ryby, ogranicza ich straty, minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji oraz przyspiesza procesy lecznicze. Pomaga chronić ryby w czasie chorób i transportu. Fish Protector neutralizuje metale ciężkie, takie jak cynk, żelazo, ołów, miedź oraz arszenik, które występują w wodzie wodociągowej i stanowią poważne zagrożenie dla życia ryb i bezkręgowców.

Fish Protector tworzy na skórze ryby dodatkową wielopowłokową warstwę ochronną śluzu, który chroni ją podczas przenoszenia i transportu, a także znacznie ogranicza u niej ryzyko wystąpienia infekcji. Warstwa ochronna skutecznie wspomaga proces leczenia ryb, które ucierpiały w wyniku stłuczeń, utraty łusek oraz postrzępienia płetw. Warstwa ochronna śluzu zbudowana jest ze specjalnych koloidów polimerowych i nie powoduje podrażnienia powierzchni ryby w czasie używania soli. Koloidy polimerowe zawarte w Fish Protector z korzyścią dla ryby absorbują lecznicze barwniki (np. błękit metylenowy i zieleń malachitową) oraz antybiotyki (np. oksytetracyklinę i nitrofurazon). Fish Protector zwiększa wchłanianie wspomnianych leków i ułatwia ich użycie na skórze ryby. Pełni funkcję środka śluzozastępczego (bardziej skoncentrowanego i szybszego w działaniu niż ten zawarty w preparacie NovAqua Plus firmy Kordon), wzbogaconego o witaminę B12 i ekstrakt z jeżówki, przez co skutecznie wspomaga proces leczenia urazów u ryb.

 

Wskazówki dot. użycia preparatu

Przed użyciem należy dobrze wstrząsnąć. Dodaj 1 łyżeczkę (około 5ml) środka Fish Protector na ok. 45,5l wody lub 6 łyżeczek (około 30ml) środka Fish Protector na ok. 273l wody, lub ok. 180ml środka Fish protector na ok. 1600l wody. Dawkowanie może być zwiększone i powtarzane bez ryzyka wystąpienia niepożądanych skutków. Dodaj preparatu Fish Protector do wody przeznaczonej do transportu ryb, aby zapobiec urazom spowodowanym przez wstrząsy i otarcia. Stosowanie preparatu Fish Protector nie wpływa niekorzystnie na skrzela i proces oddychania u ryb, jak również nie zakłóca pomiarów jakości wody.

 

Jeśli istnieje podejrzenie, że woda zawiera jakąkolwiek postać chloraminy (związku chemicznego powstającego w wyniku reakcji amoniaku i chloru), należy do niej dodać preparatu AmQuel®Plus firmy Kordon. AmQuel®Plus to szybko działający i niewymagający powtórnego użycia preparat usuwający chloraminę oraz chlor.
W celu wykonania kompletnego procesu uzdatniania wody wodociągowej, przygotowania roztworu buforowego pH oraz wzbogacenia wody w elektrolity, należy również zastosować środek NovAqua®Plus. Środki Fish Protector, NovAqua®Plus, AmQuel®Plus oraz wszystkie inne preparaty firmy Kordon używane w akwarystyce są ze sobą w pełni kompatybilne i jednakowo skuteczne zarówno w wodzie słodkiej jak i morskiej.

 

Preparat Fish Protector można stosować łącznie z klaryfikatorami wody Kordon Trans Clear oraz Kordon Sea Clear, środkami zawierającymi bakterie nitryfikacyjne i osadowe, a także wraz ze wszystkimi preparatami leczniczymi firmy Kordon.

 

Przeznaczenie preparatu i korzyści stosowania

ZNACZENIE WARSTW OCHRONNYCH ŚLUZU ZBUDOWANYCH Z KOLOIDÓW POLIMEROWYCH DLA ZDROWIA RYB. 
Ryby są wyjątkowo wyczulone na to, co się dzieje z ich śluzem i dlatego jego ubytki bądź braki wywołują u nich stres. Powłoka ochronna, jaką pomaga wytworzyć środek Fish Protector, składa się z wielu mocnych warstw, które solidnie przylegają do skóry ryby, chroniąc ją w ten sposób przed infekcjami. Powłoki doskonale radzą sobie z trzymaniem patogenów z dala od organizmu ryby, przez co skutecznie odpierają napór bakterii i wirusów. Powłoki w żaden sposób nie zaburzają procesu oddychania zachodzącego u ryb, nie ingerują w pracę skrzeli, nie zakłócają procesu uwalniania dwutlenku węgla i poboru tlenu z wody.

 

W RAZIE KONIECZNOŚCI TRANSPORTU RYB:

Dodaj środka Fish Protector do wody w dawce zaleconej na etykiecie (lub większej w przypadku gęstszego zarybienia). Jako dodatkową formę ochrony, użyj preparatu AmQuel® Plus firmy Kordon. W przypadku dłuższego dystansu oraz w zależności od czasu potrzebnego na transport, jak również ilości wydzielonych przez ryby i inne zwierzęta wodne ekskrementów i toksyn takich jak np, feromony - należy odpowiednio zwiększyć ilość używanego środka AmQuel Plus (zazwyczaj od trzech do pięciu razy więcej niż przewiduje zalecana dawka).

 

ZNACZENIE USUWANIA METALI CIĘŻKICH:

Fish Protector neutralizuje metale ciężkie, które mogą być toksyczne dla wielu organizmów wodnych. Toksyczne jony metali obecne w wodzie mogą pochodzić z różnych źródeł, w tym z instalacji wodociągowej bytowo-gospodarczej, preparatów leczniczych, elementów dekoracyjnych oraz metalowych obiektów umieszczanych w akwarium, stawie i innych zbiornikach wodnych. Aby ryby mogły przeżyć w takich warunkach, koniecznym jest, aby metale ciężkie takie jak cynk, żelazo, ołów, miedź itp., zostały zneutralizowane.

 

Neutralizujące działanie preparatu Fish Protector polega na wytrąceniu jonów metali i przekształceniu ich w nieszkodliwe związki. W wyniku kontaktu z metalami ciężkimi, Fish Protector tworzy swoistą nierozpuszczalną sól polimeryczną, która wykazuje stałe właściwości zarówno w warunkach wysokiego, jak i niskiego poziomu pH. To wielka przewaga nad produktami, które w dużej mierze opierają się na procesie chelatacji. Tak powstałe chelaty są niestabilne, uzależnione od poziomu pH oraz mogą wymieniać swe "graniczne" jony metali na inne, uwalniając w ten sposób do wody toksyny.

 

O ile jakość wody wodociągowej jest w pełni odpowiednia dla potrzeb ludzi, zwierząt domowych (ssaków - psów, kotów, królików, świnek morskich, itp., a także ptaków) oraz zwierząt rolnych, o tyle jej niestabilny skład chemiczny, zależny od źródła pochodzenia, bywa toksyczny dla ryb i innych zwierząt wodnych. Dzieje się tak, ponieważ metalowa oraz plastikowa instalacja wodociągowa, którą podróżuje woda, zawiera wiele metali ciężkich, które najzwyczajniej przedostają się do niej. Jedną z istotnych funkcji preparatu Fish Protector jest eliminacja - lub przynajmniej znaczne ograniczenie - zawartości metali ciężkich w wodzie.

 

Jednym z najbardziej toksycznych dla ryb metali ciężkich jest miedź. Jest ona jednym z najczęściej spotykanych składników wody wodociągowej. Fish Protector umożliwia wytrącenie wolnych jonów miedzi (Cu2+) z roztworu nawet w liczbie 1,17 cząsteczek na milion. Kiedy miedź jest obecna w wodzie wodociągowej lub gdy stosuje się preparaty lecznicze ją zawierające, wówczas jony miedzi łączą się ze szkłem, plastikiem, kamieniami, żwirem oraz innymi przedmiotami, i pozostają już w takim stanie. Wahania poziomu pH (odczyn kwaśny/odczyn zasadowy) mogą spowodować, że miedź z powrotem stanie się składnikiem roztworu i będzie toksyczna dla ryb i bezkręgowców. Fish Protector na stałe neutralizuje miedź i może być z powodzeniem stosowany do eliminowania jonów miedzi pochodzących z preparatów leczniczych po zakończeniu procesu leczenia.

 

Opis techniczny

Preparat zawiera polimery syntetyczne, witaminę B12, ekstrakt z jeżówki, neutralizator metali ciężkich na bazie edetynianu sodu oraz środki stabilizujące.

Fish Protector nie jest lekiem w dosłownym tego słowa znaczeniu i nie należy go stosować jako substytutu środków chemoterapeutycznych.
Produkt jest nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt domowych oraz roślin i zwierząt wodnych.

 

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

KORDON FISH PROTECTOR Preparat ochronny 473ml

Napisz swoją opinię