• Nowy
Ludwigia brevipes Kubek 6cm Dekoracyjna roślina czerwona przeznaczona na trzeci plan
R-63002

Czas wysyłki: 24h


Ludwigia brevipes Kubek 6cm Dekoracyjna roślina czerwona przeznaczona na trzeci plan

Często mylona z Ludwigią arcuatą. Rośnie od niej jednak nieco wolniej, liście są minimalnie szersze i przyjmują intensywne żółto-pomarańczowe wybarwienie, praktycznie niemożliwe jest uzyskanie barwy czerwonej. Wykazuje tendencje do porastania dna akwarium, a więc można L. brevipes wykorzystywać również na drugim planie aranżacji w większych akwariach.

 

Sposób sadzenia:

Roślinę wyciągnąć z kubeczka i dokładnie wypłukać z żelu pod bieżącą wodą. Następnie podzielić na niewielkie (1-2 cm) kępki i rozsadzić w niewielkich odległościach. W miarę wzrostu stworzy jednolitą grupę dorosłych roślin.

Roślina z hodowli invitro – wolna od ślimaków, pasożytów i glonów. Jako pożywkę wykorzystano wysokiej jakości płynny żel dzięki czemu bardzo szybko przyjmuje się w akwarium.


Uprawa:

  • Miejsce sadzenia: Trzeci plan
  • Pochodzenie: Ameryka Północna
  • Wzrost: Szybki
  • Wysokość: Do 40 cm
  • Oświetlenie: Mocne
  • CO2 : Mocne

Dlaczego In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową. Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin!

Komentarze

Napisz swoją opinię

Ludwigia brevipes Kubek 6cm Dekoracyjna roślina czerwona przeznaczona na trzeci plan

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii